Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Android 6.0 w ponad 13 proc. urządzeń

Android 6.0 w ponad 13 proc. urządzeń

orson_dzi 12 Lipca 2016 22:02

3 1

Google podało najnowsze statystyki systemu Android. Powoli, ale stale rośnie udział w rynku wersji 6.0.



Android w wersji 6.0, podobnie jak przed miesiącem, powoli zdobywa coraz większą część rynku i obecnie jest zainstalowany w 13,3% urządzeń z systemem Google. Kolejny delikatny wzrost zaliczyła wersja 5.1, do 20,8%.




Cały czas najpopularniejszą wersją Androida pozostaje KitKat. 4.4 jest zainstalowany na 30,1% urządzeń i pomimo spadku w stosunku do ubiegłego miesiąca, jego przewaga nad innymi wersjami nadal pozostaje mocno widoczna.

Wersja styczeń 2015 grudzień 2015 styczeń 2016 luty 2016 marzec 2016 kwiecień 2016 maj 2016 czerwiec 2016 lipiec 2016
2.2 (Froyo) 0,2% 0,2% 0,2% 0,1% 0,1% 0,1% 0,1% 0,1% 0,1%
2.3.3-2.3.7 (Gingerbread) 4,1% 3,4% 3,0% 2,7% 2,6% 2,6% 2,2% 2,0% 1,9%
4.0.3-4.0.4 (Ice Cream Sandwich) 6,4% 2,9% 2,7% 2,5% 2,3% 2,2% 2,0% 1,9% 1,7%
4.1.x (Jelly Bean) 18,4% 10,0% 9,0% 8,8% 8,1% 7,8% 7,2% 6,8% 6,4%
4.2.x (Jelly Bean) 19,8% 13,0% 12,2% 11,7% 11,0% 10,5% 10,0% 9,4% 8,8%
4.3 (Jelly Bean) 6,3% 3,9% 3,5% 3,4% 3,2% 3,0% 2,9% 2,7% 2,6%
4.4 (KitKat) 39,7% 36,6% 36,1% 35,5% 34,3% 33,4% 32,5% 31,6% 30,1%
5.0 (Lollipop) 1,6% 16,3% 16,9% 17,0% 16,9% 16,4% 16,2% 15,4% 14,3%
5.1 (Lollipop) - 13,2% 15,7% 17,1% 19,2% 19,4% 19,4% 20,0% 20,8%
6.0 (Marshmallow) - 0,5% 0,7% 1,2% 2,3% 4,6% 7,5% 10,1% 13,3%

Źródło tekstu: Google; wł     

Dodaj do:

Tagi: android | google

w sumie: 29
  • -1

    10. ~r  2016-07-12 22:48:49  host: 89-74-173-170.dynamic.chello.pl

    Ją też nie rozumiem jak możesz nie być w stanie podać ile ma udziału lolipop. Nie było cię na lekcjach z tabliczki mnożenia?

  • 1

    11. ~r  2016-07-12 22:50:58  host: 89-74-173-170.dynamic.chello.pl

    Aha, to było wcześniej. Dodawanie i odejmowanie. Można w razie trudności użyć kalkulatora. To takie płaskie coś z dużą liczbą przycisków. :-)

  • 1

    12. ~s  2016-07-12 23:04:01  host: apn-37-248-163-16.dynamic.gprs.plus.pl

    @11 Pilot do tv?

  • 0

    13. ~Hotelarz  2016-07-12 23:06:07  host: user-46-113-248-229.play-internet.pl

    @3, Jesteś trochę gorszy bo zarabiasz tyle że stać by cię było zmieniać ile razy chcesz a jednak tego nie robisz laptopa czy złożysz stacjonarny do 1000 zł spokojnie ja pomimo że mnie nie stać nie wytrzymałbym nie kupienia nowego chociaż najtańszego co gwarancję.

  • 0

    14. ~  2016-07-13 00:09:23  host: public-gprs370945.centertel.pl

    A ja zrobiłem downgrade z mm do lp.

  • 2

    15. ~Hb  2016-07-13 00:44:14  host: user-94-254-242-23.play-internet.pl

    @3 chcesz powiedzieć że od 14 lat nie robiłeś żadnych aktualizacji? Jeżeli tak, w co watpię, to szczerze gratuluję.

  • 0

    16. ~  2016-07-13 08:33:53  host: 188.146.64.233.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @13: Mój laptop ma ponad 5 lat, kosztował swoje i miał 3 lata gwarancji.
    Jedyne usterki sprzętowe, jakich doświadczył wystąpiły w trakcie gwarancji i zostały sprawnie usunięte.
    Ostatnich kilka lat pracuje bezawaryjnie, tylko system (jak to Windows) wymaga czasem odświeżenia (przywrócenia z obrazu).

  • 0

    17.  2016-07-13 08:35:49

    @3 To chyba na linuksie w trybie tekstowym. Jeśli nawet tak, to pewnie, że nic nikomu do rzeczy. Jeśli jednak to Win to pewnie XP, czyli bez wsparcia DXVA, czyli na dzisiejszym polu walki przeglądarek internetowych nieporozumienie.
    Nawet jak był ostro modernizowany, to Win XP go dusi. No chyba, że 14 lat to ma obudowa, zasilacz napęd DVD i stacja dyskietek, a reszta łącznie z systemem to późniejsze konstrukcje.

  • 0

    18. ~-  2016-07-13 10:29:55  host: user-94-254-227-129.play-internet.pl

    @4 Trochę prawdy w tym jest co piszesz. Miałem Lollipop 5.1 i były problemy. Teraz mam 4.4 Kitkat i wszystko śmiga, że aż miło. KK to chyba ostatni produkt wujka googla godny uwagi.

  • 0

    19. ~sueshack  2016-07-13 12:04:59  host: 80.245.23.162

    Tej siły już nie powszczymacie!!!!!

  • 0

    20. ~Pablok123  2016-07-13 13:20:53  host: user-94-254-129-170.play-internet.pl

    Ale macie problemy życiowe.

  • 0

    21. ~@Zakrza  2016-07-13 14:04:23  host: 171-rev107.zambrow.net.pl

    "Jak można pisać, że najpopularniejszą wersją jest KitKat skoro Lollipop w sumie ma więcej?"
    Jak *** są wersje 5.0 i 5.1, to nie są razem - to jest tylko "rodzina systemów" czy jak to inaczej zwał, ale dwie oddzielne wersje, abstrahując od cyferek, ich nazewnictwa i zmian między nimi.
    "Wiem, że orson już wcześniej dawał oznaki niedorozwoju umysłowego, ale jednak nie potrafię przejść obok tego obojętnie."
    Powinieneś go przeprosić i dostać bana.

  • 2

    22.  2016-07-13 15:25:37

    17 - piszę o legalnym Win XP istniejącym od 2002 roku. A działa znakomicie na 9 letnim kompie z 2 GB RAM i zegarze 2,5 GHz. Testowałem na nim i win7 i win10. O ile siódemka jest ok ( tylko te zakichane aktualizacje ), to dziesiątkę wywaliłem po tygodniu. Oczywiście posiadam lapy z W7 i W8.1, co nie przeszkadza mi korzystać często z leciwego, lecz na moje potrzeby zupełnie wystarczającego XP. Nie używam kompa do jakichkolwiek gier, więc najnowsze procki i super grafiki mam w głębokim poważaniu. Wystarczy, że przeglądarki śmigają odpowiednio szybko, a i do archiwizacji moich wspomnień wideo nadaje się znakomicie. Rozbudowana sekcja audio znakomicie współpracuje z równie leciwym, lecz znakomitym Cool Edit Pro, którego używam czasem jako wielośladu audio. Nie czuję owczego pędu za najnowszym sprzętem, który działa szybciej o parę sekund od poprzedniego. Martwi mnie tylko to, że następny laptop będzie już tylko z Win 10. Andka mam w wersji 4.4.2, oraz 5.1. Czy to normalne, żeby jeden system na przestrzeni paru lat występował w tylu wersjach? W tabelce jest ich aż 10 !! Nie lubię jabcoka za jego hermetyczność, ale jeśli z Andkiem nie zluzują, to czuję że przesiadka będzie nieuchronna.

  • 0

    23.  2016-07-13 16:10:13

    @22 No to ten komputer nie jest 14 letni, system pewnie Win XP SP3 też nie jest.
    Z tego co piszesz już wiem, że nie za bardzo orientujesz się w sprawach PC.
    Karta grafiki nie jest tylko do grania, ale również do akceleracji treści wideo, jak również wielu filtrów graficznych. Microsoft od MS Vista wprowadził coś takiego jak DXVA. Zarówno AMD, jak i Nvidia natywnie wspierają to w swoich grafikach. Oczywiście im nowsza grafika tym wsparcie dla nowszych kodeków i wyższych rozdzielczości. Ale podstawą jest system to wspierający. Niestety, ale na swoim kompie nie odpalisz YT FHD 60fps, to znaczy uruchomi się, ale to będzie slideshow, nie ma znaczenia czy YT uruchomisz w AVC, czy w VP9. Być może masz nawet sprzęt (grafikę), która dała by wsparcie CPU i spokojnie takie wideo by chodziło, ale Win XP tego nie udostępnia.
    Z Androidem to samo, np. Android 4.1 nie ma udostępniania po BT, jest to dopiero od Anka 4.2. Przykłady można mnożyć.

  • 0

    24.  2016-07-13 16:13:24

    No i co z tego? Mnie to lotto. ;-) Masz z tym problem?

  • 0

    25.  2016-07-13 16:14:24

    Aaa XP jak najbardziej z SP3 . W dodatku legalny.

  • 0

    26.  2016-07-13 16:29:48

    @24 Nie mam problemu. Chodzi mi o to, że z dużym prawdopodobieństwem, ten Win XP hamuje w treściach multimedialnych twój PC.

  • 0

    27.  2016-07-13 16:34:28

    Przyjdzie czas to zmienię maszynę, ale z systemem W7. Dopóki będzie można, będę unikał W10 jak ognia...

  • 0

    28.  2016-07-13 16:40:27

    @27 W10 chodzi pięknie. Pewnie chodzi Ci o szpiegowanie. No cóż Google nie jest lepsze.
    Kompa nie musisz zmieniać, możesz kupić do tego Win7/8 lub zainstalować po prostu Xubuntu.
    Napisz jaka dokładnie specyfikacja CPU/RAM (typ, w ilu kościach, ile wchodzi na płytę)/grafika, to Ci powiem co MAX można wykrzesać jako komputer multimedialny(nie do gier typu Wiedzmin III).

  • 0

    29.  2016-07-13 19:19:15

    @Pragmatyk (23), masz rację. Nie da rady obejrzeć kolejnego milionowego ogłupiającego filmiku na YT w FHD 60fps. Za to na tymże samym serwisie znaleźć można setki innych - naprawdę interesujących i wartościowych relacji, reportaży czy wywiadów w niższych, a zarazem w zupełności wystarczających rozdzielczościach. ;-)

Dodaj swoją opinię