Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Android Market - system niebezpiecznie otwarty

Android Market - system niebezpiecznie otwarty

Q! 28 Stycznia 2009 17:35

0 0

htc t mobile g1 Wygląda na to, że krytykowana przez wielu użytkowników restrykcyjna polityka Apple'a dotycząca zasad umieszczania aplikacji w sklepie iTunes, może okazać się największą zaletą iTunes. Takie wnioski można wyciągnąć przyglądając się temu, co dzieje się obecnie w Android Market - google'owskiej wersji sklepu Apple'a.

Jak wiadomo Apple stosuje w swoim sklepie iTunes dosyć restrykcyjną politykę odnośnie umieszczanych tam aplikacji. Zanim dana pozycja znajdzie się w ofercie, musi najpierw przejść weryfikację. Często zdarza się, że ciekawe aplikacje zostają odrzucone z nie do końca jasnych powodów i często bez uwzględnienia obiektywnej korzyści dla użytkownika jabłkowego telefonu.

Zgoła inaczej do zagadnienia podchodzi Google w swoim Android Market. Użytkownicy mają pełną dowolność jeśli chodzi o umieszczane tam materiały. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W ofercie tej platformy pojawiła się aplikacja o nazwie MemoryUp Personal. Program opisany jako narzędzie pozwalające na zwiększenie wydajności telefonu, w rzeczywistości powoduje usunięcie wszystkich danych znajdujących się w telefonie. "Pod nóż" idą m.in. wpisy z książki telefonicznej oraz zawartość karty pamięci. W podobny sposób działa druga aplikacja, o nazwie MemoryForLemmings.
Do chwili obecnej program MemoryUp Personal mogło pobrać od 10 do 50 tys. użytkowników telefonu z systemem Android na pokładzie.

Wkrótce może się więc okazać, że to, co do tej pory było największą wadą iTunes (dokładne sprawdzanie aplikacji przed udostępnieniem) - stanie się jego największą zaletą.

Źródło tekstu: pmptoday, wł     

Dodaj do:
w sumie: 7
 • 0

  1.  2009-01-28 17:55:21

  przesadna kontrola apple jest lekka przesada, ale nie mozna przeginac w druga strone... jak to mowia Niemcy 'zaufanie jest dobre, ale kontrola jeszcze lepsza'

 • 0

  2.  2009-01-28 18:03:44

  Przepraszam, ale ktos kogos zmusza do instalowania dziwnych dodatkow? Jakos ta metoda pluginow/dodatkow w przypadku FireFoxa sprawdza sie doskonale, wiec czemu bialby byc jakis problem z telefonami?

 • 0

  3.  2009-01-28 18:14:44

  @2 na WM i Symbiana tez sa programy i dawno nie slyszalo sie o takich podstepnych aplikacjach. po prostu jakiemus decydentowi w USA musi w ten sposob skasowac sie masa danych i zaczna scigac takiego dowcipnego programiste ;)

 • 0

  4.  2009-01-28 18:25:50

  Hehehe:) Chciałoby się powiedzieć - a nie mówiłem... Tych 10-50 tysięcy osób , mogło już mieć nabite kosmiczne rachunki , a jeśli do tego nie doszło , zawdzięczają to tylko łaskawości twórców tego wirusa. Dołączenie złośliwego kodu do popularnej aplikacji czy gry to bułka z masłem. Czekamy teraz na kolejnego wirusa , bo szkoda , że po łapach nie dostali internetowi złodzieje , którym się wydaje , że internet to niebo z którego zawsze będzie spadała "darmowa" manna , tylko ludzie którzy ściagneli aplikacje w dobrej wierze.

 • 0

  5. ~  2009-01-28 22:22:04  host: us1.mysmallplanet.com

  #1-"przesadna kontrola Apple jest lekka przesadą"-zanim coś napiszesz to się najpierw zastan

 • 0

  6.  2009-01-29 10:20:36

  5 - fakt, wzmozona kontrola dzwignia spolecznego zaufania. Ale to juz bylo.

 • 0

  7.  2009-01-29 18:01:01

  Można by wprowadzić jedną modyfikację w Android Market - znakowanie aplikacji. Aplikacja oznaczona jako zaufana - instalujesz śmiało. Nieoznaczona - wiesz, że ryzykujesz...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-234-45-10.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.