Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Android Go dla urządzeń mających 1 GB RAM i mniej

Android Go dla urządzeń mających 1 GB RAM i mniej

Isand 19 Maja 2017 14:20

4 1

androidgo2

Google odkrywa kolejne karty w swojej talii. Tym razem kolej przyszła na Androida Go. Przedsiębiorstwo z Mountain View postanowiło załatać lukę po programie Android One. Na czym będzie polegać Android Go?

Każde nowe urządzenie wydane z Androidem 8 (i późniejsze) mające maksymalnie 1 GB RAM dostanie wersję systemu przystosowaną do mniejszego zużycia danych i używania słabszych konfiguracji. Google przyznaje, że inspiracją był Youtube Go - inny własny produkt.




Użytkownik otrzyma możliwość zarządzania danymi w ramach szybkich ustawień. Będziemy też stale informowani na temat zużycia danych w ramach ustawień Androida. Google planuje też przystosować swoje autorskie aplikacje do używania na słabszych urządzeniach.

Pierwsze urządzenia wyposażone w Androida Go pojawią się w 2018 roku.

Źródło tekstu: Google, wł     

Dodaj do:

Tagi: android | google

w sumie: 13
  • 0

    1. ~Hotelarz  2017-05-19 14:22:33  host: user-46-112-132-76.play-internet.pl

    Dobra dobra a czy ten Android Go o ile % lepiej baterie trzyma niż starsze wersje?

  • 0

    2. ~Ptu  2017-05-19 14:33:05  host: public-gprs360322.centertel.pl

    Tak, ten to trxyma 92,3% lepiej. Warto go kupić!!!!!

  • 1

    3.  2017-05-19 15:05:28

    Czyli cofamy się w czasie i wracamy do telefonów z 1GB ram? rynek zaleją leżaki magazynowe.

  • 0

    4. ~Hotelarz  2017-05-19 15:07:01  host: user-46-112-132-76.play-internet.pl

    xander21 - Mówisz zaleją leżaki magazynowe a jak chce żeby mi ktoś telefon za darmo dał to nikt nie da taka polityka firm.

  • 0

    5. ~r  2017-05-19 15:29:17  host: user-164-126-156-52.play-internet.pl

    Kup sobie. A starocie do recyklingu. Trochę się ewentualnie obudowę zmieni i kupisz z pocalowaniem w rękę. ;-)

  • 1

    6.  2017-05-19 15:50:59

    Sam czysty system nugat zjada ok 700MB Ramu. Dwie appki typu przeglądarka i muzyka. Zero ramu.

  • 1

    7. ~Ja  2017-05-19 16:11:22  host: 89-68-143-192.dynamic.chello.pl

    Halo co się popsuło? Przecież z wersji na wersje google chwali się coraz to mniejszym zużyciem ram-u

  • 0

    8.  2017-05-19 16:47:43

    android ...6, 7, 8... to ten Go będzie android 9..?
    bo już się pogubiłem...

  • 1

    9.  2017-05-19 16:49:44

    @6 to właśnie pokazuje "kunszt" gimbazy-programistów, mistrzów spuchnietych, nieoptymalizowanych kodów źródłowych, których głównym działaniem jest pożreć każdą ilość RAM ile by jej nie było. Gdzie te czasy gdy dało się zrobić wszystko to samo na 256MB RAM i jeszcze 50% wolnej było. To były czasy gdy na stronie było słowo pisane i zdjęcia do artykułu, bez zbędnych skaczących węży, rozwijanych, animowanych głupkowatych menu, na siłę wciskanych odnośników do głupkowatych portali społecznościowych z równie spuchniętym kodem źródłowym zabijającym CPU, a odtwarzacz mp3 nie ważył 300MB i więcej tylko 680KB. Idzie to wszystko donikąd.

  • 0

    10.  2017-05-19 17:47:07

    9). Na swój sposób - stoi w miejscu... jest więcej ramu, ale systemy więcej go pożerają... i znów więcej ramu, i znów pożeranie przez tych ,,programistów"

  • 0