Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Android - otwarta platforma dla urządzeń mobilnych

Android - otwarta platforma dla urządzeń mobilnych

sirmark 6 Listopada 2007 21:56

0 0

Google wraz z 33 innymi firmami z branży technologii i komunikacji bezprzewodowej, działając w ramach Open Handset Alliance ogłosił powstanie otwartej i kompleksowej plaftormy dla urządzeń mobilnych Android.

Na całym świecie są już prawie trzy miliardy użytkowników telefonów komórkowych, które stały się najpowszechniejszymi urządzeniami komunikacyjnymi. Jednak brak współdziałania na odpowiednim poziomie stwarza wyzwania dla projektantów, operatorów i producentów aparatów, utrudniając szybką reakcję na stale zmieniające się potrzeby klientów telefonii komórkowej. Producenci aparatów i operatorzy sieci będą mogli dostosowywać Androida tak, by ułatwiał szybsze i tańsze wprowadzanie nowych produktów na rynek. Projektanci uzyskają pełen dostęp do wszystkich funkcji i narzędzi aparatów, co pozwoli przygotowywać atrakcyjniejsze i łatwiejsze w użyciu usługi. Dzięki nowej platformie, internetowy model projektowania zostanie wprowadzony do branży komórkowej. Konsumenci na całym świecie uzyskają dostęp do tańszych urządzeń mobilnych oferujących bardziej atrakcyjne usługi, aplikacje internetowe i łatwiejsze interfejsy, co przełoży się na zwiększenie atrakcyjności technologii mobilnych. Konsumenci mogą spodziewać się pierwszych telefonów na nowej platformie w drugiej połowie 2008 roku.

Współpraca pomoże rozwinąć potencjał technologii mobilnych dla miliardów użytkowników na całym świecie. To świeże podejście, które wspiera innowację w branży mobilnej i pomoże ukształtować nowe środowisko, które zmieni sposób korzystania i współdzielenia informacji,- powiedział prezes zarządu i dyrektor generalny Google Eric Schmidt. Zapowiedź dotyczy rzeczy bardziej ambitnej niż bieżące spekulacje prasy o "telefonie Google". Mamy nadzieję, że potężna platforma, którą prezentujemy stanie się podstawą tysięcy różnych modeli telefonów.
Platforma Android będzie udostępniana w ramach jednego z najbardziej progresywnych, otwartych i przyjaznych projektantom systemów licencjonowania, który daje operatorom sieci i producentom znaczy zakres wolności i elastyczności w projektowaniu produktów. W przyszłym tygodniu koalicja udostępni zestaw do budowy oprogramowania (SDK), który zapewni projektantom narzędzie niezbędne do tworzenia innowacyjnych i atrakcyjnych aplikacji dla nowej platformy.

Open Handset Alliance tworzą 34 firmy tj.: Aplix, Ascender Corporation, Audience, Broadcom, China Mobile, EBay, Esmertec, Google, HTC , Intel, KDDI, Living Image, LG, Marvell, Motorola, NMS Communications, Noser, NTT DoCoMo, Nuance, Nvidia, PacketVideo, Qualcomm, Samsung, SiRF, SkyPop, SONiVOX, Sprint Nextel, Synaptics, TAT - The Astonishing Tribe, Telecom Italia, Telefónica, Texas Instruments, T-Mobile, Wind River.

Źródło tekstu: HTC     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~Tlc  2007-11-06 22:43:34  host: p07-12.opera-mini.net

  No może być ciekawie.Mam nadzieję że inni giganci nie śpią i zrobić temu nowemu tworowi konkurencję bo raz że jak standard google się przyjmie to nie będą mogli śróbowac cen a dwa to to że nie dobrze jak jedną firma będzie dostępna w tak wielu produktach.Mogą się okazać gorsi niż Microsoft.

 • 0

  2. ~  2007-11-07 10:55:33  host: 212.160.172.70

  jak patrzeć na firmy to sama śmietanka;)

 • 0

  3. ~1  2007-11-07 13:29:11  host: dsa209.neoplus.adsl.tpnet.pl

  No no :)Zobaczymy :]

 • 0

  4. ~  2007-11-14 07:41:45  host: user59.155.udn.pl

  oogle zwiększyło defragmentyzacje rynku. Przecież jest CLDC/MIDP wraz z JSR-ami + producenckie biblioteki. Oj google wywiera wpływ olewając standardy. To taki Microsoft, a fee

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-32-164.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet