Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Android 8: Internet po sieci komórkowej przy włączonym Wi-Fi

Android 8: Internet po sieci komórkowej przy włączonym Wi-Fi

orson_dzi 7 Września 2017 09:18

3 0

google pixel

Już na samym starcie Android Oreo stwarza problemy. Urządzenia z nowym systemem zużywają dane komórkowe pomimo aktywnego połączenia z Wi-Fi.




Problem jest znany posiadaczom smartfonów, ale do tej pory tylko użytkownikom iPhone'ów, którzy swego czasu zmagali się z podobnym "udogodnieniem". Urządzenia z zainstalowanym Androidem Oreo potrafią pobierać dane za pośrednictwem sieci komórkowej nawet pomimo aktywnego połączenia z Wi-Fi.

Google wie już o błędzie i pracuje nad jego usunięciem, ale dokładna data uporania się z problemem nie jest jeszcze znana. Póki co jedynym rozwiązaniem pozostaje ręczne wyłączenie transmisji danych po sieci komórkowej w momencie, kiedy korzystamy z Wi-Fi.

Źródło tekstu: ubergizmo; wł     

Dodaj do:

Tagi: android | oreo | android o | android 8.0 | google | wi-fi

w sumie: 23
  • 0

    4. ~  2017-09-07 10:09:59  host: pcr237.internetdsl.tpnet.pl

    Czytałem że można to wyłączyć, tylko trzeba wejść w opcje dla programistów

  • 3

    5. ~Ja  2017-09-07 10:21:23  host: mk31.telbeskid.com.pl

    2@ to jest mały pikuś. Myślenie po Rosyjsku, kto się uczył rosyjskiego wie, że tam się jedzie nie w autobusie tylko dosłownie na autobusie i teraz mamy stwierdzenia typu "mogę na komputer" coś jest "na internecie", "na internecie pisało" itp. Polski język stacza się i to jest ewidentna wina programu szkół i internetu gdzie powiela się błędy i jeszcze jedno co mnie osobiście irytuje. Mowa z końcówkami om em zamiast ą, ę. Bardzo często słyszę to w tv zwłaszcza wśród polityków i zwykłych ludzi i w filmach na youtube a teraz coraz częściej w pisowni. Jak mówi tak pisze. Dosłownie.

  • 4

    6.  2017-09-07 10:45:47

    @5 A teraz część ludzi tak się boi tego, że powiedzą przez OM i wyjdą na kretynów, że nawet jeśli trzeba tak mówić to wybierają formę ą. Np. daj Upust emocją. Często na YouTube to jest :)

  • 0

    7. ~  2017-09-07 10:47:34  host: 87.236.254.10

    1. To kupuj dalej brandowane przez operatorow Samsungi za 1000 pln. Ja kupilem w styczniu Xperie X Compact bezposrednio ze strony Sony i mam co miesiac aktualizacje. Aktualnie mam 7.1.1 z patch levelem z 1 sierpnia.

  • 1

    8. ~Belciu  2017-09-07 11:01:06  host: a28-02-06.opera-mini.net

    @7 a ja mam xz premium z orange i od miesiaca ta sama latke z 1sierpnia wiec nie gwiazdorz

  • 0

    9. ~  2017-09-07 11:21:52  host: public-gprs386362.centertel.pl

    @5 Rusycyzmy, anglicyzmy i germanizmy - ich atrakcyjność i popularność bierze się z myślenia kolonialnego i kompleksu niższości, które Polakom zaszczepiła POprzednia władza.

  • 0

    10. ~Kspt  2017-09-07 11:49:29  host: a24-06-12.opera-mini.net

    A ja mam s7edge z T-Mobile i tez mam 1 sierpnia :-D

  • 2

    11. ~sueshack  2017-09-07 11:55:45  host: 80.245.23.162

    @9 Polacy mają kompleks niższości gdzieś od końca XVII wieku czyli od początków upadku p...nika zwanego I RP, kiedy to okazało się, że w modernizującym się świecie organizacja folwarczna nie ma racji bytu. A radzą sobie z nim na dwa sposoby - poprzez powierzchowne imitowanie wzorców zachodnich (władza poprzednia) albo poprzez życie w świecie megalomańskich narodowo-katolickich urojeń (obecna władza). Choose wisely.

  • 1

    12. ~  2017-09-07 12:05:54  host: public-gprs386362.centertel.pl

    @11 Dzięki "urojeniom" jak to nazwałeś, nastąpiło radykalne przerwanie małpowania i powielania samobójczej, lewackiej ideologii Zachodu. To Polskę będą naśladować teraz narody chcące wybić się z powrotem na stabilizację i bezpieczeństwo.

  • -1

    13. ~  2017-09-07 12:22:07  host: a09-09-01.opera-mini.net

    @12 Ta, wszyscy beda brac przyklad z kato-Polski, Wegier i Rosji.

  • 1

    14. ~.we  2017-09-07 13:29:16  host: 186-107-123-161.baf.movistar.cl

    problem nie jest nowy - już wcześniejsze wersje miały super funkcję sprawdzania jakości sieci i chociaż posiadania dobrego sygnału wifi, jeżeli robocik stwierdził, że sygnał jest be to jechał po sieci komórkowej... do tego Google jest tak radośnie głupie, se wywalił opcje pokazywania transmisji danych na ikonach połączenia więc człowiek orientował się dopiero jak sprawdził stan pakietu... viva 'usprawnienia życia' w wersji Google...

  • -2

    15. ~  2017-09-07 14:20:50  host: public-gprs386362.centertel.pl

    @13 Zawsze możesz przejść na islam.

  • 1

    16. ~G4  2017-09-07 14:23:52  host: 178.15.155.100

    Politykowanie to nie tutaj, to jest portal nt. telefonii komórkowej i sprzętu. Choć ostatnio słabo to wygląda.

  • 0

    17.  2017-09-07 15:35:05

    I będzie co wpisać do changelogu dla wersji 8.0.1 :D

  • 0

    18. ~Rock  2017-09-07 16:03:12  host: user-94-254-130-160.play-internet.pl

    Pieprzyć te Oreo i wszystkie na gwałt wprowadzane wersje androida. Nie lepiej puszczać nową wersję przynajmniej raz na rok, a resztę łatać poprawkami???

  • 1

    19. ~sueshack  2017-09-07 16:03:44  host: 80.245.23.162

    @12 Póki co to 2 miliony Polaków zagłosowało nogami, że woli tę upadającą lewacko-islamską Unię od wielkiej białej heteroseksualnej jak sam Władymir Putin Polski. Tłumów Szwedów, Niemców i Francuzów proszących o azyl w konsulatach RP jakoś nie widać. I to nasza powstała z kolan władza dopłaca Niemcom po 220.000 PLN za każde miejsce pracy, które "stworzą" w montowni Mercedesa.

  • 1

    20. ~sueshack  2017-09-07 16:09:35  host: 80.245.23.162

    @12 ...a robienie dobrze temu okropnemu zachodowi dopiero się rozkręci, jak wejdą w życie pomysły Morawieckiego o rozszerzeniu specjalnych stref ekonomicznych (czyli de facto zwolnieniu z podatku zagranicznych korporacji na 20 lat!!!) na teren całego kraju. A takie leminigi jak Ty dostaną na pocieszenie muzeum żołnierzy wyklętych czy inną świątynie opatrzności i dalej będą łykać propagandę.

  • 2

    21. ~ghhhf  2017-09-07 17:43:28  host: public-gprs201398.centertel.pl

    Im głębiej w las tym więcej problemów.

  • 1

    22. ~  2017-09-07 18:29:17  host: user-94-254-180-24.play-internet.pl

    No co wy... Przecież jednoczesne lte i wifi to agregacja pasm opatentowana przez google

  • 0

    23.  2017-09-07 19:03:42

    Szczerze?? ebać to oreo, serio.

Dodaj swoją opinię