Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Android Pay wkracza do pięciu nowych państw

Android Pay wkracza do pięciu nowych państw

Isand 19 Maja 2017 12:56

4 3

mastercard kobieta z telefonem

Google nie przestaje rozwijać swojego sposobu na płatności. W najbliższym czasie Android Pay wejdzie na pięć nowych rynków: dwa europejskie, jeden azjatycki, jeden z Ameryki Południowej i jeden z Północnej.

Android Pay powoli się rozwija. Tym razem wejdzie do Rosji, Kanady, Hiszpanii, Brazylii i Republiki Chińskiej (Tajwan). Co to oznacza? Usługa będzie dostępna w piętnastu państwach na świecie.




Pali Bhat (odpowiedzialny za płatności) podał do wiadomości jednak również kilka innych informacji. Jedną z nich jest nadchodząca możliwość zlecania i otrzymywania opłat poprzez Google Assistant. Wystarczy nam do tego karta debetowa i ustne polecenie.

Android Pay jest również dostępny w Polsce, nie cieszy się jednak dużą popularnością. W kwietniu korzystało z niego zaledwie około 25 tysięcy osób.

Zobacz: Nowa aplikacja mobilna mBanku od 12 kwietnia

Źródło tekstu: Google, wł     

Dodaj do:

Tagi: android pay

w sumie: 13
  • 0

    1. ~xxx  2017-05-19 13:11:49  host: 5.174.75.82

    Płacę telefonem przez android pay. Jest ok, ale za każdą trzecią transakcją muszę wpisać hasło takie samo jak do odblokowania ekranu bez sensu. Galaxy S7

  • 0

    2.  2017-05-19 13:20:37

    @1 Android...

  • 0

    3.  2017-05-19 13:25:53

    Ja mam na odcisk palca, zintegrowane z mBankiem. Aprzynajmniej tak mi się wydaje bo z aplikacji za często nie korzystam.

  • 0

    4. ~ciekawy  2017-05-19 13:52:27  host: 171-rev107.zambrow.net.pl

    Korzystam w mBaku, na kilkanaście przeprowadzonych transakcji - wszystkie poszły gładko :) odblokowuje ekran włączam nfc - przykładam do terminala - telefon pyknie i zapłacone wszystko trwa kilka sekund - naprawdę fajnie. Myślałem, że będą z tym większe kłopoty :)

  • 0

    5. ~Pan Pikuś  2017-05-19 13:55:21  host: public-gprs355367.centertel.pl

    Odkąd mBank udostępnił tę formę płatności, fizyczną kartę z portfela wyjąłem może ze dwa razy. Świetna forma płatności. Problem miałem tylko dwa razy ale związane to było chyba z tym, że po włączeniu telefonu rano, nie uruchomiłem transmisji danych i karta nie mogła się "uzbroić".

  • 0

    6. ~bartek  2017-05-19 14:06:22  host: f91-78.icpnet.pl

    @1 Używam też na S7 połączone z kartą debetową z WBK i działa bez problemu, bez żadnych haseł

  • 0

    7. ~  2017-05-19 14:09:03  host: 94.42.201.114

    Przestałem wogóle korzystać z kart - kasę z bankomatu wypłacam blikiem, wszędzie indziej AP (no raz u stomatologa nie zadziałało - muszą zaktualizować soft w terminalu) ....

  • 0

    8. ~ChRL  2017-05-19 15:57:17  host: 188.166.87.191

    "Republiki Chińskiej (Tajwan)" - nie ma takiego państwa.

  • 0

    9.  2017-05-19 16:41:02

    @1 Mam dokładnie tak samo, bardzo mnie to wkurza.

  • 0

    10. ~Belezebub z CP  2017-05-19 18:05:41  host: w3cache1.cyfrowypolsat.pl

    W BZWBK to fajnie działa, sam korzystam. Czasem wyskakuje komunikat, trzeba na niego tapnąć i wklepać PIN do aplikacji BZWBK. Nie jest to zbyt częste a zabezpiecza przed nieautoryzowanymi zakupami.

  • 0

    11. ~Belezebub z CP  2017-05-19 18:10:25  host: w3cache2.cyfrowypolsat.pl

    Wkurza mnie tylko, że jak korzystam przez telefon z karty kredytowej to nie jest to liczone do 5 transakcji bezgotówkowych, które zwalniają mnie z opłaty miesięcznej za kartę. Więc muszę kombinować i czasem płacić plastikiem, co mnie generalnie mocno dołuje.

  • 0

    12.  2017-05-19 18:24:29

    troche jakby to bardziej rozpromowali to moze wiecej osob by uzywalo

  • 0

    13.  2017-05-19 20:28:07

    @1 działa bez żadnych haseł. Korzystam z karty debetowej Nest Banku i ani razu nie musiałem wpisywać hasła. Owszem po iluś tam transakcjach hasło jest wymagane ale jak masz w telefonie skaner linii papilarnych wystarczy do niego przyłożyć palec.

Dodaj swoją opinię