Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Android Pay obchodzi pierwszą rocznicę obecności w Polsce

Android Pay obchodzi pierwszą rocznicę obecności w Polsce

msnet 20 Listopada 2017 15:07

3 0

android pay w polsce

W listopadzie 2016 roku Alior Bank, Bank Zachodni WBK oraz T-Mobile Usługi Bankowe dołączyły do usługi Android Pay.

Android Pay jest cyfrowym portfelem, który możemy wykorzystać do realizacji płatności w sklepach i punktach usługowych, zarówno tych tradycyjnych, jak i działających online. Wystarczy w tym celu dodać do programu kartę kredytową, debetową, lojalnościową lub podarunkową, by móc w prosty i szybki sposób dokonywać płatności, bez konieczności szukania odpowiedniej karty w portfelu. Przy pomocy Androida Pay możemy płacić w każdym punkcie, gdzie akceptowane są płatności zbliżeniowe kartami Visa lub MasterCard - niektóre z tych miejsc przedstawia zamieszczona niżej grafika.

android pay w polsce




Polska historia usługi Android Pay rozpoczęła się w listopadzie 2016 roku, gdy trzy działające w Polsce instytucje bankowe: Alior Bank, Bank Zachodni WBK oraz T-Mobile Usługi Bankowe (konta prowadzi Alior Bank) pozwoliły swoim klientom na dodanie wydawanych przez siebie kart płatniczych do cyfrowego portfela firmy Google. Kolejne miesiące przyniosły rozszerzenie usługi Android Pay na kolejne instytucje i aplikacje:

  • luty 2017 - aplikacja Uber,
  • marzec 2017 - Nest Bank i aplikacja Allegro,
  • kwiecień 2017 - mBank,
  • czerwiec 2017 - Orange Finanse, Eurobank oraz aplikacje iTaxi i Pyszne.pl,
  • wrzesień 2017 - BGŻ PNB Paribas i aplikacja SkyCash,
  • październik 2017 - karty Sodexo,
  • listopad 2017 - Getin Bank.

android pay w polsce

Zobacz: Orange Finanse: Płać zbliżeniowo telefonem i zyskaj nawet 40 zł
Zobacz: Kupon 30 zł od Allegro za płatność Android Pay

Źródło tekstu: Google, wł     
Źródło zdjęć: Google

Dodaj do:

Tagi: android pay | google | visa | mastercard

w sumie: 19
  • 0

    1. ~  2017-11-20 15:11:00  host: 168.235.197.197

    Zawsze mnie śmieszą janusze gdy z dumną miną i pańskim gestem płacą "telefonem" w Biedronce

  • 0

    2. ~  2017-11-20 15:15:14  host: public-gprs352621.centertel.pl

    Stokrotka, Żabka to co?? Szkoda, ze nie trzeba klejnotów wyjąc z rozporka i jajami uderzyć w czytnik to dopiero byłby widok przy którym nie jeden dostałby wrzodów ze smiechu :P

  • 1

    3. ~atomfx  2017-11-20 15:49:31  host: 178.213.94.61

    do 14 sam jesteś śmieszny wyciągając gotówkę i czekając na parę grosz reszty. wstrzymujesz kolejkę.

  • -1

    4.  2017-11-20 16:34:38

    W sobotę byłem w Maku i nie chciało zapłacić AP za zamówienie natomiast kartą przeszło bez problemu.

  • 0

    5.  2017-11-20 16:35:29

    @1 - ja tam lubię być takim januszem :) Odkąd zacząłem używać telefonu do płacenia, to robię tak wszędzie, gdzie tylko jest możliwe.

  • -1

    6.  2017-11-20 16:40:39

    Dopóki nie będzie to możliwe w każdym sklepie, gdzie jest możliwa płatność kartą, to jest dla mnie tylko ciekawostka.

  • -1

    7. ~Krzysiek  2017-11-20 16:41:56  host: user-94-254-134-11.play-internet.pl

    Też lubię płacić telefonem ale na wszelki wypadek zawsze mam 200 zł gdyby coś nie chciało przejść.

  • -2

    8.  2017-11-20 16:47:32

    @msnet - A ja czuję się jak tradycjonalista :D 95% moich zakupów to gotówka. Jak już mam choćby karty użyć to jest święto ;)

  • -1

    9. ~meee  2017-11-20 17:44:48  host: apn-31-0-23-98.dynamic.gprs.plus.pl

    portminetka DiPocket też umożliwia dodanie karty mastercard do android pay ;-)

  • 0

    10. ~anonim3  2017-11-20 18:17:34  host: edg199.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @4 Odblokowałeś telefon, czy miałeś zablokowany, a może miałeś włączony tryb always on display?

  • -1

    11.  2017-11-20 18:22:58

    O kurde jestem Januszem, bo płacę telefonem. Dobrze kmiocie, że mnie oświeciłeś, idę zaraz kupić iPhone żebym nie mógł płacić telefonem.

  • 1

    12. ~  2017-11-20 19:12:01  host: 168.235.197.197

    @11 ale przecież to ty jesteś kmiotem:)

  • -1

    13. ~a-go  2017-11-20 19:16:06  host: 89-74-188-32.dynamic.chello.pl

    @1 Może więc podzielisz się z nami januszami czym wypada płacić w Biedronce i jakie pozy powinny temu towarzyszyć. A może to nie o telefon chodziło, skoro cudzysłów użyty został?

  • -1

    14. ~  2017-11-20 20:26:41  host: 168.235.197.197

    @13 nic z tego Januszku:) Nie chcę stracic okazji obserwacji tobie podobnych osobników.

  • 0

    15. ~a-go  2017-11-20 20:37:24  host: 89-74-188-32.dynamic.chello.pl

    @14 Trzeba było od razu napisać, że pracujesz na kasie w Biedronce....

  • 0

    16. ~  2017-11-20 21:18:21  host: 168.235.197.197

    @15 nie pracuje na kasie :) Bystrzaku xD

  • 1

    17. ~Gatts  2017-11-20 22:25:21  host: 178.43.196.64.ipv4.supernova.orange.pl

    W Polsce nie brakuje bystrzaków jak ten spod numeru jeden.Jakby wiedział ile kasy płaceniem zbliżeniowym używając do tego celu telefonu z NFC za pomocą BLIK lub ANDROID PAY mają już na koncie to by bystrzak ożył ale tak to już jest.

  • 0

    18. ~  2017-11-21 08:59:39  host: 165.227.44.41

    no ale do tego chyba potrzebe NFC?

  • 0

    19. ~Triest  2017-11-22 23:41:07  host: public-gprs368753.centertel.pl

    Android Pay już od roku w Polsce, a tymczasem zdecydowana większość tak promowanych u nas chinoli (w tym nawet najpopularniejsze modele Xaomi) nie mają NFC do płatności zbliżeniowych Android Pay - wstyd!

Dodaj swoją opinię