Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Android 5.0 z funkcją Ambient Display?

Android 5.0 z funkcją Ambient Display?

orson_dzi 21 Października 2014 22:21

3 2

Jak donosi serwis Android Police, Nexus 6 i wszystkie smartfony z Androidem 5.0 będą posiadać funkcję Ambient Display. Na czym ona polega?



Ambient Display lub też Active Display, to funkcja, która była dostępna już w ubiegłorocznej edycji Motoroli Moto X. Dzięki niej można zapomnieć o sprzętowym fizycznym wybudzania ekranu, który podświetla się automatycznie po wzięciu smartfonu do ręki. Już w momencie wyjęcia go z kieszeni, na wyświetlaczu pojawia się aktualna godzina i ewentualne powiadomienia.




Zobacz: inne filmy z kategorii Oprogramowanie


Według informacji portalu 9to5Google, funkcja Ambient Display ma pojawić się nie tylko w Nexusie 6, ale również wszystkich smartfonach, które zostaną zaktualizowane do Androida 5.0. Jak będzie w praktyce, przekonamy już w najbliższym czasie, kiedy pierwsze smartfony dostaną najnowszą aktualizację zielonego robota.

Zobacz: Android 5.0 to Lollipop
Zobacz: Komu lizaka? Lista najbliższych aktualizacji do Lollipop

Źródło tekstu: Android Police; 9to5google; wł     

Dodaj do:

Tagi: android lollipop | moto x | nexus 6

w sumie: 22
  • 0

    3. ~ImpasSe  2014-10-21 22:31:03  host: public-gprs516972.centertel.pl

    Ja się spotkałem z nazwami Swype to wake i S2W po zmianie kernela działa to tez na kilku innych tele ;-)

  • 1

    4. ~Volan  2014-10-21 22:33:08  host: rybka138.fucio.net

    W Symbianie to było 5 lat temu.

  • 1

    5. ~  2014-10-21 22:36:11  host: host-176-221-121-17.dynamic.mm.pl

    Wynaleźli koło od nowa. Mam tu przy sobie Nokię 3410, która stale wyświetla czas, a po kliknięciu klawisza daje dostęp do reszty funkcji.
    Żałosne - chwalić się "wynalezieniem" tego co już dawno było.

  • 1

    6. ~michal  2014-10-21 22:37:12  host: host-178.215.198.30-internet.zabrze.debacom.pl

    Na zacofanym Windows Phone funkcja dostępna od kilku miesięcy :)

  • 2

    7.  2014-10-21 22:43:59

    @6: niestety nie w każdym, jak choćby w Lumii 930.

  • 0

    8. ~fgg  2014-10-21 22:46:33  host: public-gprs514502.centertel.pl

    @6 630ds też nie ma

  • 0

    9.  2014-10-21 22:51:39

    Moim zdaniem to będzie tylko w Nexusie 6 (gdyż ma AMOLED'a) jaki taki "ficzer" zachęcający do jego zakupu.

  • 0

    10.  2014-10-21 22:55:05

    Mój jeszcze działający Sagem MY X 5-2 też ma ten "ficzer" :D

  • 3

    11.  2014-10-21 23:00:16

    To fajny bajer, ale mimo wszystko dioda LED wydaje mi się praktyczniejsza i na pewno mniej prądożerna. Ta atrakcja ma sens tylko w Amoledach...

  • 2

    12.  2014-10-21 23:33:28

    @9 przykład Lumii 920 pokazuje, że nie jest potrzebny amoled. Na amoledzie w sumie, to godzina może świecić się cały czas. Natomiast na IPS ta funkcja działa tak jak opisano w artykule, że ekran zaświeca się sam po wyjęciu z kieszeni za sprawą czujnika zbliżeniowego.

  • 0

    13. ~stz  2014-10-21 23:49:57  host: 078088122166.zuromin.vectranet.pl

    W BlackBerry jest to już dawno.

  • -1

    14. ~andrzejfan  2014-10-22 00:48:49  host: host86-139-80-54.range86-139.btcentralplus.com

    wlasnie pobieram 5.0 na moto g 2nd. strasznie wolno idzie i kazal wczesniej ustawic pin, zostawiam na noc.

  • 1

    15. ~....  2014-10-22 02:33:16  host: dju119.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To nic innego jak Nokia Glance Screen

  • -2

    16. ~Dziki Andrzej  2014-10-22 07:06:53  host: 81.219.84.18

    Żle bo jak bende chciał ciachnoć fotke z ukrycia w ciemności to mi sie włonczy i wszyscy beda wiedziec ze robie fotke.
    Da sie ta funkcje wyłonczyc ?

  • 1

    17. ~sax  2014-10-22 07:39:52  host: n35ip201.piekary.net

    Wystarczy Gravity Screen ze sklepu g.

  • 1

    18. ~Mirek  2014-10-22 07:41:41  host: user-94-254-193-21.play-internet.pl

    ale również wszystkich smartfonach,

    źródło: http://tlp.is/4au
    ale również we wszystkich smartfonach,może warto poprawić.

  • 0

    19.  2014-10-22 10:20:40

    Ja to miałem w Motoroli V300

  • 0

    20. ~  2014-10-22 13:27:55  host: host-176-221-121-93.dynamic.mm.pl

    @17, 3 lata używam smartfona i dopiero dziś mi pokazujesz tę apkę? :)

  • 0

    21. ~BartekGib  2014-10-22 13:58:06  host: dpj213.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Służbowa 925 i prywatna 1320 w wersji dev już od lutego to ma :) Pozdrawiam Googlarzy.

  • 0

    22. ~BoroKunta  2014-10-22 21:53:17  host: ip-87-84-159-114.easynet.co.uk

    Moj Blackberry Z10 ma cos takiego bez medialnego zamieszania....ciesze sie nim od ponad roku.

Dodaj swoją opinię