Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Android Auto nareszcie działa bezprzewodowo

Android Auto nareszcie działa bezprzewodowo

Ta_Monika 14 Kwietnia 2018 11:21

3 1

android auto

Bezprzewodowa obsługa Android Auto została oficjalnie uruchomiona. Z pomocą Android Auto Wireless uda się połączyć, przy użyciu Wi-Fi, telefon z komputerem pokładowym w samochodzie. Funkcjonalność na chwilę obecną dostępna jest, co prawda jedynie w Ameryce Północnej, ale można spodziewać się rozszerzenia zasięgu usługi, z uwagi na jej wciąż rosnącą popularność.




Lista wspieranych telefonów, co prawda nie zachwyca ilością, niemniej z pewnością będzie rozszerzana w przyszłości.

Dostępne telefony znajdziecie tutaj , a więcej o samej usłudze Android Auto poczytać i pooglądać można tutaj

Źródło tekstu: gsmarena.com, wł     

Dodaj do:

Tagi: android auto | android

w sumie: 17
  • 0

    1.  2018-04-14 12:42:16

    Brak działania bezprzewodowego aż tak bardzo nie doskwiera jak brak obsługi dual-sim. Bez tego AA jest wręcz bezużyteczne (brak możliwości nawiązywania połączeń).

  • 0

    2.  2018-04-14 12:59:24

    Dla mnie niestety użyteczność ogranicza blokowanie aplikacji. Dlaczego nie można na tym dowolnej mapy odpalić? Dodatkowo, masa samochodów ma już ten bajer tylko Google wsparcia nie daje w PL przez co nie można zainstalować aplikacji normalnie ze sklepu tylko trzeba szukać APK.

  • 0

    3. ~  2018-04-14 13:08:10  host: 89-77-8-170.dynamic.chello.pl

    Applecar jest zdecydowanie lepszy

  • -1

    4.  2018-04-14 14:21:13

    Mój samochód obsługuje zarówno AA, jak i CarPlay.
    CP to tylko iPhone i kilka jego apikacji w tym marne mapy Apple.
    AA to doskonałem mapy google, co uważam za jego przewagę nad konkurencją.
    Obydwie platformy obsługują rozmowy telefoniczne, smsy, wyszukiwanie głosowe i kilka innych drobniejszych.
    Niestety, ale AA w Polsce jest oficjalnie niedostępny!
    PS Yanosika tez nie da się odpalić przez AA!

  • 0

    5. ~  2018-04-14 15:00:17  host: 168.235.196.129

    @4 a loda mi zrobisz w swoim gruchocie?

  • 1

    6. ~  2018-04-14 15:58:30  host: 178235179194.unknown.vectranet.pl

    a potem sie dziwicie że jest coraz więcej wypadków, zamiast gapić się na drogę to jelenie gapia się na ekrany, powiadomienia i pierdoły, całkowity zakaz korzystania z telefonu podczas jazdy przez kierowce !

  • 0

    7.  2018-04-14 16:13:02

    @4: Mapy Google w żadnym razie nie są doskonałe, niestety nie ma sensownej alternatywy działającej na Android Auto jak Automapa czy Naviexpert. Zapewne z powodu takiego, że sam AA jest oficjalnie w PL niedostępny. Powinna być możliwość uruchomienia dowolnej aplikacji z danych kategorii, wiadomo że w czasie jazdy np. Youtube czy komunikatory stanowią zagrożenie, ale przynajmniej mapy mogliby udostępnić różne.

  • 0

    8. ~po-psuto  2018-04-14 16:13:08  host: 8.37.235.171

    5× przecież na lody jeszcze nie pora. Dopiero w maju

  • 0

    9. ~Czerwony Project 941  2018-04-14 16:21:57  host: a28-02-01.opera-mini.net

    5, 8). Od lodów się tyje, no i można se migdałki załatwić...

  • 0

    10. ~klara  2018-04-14 17:31:17  host: 188.146.165.26.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    czyli mikrofal z auta jak znalazł..

  • 0

    11. ~  2018-04-14 18:23:14  host: a24-06-11.opera-mini.net

    @10. Nie ma takiego miejsca na Ziemi, gdzie niema mikrofal i innych częstotliwości.

  • 0

    12.  2018-04-14 18:34:13

    Ciekawa usługa, na oryginalnej stronie świetnie wyjaśniona na bazie grafik, estetyczna i czytelna.

  • 0

    13. ~mm  2018-04-14 19:58:50  host: user-94-254-145-135.play-internet.pl

    A kiedy Android Auto wreszcie będzie dostępny w Polsce przez Google Play bez cudownia z pobieraniem apk z innych stron?

  • 0

    14. ~Gutek  2018-04-15 10:19:40  host: ip-31-0-82-18.dynamic.gprs.plus.pl

    Tylko po co to. Android w smartfonie to i tak za dużo. O wiele za dużo. A lemingi dokładają Androida w tv, samochodzie, co dalej?

  • 0

    15. ~JazonX  2018-04-15 11:32:25  host: host-176-221-121-11.dynamic.mm.pl

    "Nareszcie" dla kogo ?

  • 0

    16. ~sbsb  2018-04-15 13:28:00  host: 178.182.243.147.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Android Auto oczywiście OBSŁUGUJE DUAL SIM. Korzystam od ponad roku łącząc się każdego dnia kilkadziesiąt razy. Wcześniej Note5, teraz Note8. Tylko trzeba wybrać domyślną kartę do połączeń, aby działało wybieranie głosowe. W Samsungach w menadżerze sim zamiast "zawsze pytaj" wybiera się SIM1, lub SIM2 i działa. Gdyby chcieć wykonać połączenie z karty nie domyślnej to trzeba wybrac na telefonie.

  • 0

    17.  2018-04-15 21:20:19

    @16 aha czyli mam wybrać z góry z której karty chcę dzwonić? Zaprzecza to idei dual SIM, jakbym chciał dzwonić z jednej karty SIM, to bym korzystał z dual SIM. Jeśli tak ma wyglądać wybieranie numeru, że mam odrywać wzrok od drogi i wybierać numer na telefonie, gdy chce skorzystać z drugiej karty, to wolę skorzystać z wewnętrznego systemu samochodu, a nie z AA.

Dodaj swoją opinię