Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Android O pozwoli w prosty sposób zmieniać dzwonki

Android O pozwoli w prosty sposób zmieniać dzwonki

orson_dzi 24 Marca 2017 10:33

3 5

ringtones android

Ustawienie własnego dzwonka w niektórych smartfonach z Androidem nie jest prostą czynnością. Nowa wersja systemu ma to zmienić.

Użytkownicy smartfonów z Androidem często śmieją się z posiadaczy iPhone'ów, którzy mają ograniczony dostęp do, z pozoru podstawowych, czynności. Flagowym przykładem od zawsze jest przesyłanie plików przez Bluetooth. Dużo osób zapomina jednak o tym, że zmiana dzwonka w Androidzie też może być powodem do żartów.




W dużej mierze wszystko zależy od nakładki producenta. W jednych dzwonek można ustawić z poziomu odtwarzacza muzyki, w innych można to zrobić przez menadżer plików. Wystarczy rozwinąć opcje i wybrać Ustaw jako dzwonek. W standardzie dodanie własnego utworu do listy dzwonków dostępnych w Ustawieniach wymaga wklejenia go do folderu Ringtones w pamięci smartfonu.

W Androidzie O na końcu listy systemowych dźwięków pojawi się opcja dodania nowego. Po jej wybraniu pojawi się lista wszystkich utworów znajdujących się na urządzeniu. Mała rzecz, a na pewno bardziej ucieszy przeciętnego użytkownika niż dodanie inteligentnych algorytmów rozpoznających lub kopiujących tekst widoczny na ekranie.

Zobacz: Nadchodzi Android O

Źródło tekstu: Android Police; wł     
Źródło zdjęć: Android Policenull

Dodaj do:

Tagi: google | android | android o

w sumie: 37
  • -1

    19.  2017-03-24 14:15:23

    @17:
    1. Jakaś namiastka to jest, ale jednak nie to samo
    3. właśnie Lamy używam, ale nie jest to tak niezawodne jak w Symbianie

  • 0

    20.  2017-03-24 18:28:24

    @vonski: A jak Ci padnie bateria, bo zaśniesz wieczorem, to już nic nie obudzi, pomimo ustawionego alarmu. To powinno być normą, że alarm dzwoni nawet na rozładowanej baterii i wyłączonym telefonie.

  • 0

    21.  2017-03-24 18:35:39

    @zajadacz Dokładnie. Przesiadłem się z Symbiana na Androida no i się od razu spóźniłem do pracy bo bateria padła. Odnośnie profili czasowych to ok że są apki do tego ale to nie to samo co funkcja systemowa. No i następne coś co żre baterię. Szkoda, że za to się nie zabiorą tylko za dzwonki.

  • 0

    22.  2017-03-24 19:04:31

    @15 ja w Huawei P9 jak wyłączam to mam na dole pytanie czy zachować alarmy itp

  • 0

    23. ~x  2017-03-24 20:08:34  host: host175.stimo.net

    @_aston_:
    Telefony Motoroli (Moto E 1 gen) włączają się po podłączeniu ładowarki. Bardzo irytujące.

  • 0

    24. ~  2017-03-24 21:42:15  host: user-94-254-144-158.play-internet.pl

    litosci, trudne. trudne to bylo wklepywanie dzwonkow do nokii z klawiatury. I po kazdym resecie od nowa :D no ale dla dzisiejszych ludzi to trudne, fakt. Zmałpielismy. Wszystko wymacane, jak trzeba pomyslec i cos nie dziala to trudno sie robi. Pod gorke, ciagle pod gorke.

  • 0

    25. ~  2017-03-24 21:43:57  host: user-94-254-144-158.play-internet.pl

    12 moj sie wlacza jak podlacze zasilanie. G4. Jak odlacze tez sie wlacza :D wlacza sie ciagle

  • 0

    26.  2017-03-24 23:04:52

    Z tym budzikiem w androidzie to rzeczywiście wstyd. Nawet komórki z końca lat 90' to potrafiły. A nie miały pierdyliona rdzeni i pierdyliarda ramu. W razie rozładowania telefon zawsze obudził.

  • 0

    27. ~hmmm  2017-03-25 04:44:57  host: public-gprs203242.centertel.pl

    15@ Hm przekonałeś mnie nadal zostaję ma moim 6,5 letnim SE i nie kupję żadnego smartfona dopóki w.w. funkcję nie staną się normą wyposażenia każdego smartfona. Zwłaszcza że te funkcje mam w Standardzie, a mój SE koło symbiana itp. systemowych nawet nie stał...

  • 0

    28. ~rew  2017-03-25 15:14:45  host: user-94-254-224-171.play-internet.pl

    tylko żeby półroczne telefony dały sobie z tym radę bo jak nie to nie będzie aktualizacji z powodów sprzętowych :)

  • 0

    29.  2017-03-26 06:24:20

    Masakra. A to w Androidzie nie da się w prosty sposób ustawić własnego dzwonka? Od wersji 2.1 Eclair już to potrafiłem. Dzwonek i dźwięk powiadomień.
    Robienie z użytkowników debili. Bo nie wierzę że istnieją ludzie co takich prostych rzeczy nie umieją. *** raptem minuta roboty. Gorzej dzwonek ustawia się w pseudo łatwym i przyjaznym IOS w IPhone. Bo trzeba się z ITunes sporo bawić

  • 0

    30. ~  2017-03-26 06:38:16  host: host-176-221-123-98.dynamic.mm.pl

    Wszystko supcio, Android 100 lat za indianami, co za udogodnienie.

  • 0

    31.  2017-03-26 12:15:37

    Jejku, w sklepie nie ma prostych zegarków na rękę z alarmem...?

  • 0

    32. ~X43  2017-03-27 11:13:18  host: 037008230189.dynamic-zab-07.vectranet.pl

    Po prostu rewelacja. Taka sama jak cały Android :)

  • 0

    34. ~nusiu  2017-12-20 21:23:07  host: 178-217-140-1.multinet24.pl

    ustawienie dzwonka na androidzie 7 mnie przerosło - samsung ***się

  • 0

    35. ~Azazel  2018-01-21 20:06:40  host: oz185-152-123-17.netfala.pl

    I tak na Androidzie 7 to nie działa to co napisałeś.Mam myphone Hammer Energy i ni ch..ja nie moge zmienic dzwonka. W androidzie 6 owszem ten sposob działa lecz nie tu :( macie jakies pomysły???
    pozdrawia.

  • 0

    37. ~Lucjan  2018-03-31 02:11:23  host: 95-155-127-243.internetia.net.pl

    Z poziomu PC wszedłem w pamięć wew.telefonu,następnie w folderze Android utworzyłem folder Ringtones LS (LS ,moje inicjały).Być może wystarczy samo Ringtones ,nie próbowałem.Następnie do folderu Ringtones LS skopiowałem dzwonek zapisany w formacie wav .Po wejściu w opcje dźwiek ,dzwonek telefonu ,okazało się ,że nazwa mojego dzwonka pojawiła się pośród nazw tzw."fabrycznych" dzwonków .U mnie ta metoda działa .Powodzenia
    Moto G5s,Android Nugat 7

  • 0

    38. ~S7  2018-05-18 23:35:22  host: 89-71-29-99.dynamic.chello.pl

    Beznadzieja maksymalna... s7 edge nie potrafi przypisac dzwonka w formacie mp3. wybiórczo rozpoznaje utwory. Żenada jakaś.

  • 0

    39. ~  2018-06-30 22:40:36  host: staticline-31-183-196-249.toya.net.pl

    Super rada. Nie trzeba pisać inicjałów. W Samsung Galaxy S9+ zadziałało.

  • 0

    40. ~P.  2018-06-30 22:43:46  host: staticline-31-183-196-249.toya.net.pl

    Do Z poziomu PC wszedłem w pamięć wew.telefonu,następnie w folderze Android utworzyłem folder Ringtones LS (LS ,moje inicjały).Być może wystarczy samo Ringtones ,nie próbowałem.Następnie do folderu Ringtones LS skopiowałem dzwonek zapisany w formacie wav .Po wejściu w opcje dźwiek ,dzwonek telefonu ,okazało się ,że nazwa mojego dzwonka pojawiła się pośród nazw tzw."fabrycznych" dzwonków .U mnie ta metoda działa .Powodzenia
    Moto G5s,Android Nugat 7
    Super rada. Nie trzeba pisać inicjałów. W Samsung Galaxy S9+ zadziałało. Paweł

Dodaj swoją opinię