Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Android Market od teraz w komputerze

Android Market od teraz w komputerze

Ringu 3 Lutego 2011 08:32

0 0

Firma Google usprawniła działania Android Marketu. Od teraz katalog aplikacji jest dostępny także w przeglądarce internetowej na komputerze, a nie tylko w smartfonie, jak to było do tej pory. Po zakupie aplikacji na komputerze smartfon automatycznie zaczyna ją pobierać i instalować.

Przez dużą przeglądarkę można także dokonywać płatności. Dane związane zakupami, takie jak numer karty kredytowej, można przypisać do konta Google, dzięki czemu zakup programów odbywa się jednym klieknięciem.




Oprócz tego twórcy Marketu umożliwili programistom ustalanie różnych cen konkretnych aplikacji dla wybranych walut. Przykładowy program może kosztować w USA 5 dolarów, a w Europie 5 euro.

Serwis dostępny jest pod tym adresem.

Źródło tekstu: Wired.com     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    6.  2011-02-03 09:31:14

    o Ubuntu kiedyś słyszałem, ale tak naprawdę oprócz znajomo brzmiącej nazwy to wiele mi nie mówi. W kwestiach programowania jestem laikiem, kojarzę tylko podstawowe zagadnienia jak Power, Error, czy Enter. A co to jest to SDK?

  • 0

    7. ~mmm  2011-02-03 09:32:16  host: v05-16.opera-mini.net

    a czy mogę w ten sposób zainstalować aplikacje na telefonie innych osób korzystając ze swojego konta google i co z różnymi wersjami androida czy komputer rozpozna i dobierze wersje aplikacji przepraszam androida dopiero poznaje a w necie ciężko o dobrą instrukcje

  • 0

    8.  2011-02-03 10:28:29

    Nie podoba mi się to, że 5 dolców = 5 euro... niestety czesto amerykanscy producenci stosują taki przelicznik...

  • 0

    9.  2011-02-03 10:34:18

    @6 Ubuntu to system operacyjny. Jeden z kilkuset Linuksów.

  • 0

    10. ~xad  2011-02-03 10:38:18  host: acoe235.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @8 O czym ty piszesz? Jeśli aplikacja macene podaną w dolarach to płacisz w dolarach, tylko bank Ci to przelicza na złotówki. Niema takiej sytuacji żeby gra dla USA kosztowała dolara, a dla Europy dwa dolce.

  • 0

    11. ~frshman  2011-02-03 10:56:55  host: 195.216.254.16

    użyłem, zobaczyłem. fajne i łatwiejsze w użyciu niż na smartphonie.

  • 0

    12. ~andrzej78  2011-02-03 12:05:38  host: 131-mo6-2.acn.waw.pl

    @7 ~mmm Niestety nie możesz. Aplikacje są powiązane z kontem google. Żeby zainstalować aplikacje na czyimś telefonie musiałbyś to robić zalogowaniu w komputerze na jego konto. Z rożnymi wersjami androida nie będzie problemu, gdyż market automatycznie rozpoznaje wersje androida zainstalowaną na smartfonie.

  • 0

    13. ~  2011-02-03 12:19:24  host: ibp66.internetdsl.tpnet.pl

    @10 - przy płatnością kartą kredytową może być dokonane przewalutowanie przez bank $>E>zł. Zależy od rodzaju karty kredytowej.

  • 0

    14.  2011-02-03 15:52:30

    @mmm - Google łączy nr telefonu z danym kontem więc robiąc instal robi to na przypisanym do konta telefonie. Nawiasem mówiąc działa to pięknie w moim przypadku :-)

  • 0

    15. ~T  2011-02-03 16:38:54  host: z14-15.opera-mini.net

    Już od dawna oferuje to, a nawet więcej Appbrain.com

  • 0

    16.  2011-02-04 10:17:54

    AppBrain, AppLib i co tam jeszcze teraz po prostu padną śmiercią naturalną. Moim zdaniem super posunięcie Googla. Można teraz spokojnie linkować do produktów w sklepie tak jak to jest w przypadku iTunes.

  • 0

    17.  2011-02-08 13:30:24

    Wyżej kolega ma racje, Appbrain i Applib już nie mają przyszłości na rynku. Bardzo ciesze się, że na stronie Android wprowadzili filtrowanie, to mi bardzo brakowało poprzedniej wersji. Słyszałem takie problemy, że nie mogli ludzie się wylogować ze strony..czy rzeczywiście jest taki problem?!

  • 0

    18.  2011-02-10 11:27:16

    Siema! na początek ja też miałem podobny problem, ale myślałem że to wina mojego komputera, bo jest trochę stary i robi coraz dziwniejsze rzeczy:) ale już mogę łatwo się wylogować, strona śmiga, nie ma już żadnego problemu

  • 0

    19. ~Gekko-san  2011-02-10 16:20:23  host: b5mylhc11g.adsl.datanet.hu

    Ja narazie nic takiego nie spotkałem. Zaloguję się bez problemu, i wyloguję się również bez problemu. Może to była jakiś lokalny problem z komputerem. Ja też się cieszę z tego, Google i Android idą na przód i rozwijają swój horyzont. Będą rządzić rynkiem mobilnym.

  • 0

    20.  2011-02-15 11:29:06

    webowa wersja Marketu już nam się przydałam, ale nie podoba mi się to, że została tylko częściowo spolszczona. To widać zwłaszcza po nazwach kategorii także po cenach w złotówkach. No i wystarczy spojrzeć na przycisk 'INSTALL'. Ale poza tym bardzo mi się podoba na przykład producera automatycznego pobierania i instalacji na telefonie po zakupie na WWW.

  • 0

    21.  2011-02-18 10:34:07

    moim zdaniem t o tylko drobiazg MiRekin, wszyscy to rozumieją .... to wcale nie jest problemem, ważniejsze jest to, że łatwiej się używa tej strony na kompie niż na fonie

  • 0

    22.  2011-02-23 10:28:09

    Moim zdaniem, trzeba się troszeczkę przyzwyczaić do tej webowej wersji a potem, już wszystko będzie łatwiej. Kupiłem bluetooth do laptopa i superowo działa. Od razu mogę kopiować na phone, kiedy ściągam coś z marketu. Polecam dla wszystkich, którzy używają i są leniami :D

  • 0

    23.  2011-02-23 16:56:18

    ja się cieszę z webowej wersji Marketu, jak czegoś szukam to mogę spokojnie przeglądać ofertę Marketu na laptopie i nie muszę od razu włączyć internet na telefonie i wejść do Marketu. Więc ode mnie 5 gwiazdeczek.

  • 0

    24.  2011-02-25 11:08:45

    Już tylko musi mnie ktoś na uczyć, aby umiałam tą stronę używać. Super, że nie trzeba się babrać już telefonem :) bardzo ciesze się z tego.

  • 0

    25.  2011-03-02 13:28:30

    @carlosalberto: problem polega na tym, że Ty, moim zdaniem, nigdy w życiu nie korzystałeś z webowego Marketu, ponieważ ani bluetooth, ani nic nie jest potrzebny do tego. Wybierasz aplikację, potem podajesz swój numer telefonu i inne dane, i następnym razem, jak włączysz internet - WiFi, 3g, wszystko jedno - potem właśnie przez Market w telefonie będzie się ściągać ta pewna aplikacja, którą wybrałeś wcześniej na komputerze. Więc nie mam pojęcia, czemu tu wszystkich mieszasz z bluetoothem...

Dodaj swoją opinię