Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Android @ Home

Android @ Home

Ringu 11 Maja 2011 20:40

0 0

Podczas konferencji Google I/O zaprezentowano projekt Android @ Home, który ma umożliwiać kontrolę domowych urządzeń takich jak pralki, zmywarki, czy systemy oświetlenia lub ogrzewania, przy pomocy smartfonów.

Przygotowano specjalny zestaw narzędzi programistycznych wspierających nowy projekt.

System pozwala na bezprzewodową zmianę temperatury, czy natężenia oświetlenia. Zdalnie można włączyć pralkę, zmywarkę, czy zraszacz trawnika.




Dzięki współpracy z Google Music można także obsługiwać domowy system audio.

Firma Lighting Science Group zajmie się produkcją specjalnych żarówek, którymi będzie można sterować przy pomocy androidowych urządzeń. Produkująca zabawki firma Hasbro rozpocznie produkcję robotów współpracujących z Android @ Home.

Źródło tekstu: PCWorld, wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • -1

    2. ~Marek  2011-05-11 21:03:28  host: 78-131-140-4.tktelekom.pl

    Ciekawe czy dałoby się zaprogramować dziewczynę...:)) Za taki bajer mógłbym dać te parę złotych hehe

  • 2

    3. ~Patryk  2011-05-11 21:05:00  host: 89-78-103-239.dynamic.chello.pl

    Jaki jest sens zdalnego uruchamiania pralki, skoro i tak trzeba się do niej przejść, żeby wsadzić do niej ubrania?

  • 0

    4.  2011-05-11 21:10:01

    Chyba coś obcięło końcówkę.

  • 0

    5. ~ad3  2011-05-11 21:20:03  host: 89-74-127-51.dynamic.chello.pl

    a taki ze wychodzisz z chaty, masz jeszcze chwile to wrzucasz pranie do pralki, nie wiesz ile cie nie bedzie, wracajac z chaty wpadasz do restauracji, czekajac na posilek wlaczasz pralke, wracasz i rozwieszasz pranie

  • 0

    6. ~  2011-05-11 21:45:13  host: v27-15.opera-mini.net

    Za pomocą androida steruję pracą kotła na ekogroszek, jest aplikacja na androida, fajna sprawa, na stronie esterownik można zobaczyć jak pracują takie kotły.

  • 0

    7. ~mnc  2011-05-11 22:29:50  host: 94.197.240.96.threembb.co.uk

    @Marek ze niby jak uruchomisz funkcje piwo(), to w wyniku jej dzialania output wypluje lody() ? podoba mi sie ta opcja

  • 0

    8. ~kulele  2011-05-11 22:58:49  host: apn-95-41-149-179.dynamic.gprs.plus.pl

    @Marek. Jak wiadomo dziewczyny albo sa niesterowalne albo program obslugi zbyt prosty i ubogi lub tez zdarzaja sie czeste bledy. Zapomnij wiec... ;)

  • 2

    9. ~Wuja P. oh yeah  2011-05-12 08:42:16  host: 212.160.172.70

    @Marek. zaprogramuj sobie lepiej drugą ręke jak ta już na redtubce rady nie daje bo taki tok myślenia to może mieć tylko koleś który dotychczas miał 2 dziewczyny: jpg i avi

  • 0

    10. ~Kapielowy Bartek  2011-05-12 10:36:31  host: 212.160.172.70

    Ach ten Pawcio... ty żeś boski chodź pociągniesz mnie za włoski, sprzedasz klapsa,spluniesz na mnie a ja umyje cie w mej wannie.

  • 0

    11. ~Tadeusz Szymków  2011-05-12 10:37:55  host: 212.160.172.70

    To masz kolego troche dziwne zainteresowania skoro telefon służy Ci do sprawdzania jakiś kotłów. Pograj lepiej w angry birds'y zanim sie zagotujesz jak ten kocioł właśnie.

  • 0

    12. ~Kąpielowy Bartek  2011-05-12 10:43:12  host: 212.160.172.70

    Ja bym chciał, żeby Android sterował wanną mojego taty

  • 0

    13. ~Tutti Frutti  2011-05-12 10:43:28  host: 212.160.172.70

    Trochę przeraża mnie to jak wiele kwestii można zaprogramować androidem. Niedługo pojawi się aplikacja dla pijanych, która będzie kontrolować wytrysk podczas stosunku.

  • 0

    14. ~Kąpielowy Bartek  2011-05-12 10:45:23  host: 212.160.172.70

    @13. Po co kontrolować w wannie ?

  • 0

    15. ~Sandra Es  2011-05-12 10:45:36  host: 212.160.172.70

    Kolega Tutti Frutti ma rację. Powoli stajemy się niewolnikami Androida. Ja i Pani Ag. mamy na przykład wibrator sterowany androidem. Niestety, czasem zawiesza się w trakcie. Co Pani na to, Pani A.?

  • 0

    16. ~Tutti Frutti  2011-05-12 10:48:21  host: 212.160.172.70

    W sumie to racja. Ale nawiązując do wanny, jestem ciekaw czy możnaby w niej zastosować swoisty korek do tamowania wody sterowany andkiem w wersji chociażby 1.6. Dobra opcja, nie trzeba łapy maczać. Mam Galaxy S-a

  • 0

    17. ~Kąpielowy Bartek  2011-05-12 11:06:26  host: 212.160.172.70

    Myśle że do rozważenia powinna pójść również opcja sterowania hydromasażem oraz regulacją poziomu tafli wody - Tata by się ucieszył

  • 0

    18. ~Detektyw Rutkowski  2011-05-12 11:08:48  host: 212.160.172.70

    W Japonii mają już androida na takim poziomie, że można przy użyciu aplikacji FineBrain wpływać na poziom spokoju i prawilności użytkownika. Podobno działa to poprzez gps i zmienia falami jakieś hormony w korze mózgowej. Ciekawa funkcja, ciekawie kiedy pojawi się w PL

  • 0

    19. ~Sporty Spice  2011-05-12 11:13:50  host: 212.160.172.70

    Panie detektywie myśle że to działa na tej samej zasadzie co opaski PowerBalance. Na umieszczone są dwa hologramy emitujące fale do mózgu i dające nadludzkie siły, w tym wypadku hologram pewnie wyświetlany jest w górny rogu telefonu. Słyszałam o FineBrain

  • 0

    20. ~Galaxy Lover  2011-05-12 11:15:57  host: 212.160.172.70

    Cieszę się, że ktoś podobnie jak ja na tym forum goni za nowinkami z dalekiego wschodu. Odpowiadam Ci Sporty Spice... Ta aplikacja nosi nazwe dokładnie taką samą jak ta opaska, czyli PowerBalance v.1.2 z tym, że samsung wykupił licencje i tylko oni będą mieli prawo do produkcji telefonów z takim hologramem.

  • 0

    21. ~  2011-05-12 12:33:45  host: 212.160.172.70

    no nie powiecie mi, ze kontorla kina domowego i natezenia swiatla w calym domu za pomoca jednego pilota sie by wam nie przydala

Dodaj swoją opinię