Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Android - comiesięczna aktualizacja zabezpieczeń systemu

Android - comiesięczna aktualizacja zabezpieczeń systemu

orson_dzi 5 Sierpnia 2015 22:59

5 2

Google i Samsung - dwie największe firmy w świecie Androida, poinformowały o wprowadzeniu comiesięcznych aktualizacji zabezpieczeń systemu dla swoich urządzeń.






Stagefright, wykryty niedawno błąd w systemie Google'a, który pozwala na włamanie się do blisko miliarda telefonów z Androidem jednym MMS-em musiał dać do myślenia internetowemu gigantowi. Google poinformowało, że w przyszłości linia smartfonów Neuxus, obok standardowych aktualizacji oprogramowania, będzie co miesiąc otrzymywać aktualizację zabezpieczeń systemu. Pierwszy patch został już udostępniony.

Google wtóruje Samsung, który również zapowiedział, że będzie aktualizować swoje smartfony regularnie, co miesiąc. Póki co nie wiadomo jednak, jakie konkretnie modele koreańskiego producenta miałyby być aktualizowane.

Źródło tekstu: Android Blog; Samsung; wł     

Dodaj do:

Tagi: google | samsung | android

w sumie: 23
  • -5

    4.  2015-08-06 01:01:04

    Błąd przekroczenia zakresu liczby całkowitej podczas przetwarzania plików MKV w odtwarzaczu plików multimedialnych powoduje, że dochodzi do restartu urządzenia. Poważny problem mają ci użytkownicy, w których systemie odtwarzacz ma włączoną funkcję autostartu. Takie urządzenie może wpaść w pętlę ciągłych resetów.
    Jak informuje Wish Wu, inżynier z Trend Micro, ataku można dokonać albo infekując urządzenie za pomocą złośliwej aplikacji, albo nakłaniając użytkownika, by odwiedził witrynę, która zawiera odpowiednio spreparowany plik multimedialny. "Usunięcie takiej aplikacji jest dość trudne. Po infekcji przestępcy mogą trzymać ją w ukryciu, by zaatakować wiele dni lub miesięcy później, a użytkownik może ciągłe restarty przypisać problemom z samym systemem" - mówi Wu.
    Dziurę znaleziono w w wersjach od 4.0.1 do 5.1.1, co oznacza, że występuje w około 89% urządzeń z Androidem. Dotychczas nie zauważono, by była wykorzystywana przez cyberprzestępców.
    A teraz dobrej nocy
    :-D

  • 4

    5. ~.  2015-08-06 06:21:53  host: public-gprs517795.centertel.pl

    @4
    Proszę używać cudzysłów wklejając czyjąś wartość intelektualną, bo to co ma Pan w komentarzu to czyjeś słowa, a nie Pana.
    Poza wszystkim, takie rzeczy są karalne. Pozdrawiam

  • 5

    6. ~ciekawy  2015-08-06 06:24:59  host: 168.235.195.208

    @4. Czesc Calm7. Napisales bardzo ciekawy artykul.
    Czy mozesz mi napisac dlaczego pomiar Ookla. down/up. nie odzwierciedla speed w tym samym tel. pobieranego programu. Roznice dochodza do 20 Mb/s

  • 1

    7. ~bickt  2015-08-06 07:59:28  host: user-94-254-198-199.play-internet.pl

    Nie ma doskonalego software ale Android i podejscie Google'a oraz producentow telefonow do usuwania dziur to jakis ponury zart. Takiego Androida powinno sie zakazac - gdzie sa instytucjedbajace o ochrone danych osobowych, tozsamosci czy tez wizerunku? Na smartfonach czesto jest pol jak nie wiecej naszego zycia a praktycznie kazdy moze miec dostep do naszych danych. Gdzie sa instytucje Uni Europejskiej, ktore potrafia walczyc o standaryzacje wtyczek do ladowania a nie sa w stanie dopilnowac aby molochy typu Google, Samsung czy inne nie narazaly naszego bezpieczenswa?

  • 2

    8. ~Simbas  2015-08-06 08:13:39  host: 170-46-185-102.dg-net.pl

    Jak widać Google ma wszystkich w d..... Tak samo, jak producenci. Samsung wyda jakieś tam aktualizacje do jakichś tam modeli (pewnie flagowych i pewnie tych najnowszych). A co z resztą? Spakować do wora i wywalić? A może to Google rozsyła tego paskudnego "robaczka"? To jakaś paranoja. Dobrze, że mam jeszcze w szufladzie stare smartfony. Jakieś Sony z Androidem 2.3 i Samsunga Galaxy (7500 bodajże) z Androidem 2.1. Może te będą bezpieczniejsze, skoro zagrożenie występuje od 4.0 do 5.1 ;-) Albo wskrzesić Motorollkę V3.
    No a swoją drogą, to niech producenci później się nie dziwią, że im sprzedaż siada. Zwłaszcza flagowców. Sama "chmura" to niebezpieczny badziew, a teraz jeszcze ta dziura. Szczęśliwi ci, którzy używają zwykłych telefonów.

  • 0

    9. ~brak MI  2015-08-06 08:23:22  host: google-proxy-66-249-81-162.google.com

    Tja te ze 3600zl

  • 0

    10. ~Adam M.  2015-08-06 08:43:32  host: h4-52.net.euron.pl

    Ale Motorola zareagowała natychmiast na ujawniona lukę i łatka była po kilku dniach. :)

  • -5

    11.  2015-08-06 09:08:48

    ,,Błąd przekroczenia zakresu liczby całkowitej podczas przetwarzania plików MKV w odtwarzaczu plików multimedialnych powoduje, że dochodzi do restartu urządzenia. Poważny problem mają ci użytkownicy, w których systemie odtwarzacz ma włączoną funkcję autostartu. Takie urządzenie może wpaść w pętlę ciągłych resetów.
    Jak informuje Wish Wu, inżynier z Trend Micro, ataku można dokonać albo infekując urządzenie za pomocą złośliwej aplikacji, albo nakłaniając użytkownika, by odwiedził witrynę, która zawiera odpowiednio spreparowany plik multimedialny. "Usunięcie takiej aplikacji jest dość trudne. Po infekcji przestępcy mogą trzymać ją w ukryciu, by zaatakować wiele dni lub miesięcy później, a użytkownik może ciągłe restarty przypisać problemom z samym systemem" - mówi Wu.
    Dziurę znaleziono w w wersjach od 4.0.1 do 5.1.1, co oznacza, że występuje w około 89% urządzeń z Androidem. Dotychczas nie zauważono, by była wykorzystywana przez cyberprzestępców."
    - dla jasności.

  • 5

    12. ~ciekawy  2015-08-06 09:52:20  host: n14-05-02.opera-mini.net

    @11 Calm7
    A czy mozesz mi odpowiedzieć na moje pytanie-prośbę @6 ????

  • -1

    13.  2015-08-06 10:30:56

    Dlatego przechodzę na windowsa. Jeden dzień i mam fix-a od MS

  • -2

    14.  2015-08-06 10:49:37

    6). Co Ty masz za telefon gdzie różnice w prędkościach dochodzą do 20Mb/s ??? Albo przekłamanie, albo pomieszany masz zasięg podczas testów - ja na 2G mam niemal zero, a na 3G kopa niesamowitego.

  • 0

    16. ~boncio  2015-08-06 11:21:05  host: egress5.cws.sco.cisco.com

    Samsung od dawna co jakiś czas wysyła aktualizacje zabezpieczeń czy jak to sie zwie. Przynajmniej do flagowców.

  • 0

    17. ~mac  2015-08-06 12:16:06  host: user-94-254-145-60.play-internet.pl

    hahahah!!! Czyli musialo dojsc do totalnej katastrofy by ktos w tej beznadziejnej firmie raczyl pojsc po rozum do glowy i zaczal dbac o bezpieczenstwo swoich uzytkownikow? To teraz wyobrazcie sobie ile jeszcze takich huge faili musi byc w kodzie tego zepsutego Linuxa zmixowanego z Java ... Polecam wiec rozgladnac sie za alternatywnymi rozwiazaniami. Powstaly pozniej i nie ciagna za soba balastu kompatybilnosci wstecz, ktorego zlamanie powoduje wyciecie 90% zasobow oprogramowania. Jest Windows Phone 8.1/10, Jolla, FirefoxOS - uzytkownicy maja w czym wybierac. Dlaczego wiec na sile wspieracie rozwiazanie, ktorego producent ma Was gleboko w d... ?

  • 0

    18. ~pabloki  2015-08-06 12:36:19  host: 188.146.174.194.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    aktualizacja nexusów i pewnie innych flagowców , a co z nizszymi .

    a skoro o aktualizacji . jak tam aktualizujecie do win10?

  • 0

    19. ~w10spyware  2015-08-06 12:53:13  host: user-46-112-151-136.play-internet.pl

    Aktualizacje w W10 ;) by NSA: http://tlp.is/73f

  • 0

    20. ~~  2015-08-06 13:42:50  host: aeax210.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Chińskie firmy mają updejty co tydzień, dla każdego swojego fona.

  • 0

    21. ~pabloki  2015-08-06 13:44:12  host: 188.146.174.194.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @19 nie masz andruta, win, nie masz skypa, smartfona z przednią kamrą- choc wystarczy tylna i mikrofon ale przednia da lepsze dane , nie bedziesz uzywał siri. fb, bankowosci w telefonie czy laptopie , nie masz kart lojalnosciowych i nigdy nie płaciłeś kartą. myslisz że jak likwidujesz konto to dane sa usuwane? one tam sa dalej tylko ukryte przed Tobą. sprawdź licznik prądu- ja mam inteligentny a na nim pisze echelon. a wiesz że jak korzystasz z telepolis czy innego serwisu to tez analizuja i zbieraja dane. jak nie masz nic do ukrycia to nie masz sie czego bać. popadasz w paranoje interesujac sie wywodami takich ludzi ja przytoczone forum.

  • 1

    22.  2015-08-06 14:18:18

    COmiesięczne aktualizacje dla kilku modeli? Miui aktualizuje wszystkie swoje smartfony co tydzień!

  • 0

    23.  2015-08-06 14:43:59

    @22 O tym samym pomyślałem.

  • 0

    24. ~Jak w lidlu  2015-08-06 14:53:34  host: n06-04-01.opera-mini.net

    Z tymi wirusami bedzie jak z lidlem - co tydzien cos nowego.

Dodaj swoją opinię