Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Android nadal rośnie w siłę

Android nadal rośnie w siłę

LuiN 30 Października 2014 20:57

8 1

Zarówno w USA, jak i w Europie Android ponownie zwiększył swój udział w rynku. Jedynie co czwarty smartfon w Europie nie ma systemu Google'a.




III kwartał tego roku to kolejne wzrosty dla Androida oraz spadki udziałów dla iOS i Windows Phone. Ten ostatni ma się mimo wszystko całkiem dobrze w Europie, gdzie ma 9,2% rynku, kolejne 15,4 % należy do iOS, a 73,9% do Androida.


Nieco inny układ sił jest w USA, choć kolejność ta sama. Trzecie miejsce należy do Windows Phone, który stracił 0,3 p.p. i ma teraz 4,3% amerykańskiego rynku. Druga lokata należy do Apple'a, który stracił 3,3 p.p. spadając do 32,6%. Androida wybrało 61,8% posiadaczy smartfonów w USA.


Ciekawie wygląda też sytuacja w Chinach, gdzie Samsung nie radzi sobie tak dobrze jak na innych rynkach. Koreański producent ma tam 18,4% rynku i jest drugi po... Xiaomi z 30,3% całkowitej sprzedaży smartfonów w Chinach. Chińczykom do gustu przypadły phablety - telefony z ekranami o przekątnej 5,5 cala i więcej stanowiły 16% sprzedaży.

Źródło tekstu: Kantar     
Źródło zdjęć: Nerdines

Dodaj do:

Tagi: 3q2014 | android | ios | windows phone

w sumie: 18
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    1.  2014-10-30 21:25:23

    Ja mam HTC z 5,5" ekranem i generalnie chyba nie chciałbym mniejszego. Ryż też lubię, więc coś w tym jest :P

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    2.  2014-10-30 21:30:02

    Oj nie. Ja juz mam dosc 5,5" ;) uciazliwy sie zrobil w krotkim czasie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    3. ~Sk.  2014-10-30 21:59:55  host: e127-49.icpnet.pl

    5,5 cala ma sens o ile się toto używa głównie jako tablet, a nie jako telefon.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    4. ~LTE  2014-10-30 22:00:41  host: public-gprs517360.centertel.pl

    Systemem się chwalą, ale żeby bateria 7 dni przy użytkowaniu czuwała to nie umią tego zrobić.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    5.  2014-10-30 22:27:08

    Jestem ciekaw jak w przyszłości Alpha ewoluuje i na ile zaszkodzi jabłkofonom. A wygląda na to, że może trochę namieszać.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -5

    6. ~  2014-10-30 23:18:45  host: 89-66-212-147.dynamic.chello.pl

    Android rosnie w siłę, czyli liczba głupich rośnie...

  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    7.  2014-10-30 23:25:47

    @6 sam jesteś głupi

  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    8. ~gość 98  2014-10-30 23:27:26  host: public-gprs515240.centertel.pl

    @6 - mam androida na NOTE 3 i nie czuje się głupcem. Miałem windows phone i obiecałem sobie, że nigdy nie kupie telefonu z tym systemem. Nikt mi nie będzie dyktował co mam instalować na moim telefonie jak robi to microsoft !!! Miałem i były problemy z aplikacjami, które były mi potrzebne bo ich nie było i nie ma na ten system do dziś. Odkąd kupiłem Note 3 na androidzie nie mam żadnych problemów z aplikacjami - bo mogę zainstalować co mi jest w danym momencie potrzebne.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -2

    9. ~  2014-10-31 00:51:23  host: z03-04.opera-mini.net

    Wymien co ci potrzebne jest a nie było w Windows Phone, bo ja jakoś znaleźć nie mogę, Android to system bardzo popularny więc jest na niego bardzo dużo aplikacji, ale stabilnością nie grzeszy. Sam stoję przed wyborem telefonu i mam do wyboru lumie 735 lub Motorole G, wybór jest trudny, ale chyba idę w stronę Windows Phone, bo jest szybszy i wygodniejszy.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    10. ~gość 98  2014-10-31 01:05:33  host: public-gprs515240.centertel.pl

    @9 - np. orange finanse, ziper, smsoid, mobileMPK (bardzo dokładny), knox, ratunek, flash player - takie drobne przykłady z mojej strony.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    12. ~Armani  2014-10-31 07:11:12  host: 178.181.92.142.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @~wloA ja mam androida, to nie będziemy ze sobą chodzić ? :)

    Kurcze nie wiem czy tylko tu u nas w Pl, czy zagranica na forach tez takie kłótnie. Co kogo obchodzi co kto lubi. Ten głupi bo ma Note 3, tamten idiota bo ma iphona. Moze to Mobile Rasizm? Tak szczerze, co to Wam daje. W ten sposób chce się uświadomić innych, ze telefon/sytem który posiadamy jest naj? Czy utwierdzić siebie ze dobrze wybralem, ze to nie bubel i kicha? Może ja mając 24 lata nie ogarniam, ze powinienem podejść do kumpla i go zbesztac ze ma iphona- stanowczo oznajmić ze wódki się nie napijemy!
    Przespalem chyba okres, w którym telefony zaczęły mówić o tobie jakim jesteś człowiekiem.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    14. ~  2014-10-31 08:40:04  host: z102-16.opera-mini.net

    10. Oprócz mpk to jakieś pierdoły, orżnąć finanse już powstaje na WP.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    15. ~gość 98  2014-10-31 09:37:03  host: public-gprs515166.centertel.pl

    @10 - dla Ciebie "pierdoły" a ja ich używam na co dzień - orange finanse już powstaje a na androida? nie musi powstawać bo już jest. Aplikacja na RATUNEK - jak ktoś wybiera się w góry ta ta aplikacja może uratować "ŻYCIE" - uważasz, że to "pierdoła"? Za pomocą GPS dokładnie pokazuje położenie osoby potrzebującej pomocy. Dla mnie to nie są "pierdoły". Jestem na nartach ulegam wypadkowi i nie potrafię określić gdzie jestem po moim zgłoszeniu GOPR za pomocą tej aplikacji zna dokładnie moją lokalizację. mobileMPK dokładnie krok po kroku prowadzi mnie w obcym mieście jak dojechać do celu i na mapie pokaże mi w jakim kierunku mam iść do celu. Flesh Player - jestem w podróży i mogę spokojnie oglądać TV np. na tablecie (zainstalowany z innego źródła) na windows phone tego nie mogę zrobić. itd., itd., Ja pisałem o sobie miałem windows phone i mam androida, mi bardziej podchodzi android - spełnia moje oczekiwania i wymagania, dlatego nie kupie telefonu z windows phone - tak jak napisałem wyżej microsoft nie będzie mi układał życia co mogę zainstalować na telefonie a czego nie. Takie jest moje zdanie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    16. ~gość 98  2014-10-31 09:40:35  host: public-gprs515166.centertel.pl

    To była moja odpowiedź na post @14 przepraszam a pomyłkę.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    17.  2014-10-31 10:50:11

    @15. gość 98 - dokładnie, tak jak piszesz. Również po wielu komentarzach, opiniach dotyczących działania WP, skusiłem się na telefon z tym systemem, a wybór padł na Nokię Lumię 930, czyli mocny, solidny smartfon. Ale tak, jak piszesz, nagle zaczęło brakować mi wielu aplikacji z Andka, a szczególnie menadżera plików. System ma swoje plusy i minusy, tak jak i inne w tym Andek, ale WP niestety do mnie nie przemawia i po dwóch tygodniach wróciłem do swojego Sony Xperia Z2, a tu cała gama aplikacj, intuicyjne menu, a działanie Z2 wcale nie odbiega od stabilności działania L930. W tej chwili czekam na Z4, którego nie tak dawno wyciekła specyfikacja i jeżeli jest to wiarygodny przeciek informacji, to dla mnie będzie idealnym smartfonem.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    18. ~Adam  2014-10-31 11:37:22  host: user-94-254-129-51.play-internet.pl

    Dokładnie brak flash playera na windows phone od razu dyskwalifikuje ten system a co dopiero jeszcze inne problemy.
    Jednym słowem WP to szajs!

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    19. ~stz  2014-10-31 18:30:00  host: 078088122166.zuromin.vectranet.pl

    Ja tam nie patrzę co jest popularne. Używam BlackBerry 10.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    20.  2014-10-31 20:46:53

    Ja nadal mam dawnego "flagowca" SGS 2, działa szybko i sprawnie (nie gram w nic :-P) i do szczęścia więcej mi nie trzeba. Jestem jednak chętny na zmianę na coś nowszego w miarę rozsądnie cenowego, niestety obecne fajne smartfony zaczynają się od 5" wyświetlacza, to dla mnie raczej zbyt dużo, zwłaszcza że mam tableta 8,9" który często się przydaje.

Dodaj swoją opinię