Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Android 5.0 to Lollipop

Android 5.0 to Lollipop

LuiN 15 Października 2014 19:26

8 1

lollipop Android L, który Google zaprezentował przed wakacjami będzie miał oficjalną nazwę Lollipop. Wiemy już jakie urządzenia dostaną lizaka jako pierwsze.



O Androidzie 5.0 (L czy błędnie Lion) pisaliśmy już dużo. Przynosi on odświeżony wygląd interfejsu, określany przez Google'a jaki Material design i jego unifikację - tak samo będzie wyglądał w zegarki, telefonie, tablecie i na telewizorze. Zmienia się wygląd aplikacji Google'a, dostajemy odczuwalnie dłuższy czas pracy i większe bezpieczeństwo (tryb gościa, wiele kont użytkowników czy Android Smart Lock - dostęp do sprzętu jedynie gdy jesteśmy w pobliżu niego). Lollipop to także pierwszy Android w pełni obsługujący 64-bitowe procesory.

Zobacz: Android L - Google przebudowuje Androida
Zobacz: Android L znacząco wydłuża czas pracy
Zobacz: Android L ze zdjęciami w formacie RAW




Jako pierwsi oficjalnej aktualizacji spodziewać mogą się posiadacze urządzeń Nexus 4, 5, 7 i 10 oraz telefonów w wersji Google Play Edition (z "gołym" Androidem). Wysyłka oprogramowania ruszy w najbliższych tygodniach.

Swoją listę przedstawiła również Motorola. Androida Lollipop otrzymają Moto X (obie generacje), Moto G (obie generacje), Moto G LTE, Moto E, Droid Ultra, Droid Maxx i Droid Mini. Największą niespodzianką jest niedroga Moto E.

Zobacz: inne filmy z kategorii Śmieszne

Zobacz: inne filmy z kategorii Reklamy

Źródło tekstu: Google, wł     
Źródło zdjęć: Google

Dodaj do:

Tagi: android | android l | android lollipop | google

w sumie: 35
  • 0

    16. ~  2014-10-15 23:05:36  host: 95.149.2.236

    fajnie,bede mial 5 jako jeden z pierwszych :)

  • 0

    17. ~nilez  2014-10-15 23:11:20  host: google-proxy-66-249-81-103.google.com

    @tMati jak masz na 4.4.4 flasha w firefoxie? Mam nexa 7 (2012) i napisane jest, że dla mojego urządzenia nie przewidują czy coś takiego, na innych urządzeniach z tą wersja androida działa w firefoxie? Ps. masz video na pełny ekran?

  • 3

    18. ~Punk  2014-10-16 01:42:45  host: apn-46-215-125-84.dynamic.gprs.plus.pl

    Ci co narzekają tak na Google i KitKat chyba nie mieli telefonu z tym systemem w ręku, chyba że od Samsung`a to mogę się zgodzić bo ich nakładki wpierniczają RAM jak szalone.
    Sam mam LG L7 II i wgranego KitKat`a i powiem że działa dużo lepiej i szybciej niż wcześniejszy czyli 4.1.2, poza tym nie zżera aż tak pamięci jak poprzednik, mi telefon jak narazie nie muli.

  • 0

    19. ~John Power 2  2014-10-16 07:35:37  host: 81.219.84.18

    To sie dzieci uciesza, maja stare telefony, kupie im po lizaku i bedzie aktualizacja do lolipopa :D

  • 1

    20.  2014-10-16 08:10:18

    Moto E dostanie, ale Samsung Galaxy S4 już nie, bo za słaby. Zobaczycie.

  • 0

    21. ~dudek29  2014-10-16 09:08:26  host: bvq138.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mam 3GB ram i mam to w *** ile on wciąga

  • 1

    22. ~Adam  2014-10-16 09:08:32  host: 213.158.222.120

    @Maniiiek - Samsung Galaxy S4 nie dostanie i wiemy wszyscy dlaczego... No ale cóż. Biznes. A co pewien czas w owczym pędzie lecimy zaślepieni po nową, "lepszą" zabawkę by producentowi napchać kieszenie na kolejną, nową, "lepszą"... i wracamy na koniec kolejki. Tylko czy w takim odmóżdżaniu jest coś złego?! :)

  • 2

    23.  2014-10-16 09:46:20

    @22 nie krytykuje tej postawy tylko to, że mają ludzi za idiotów tłumacząc, że bardzo by chcieli, ale sprzęt za słaby.

  • 0

    24. ~rabex  2014-10-16 09:50:10  host: 078088008064.bialystok.vectranet.pl

    @14
    Myślałem, że chociaż raz jakiś gimbus nie wypowie się o apple przy kolejnej informacji, która nie dotyczy apple wcale - jednak są hejterzy tak zaprawieni w bojach że nawet w artykule o smażeniu jajecznicy potrafią "dowalić" firmie apple.
    Sprawdziłem twoje telefony tMati - nigdy nie miałeś nic z apple - stąd twoja nienawiść poprzez zazdrość!! Standardowy przedstawiciel gimbusowo-hejterskiej plagi

  • 0

    25.  2014-10-16 10:03:21

    Ja tam bym chciała żeby któryś producent wypuszczając flagowca zadeklarował aktualizacje przez 2 lata od daty premiery. To by dopiero był wyznacznik jakości, a nie wydawać grubą kasę i nie wiedzieć czy łaskawca chociaż jedną raczy wypuścić.

  • 2

    26.  2014-10-16 11:31:19

    2 kwiatki językowe:
    "Android L, który Google zaprezentował przed wakacjami będzie ma oficjalną nazwę Lollipop"
    Chyba powinno być będzie miał oficjalną nazwę Lollipop.
    "tak samo będzie wyglądał w zegarki, telefonie, tablecie i na telewizorze. "
    Powinno być w zegarku.

    Czytając ten artykuł myślałem, że jestem na onecie, a tu telepolis :D

  • 0

    27.  2014-10-16 12:08:55

    @ 24 - ja też nie mam w "telefonach" np Apple, choć miałem je od 4 począwszy. Po co mam to zamieszczać? Nie chce mi się.

  • 0

    28. ~gumiak  2014-10-16 12:31:29  host: 91.199.127.162

    @25 Jest taki jeden, ale nie wolno wymieniać jego nazwy na Telepolis, bo został obłożony anatemą przez światowy konwent gimbazy w 2007 roku.

  • 0

    29. ~Ryszard z Jabłonowa  2014-10-16 13:00:50  host: 81.219.84.18

    Doszły mnie słuchy ze kolejnym androidem bedzie Android Kinder Buneo :D

  • 0

    30. ~takitam  2014-10-16 21:37:05  host: apn-46-76-102-59.dynamic.gprs.plus.pl

    Ciekawe czy galaxy tab s dostaniw

  • 0

    31. ~mac  2014-10-17 00:05:55  host: public-gprs516323.centertel.pl

    Teraz okazuje się, ze najlepiej na tym wszystkim wyszli ci co kupili Motkę E za 400zł. Nie dość, że mają niezły sprzęt za niewielkie pieniądze to jeszcze solidne wsparcie. Natomiast cała banda frajerów, która dala się nabrać po raz kolejny na flagowca za tysiące złotych może się pocałować w cztery litery mimo, iż ich sprzęt uciagnalby jeszcze cztery kolejne wersje Zdradoida :]
    Ja natomiast mam telefon z FirefoxOS i jestem zadowolony.

  • 0

    32. ~  2014-10-17 06:11:33  host: acgr202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @20, 22 - S4 najprawdopodobniej własnie dostanie, ale pewnie tylko w wersji Google Edition, bo taka też wyszła. Sam Samsung pewnie będzie miał w głebokim poważaniu aktualizacje, choć S3 do kitkata dostała, więc jest szansa na aktualke za rok

  • 0

    33. ~Punk  2014-10-19 02:18:28  host: apn-46-215-125-84.dynamic.gprs.plus.pl

    Ja chyba przez najbliższy rok albo 2 pozostanę przy swoim obecnym LG L7 II i Pentagram Monster jako zapasowy jak mi wróci z naprawy.
    W tej chwili nie ma nic sensownego z mniejszym ekranem z mocną baterią, dlatego nie dam nikomu zarobić na mnie, wole sobie za to piwo wypić :P

  • 0

    34.  2014-10-20 15:11:02