Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Android 8.1 pozwoli przywrócić dane po wstępnej konfiguracji

Android 8.1 pozwoli przywrócić dane po wstępnej konfiguracji

msnet 31 Października 2017 21:38

1 1

android oreo presentation

Android 8.1 w wersji beta jest dostępny do pobrania dla właścicieli Pixeli. Jeden z nich, Henry Roggy, dokonał przypadkiem ciekawego odkrycia.

Jeśli w urządzeniu z Androidem przywrócimy ustawienia fabryczne, podczas wstępnej konfiguracji systemu możemy odzyskać dane z kopii zapasowej na koncie Google, jeśli taką posiadamy. Gdy się na to nie zdecydujemy, proces nie będzie możliwy w późniejszym czasie. Okazuje się, że w przypadku Androida 8.1 beta jest inaczej.




Henry Roggy przypadkiem odkrył, że po ominięciu opcji przywracania danych podczas wstępnej konfiguracji, po przejściu całego procesu znalazł w ustawieniach przycisk, który pozwala zakończyć instalację. Po jego wciśnięciu możemy przywrócić dane z zapisanej w chmurze kopii zapasowej - wszystkie lub tylko wybrane.

android 8 restore

Zobacz: Pixel 2 XL kontra iPhone 8 Plus, czyli Android kontra iOS

Źródło tekstu: Henny Roggy, wł     

Dodaj do:

Tagi: android 8.1 | google | android | android oreo

w sumie: 18
  • 1

    1. ~Edward Chetny  2017-10-31 21:41:30  host: public-gprs195113.centertel.pl

    Bomba, wszystkie dane o nas samych w jednym miejscu. Prawdziwa encyklopedia dla Googla...

  • 2

    2.  2017-10-31 21:43:14

    1: a jakie "wszystkie dane" masz w telefonie tak właściwie?

  • 0

    3. ~  2017-10-31 21:47:51  host: ip-5-172-255-84.free.aero2.net.pl

    @2
    Spójrz na drugi obrazek... SMSy, historia połączeń... to przecież żadne dane...

  • 2

    4.  2017-10-31 21:55:35

    No i co z tymi danymi? Załatwiasz przez telefon jakieś sprawy, których tak załatwiać nie powinieneś? W takim razie niezbyt rozważny jesteś. A jeżeli chodzi Ci o "dane" typu lista zakupów przesłane przez żonę, czy życzenia świąteczne, to nie mamy o czym gadać. :)

  • 0

    5. ~Kocię  2017-10-31 22:06:37  host: apn-77-115-89-232.dynamic.gprs.plus.pl

    Skoro na przykład treść SMS-ów czy historia połączeń to dla niektórych "nie dane", to tanio się sprzedajecie i nawet nie rozumiecie, co można zrobić z takimi "nie danymi". Powodzenia w życiu!

  • 4

    6. ~.wewewe  2017-10-31 22:07:56  host: 186-107-170-156.baf.movistar.cl

    @artykuł
    jak "przypadkiem"? przecież ta opcja wisi na samej górze ustawień to chyba ciężko jej nie zauważyć

    @4
    głupie podejście - to są *moje* dane i niezależnie jakie one by nie były chyba lepiej, żeby google nie miało do nich dostępu i nie profilowało reklam bazujac na nich? chyba że jesteś jednym z tych którzy ze wzgledu na powierzchowną "wygodę i darmowość" oddadzą życie...

  • 1

    7.  2017-10-31 22:09:46

    Dzięki. :) Radzę sobie całkiem dobrze. A więc wytłumacz mi, ignorantowi, co można z nimi zrobić. Poważnie, bez złośliwości.

  • 0

    8.  2017-10-31 22:11:47

    6: No ok, spoko. A więc odznaczasz odpowiednią opcję i po problemie. Albo nie używasz sprzętów z Androidem.

  • 2

    10.  2017-10-31 22:35:00

    Czyli nie doczekam się żadnych logicznych argumentów ze strony paranoików, do czego "wszystkie dane" mogą być wykorzystane? :D

  • 3

    13.  2017-11-01 07:45:05

    goral2099 chyba, że ktoś zobaczy zdjęcia Janusza na plaży z grażyną:)
    Też mnie ciekawi jakie to tajne dane trzymacie na telefonach?
    Co w ogóle można mieć za dane na telefonie zarabiając średnią krajową?

  • 0

    15. ~Hotelarz  2017-11-01 08:22:36  host: user-94-254-130-133.play-internet.pl

    Macie problemy z tymi danymi matko boska ja tam nic nie kopiuje a książka telefoniczna jest na karcie SIM zapisana zawsze

  • 0

    16. ~Gutek  2017-11-01 09:36:38  host: user-94-254-167-80.play-internet.pl

    goral2099: w skali jednostki, to głównie tylko denerwujące, że przetwarzają nasze dane w celu niby lepszego dopasowania reklam (mi nie dopasują, bo ja nie cierpię żadnych reklam), ale w skali globalnej to np. poznawanie nastroju społeczeństwa, a to już grozi poważnymi skutkami. Weźmy np. źródło informacji, czy to edge, firefox, chrome, czy upierdliwa aplikacja "upday" (briefing) firmy axelspringer - wszędzie onet, wyborcza, tvn24, natemat...

  • 1

    17. ~  2017-11-01 10:25:27  host: gw01-vrrp.aminocom.com

    16. Dopasowanie reklam bierze sie glownie ze stron na ktore wchodzisz. Wiec warto wylogowac przegladarke z konta Google, zabronic ladowania tzw third party cookies, pozostale ciasteczka kasowac po zamknieciu przegladarki oraz od czasu do czasu czyscic jej pamiec podreczna.

  • 0

    18. ~Hotelarz  2017-11-01 10:26:47  host: gw01-vrrp.aminocom.com

    Ja nie mam zadnego problemu z danymi, moj komornik wie o mnie wszystko.

  • -1

    19. ~Bv90  2017-11-01 11:03:37  host: a29-02-08.opera-mini.net

    Ale cie.....mnota. Jak dzwonią na twój telefon, to są problemy. Dziwisz sie skad go znają. A sms, a inne tematy ????

  • 0

    20.  2017-11-01 13:12:13

    @ 10
    Dane wykorzystują rządy żeby mieć obraz statystycznego kowalskiego, jakie są nastroje w społeczeństwie i kij wie jeszcze do czego. Chyba nawet nie chce wiedzieć.
    Ciekawym zjawiskiem że cały wschód Białoruś , Ukraina, Rosja korzysta np. z Opery czy ichniejszych FB.
    A zachód i Stany z ich rozwiązań.
    Nad naszymi głowami jest prowadzona wojna cybernetyczna i informacyjna.
    Oglądnij wiadomości polskie i rosyjskie i myśl która propaganda to ta właściwa..
    Obraz statystycznego kowalskiego jest bardzo przy tym przydatny.

  • 1

    23. ~Gigi_wroc  2017-11-01 16:55:53  host: ip-94-231-228-77.static.tvk.wroc.pl

    Ludzie strasznie lubią panikować! Bez uzasadnienia rozszerzają propagandę że nagle Google zacznie mieć dostęp do tego co mamy w danych umieszczanych w chmurze... Jeżeli to nie są dane typu hasła i konta. A zwykłe treści sms dotyczące
    czy to rodziny czy jakieś zdjęcia z życia nie związane z żadnymi zabezpieczeniami itp. To czego mamy się obawiać ??? NO chyba że @5 boi się bo ma coś do ukrycia :D, robi coś nielegalnego za co może grozić coś... To w tedy rzeczywiście bałbym się używać Androida, że ich sprzęt który używamy pewnego dnia zostanie wykorzystany przeciwko nam...

  • 1

    24. ~pgrb  2017-11-02 10:17:08  host: 78-131-213-194.tktelekom.pl

    Jako osoba zawodowo zajmująca się danymi mogę Was zapewnić, że sami z ochotą i entuzjazmem dzielicie się bardzo dużą ilością danych ze swych kont internetowych i telefonów. Bez żadnego przymusu i w świetle prawa. Tu na tej stronie zapewne również. Ja z resztą też.
    Czy jest to dobre czy nie? Według mnie nie. Warto też mieć świadomość, że nie chodzi o jedynie o dane osobiste ale też o wykorzystanie, szczególnie telefonów z racji tego, że zwykle są one przemieszczane do zbierania całego morza danych z otoczenia.

Dodaj swoją opinię