Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Android 5.0 Lion w Nexusie 5 (2014)

Android 5.0 Lion w Nexusie 5 (2014)

LuiN 8 Września 2014 21:30

7 4

Do bazy benchmarka GFXBench trafiło urządzenie Google Nexus 5 (2014), następca popularnego Nexusa 5. Jego system operacyjny to Android... Lion.




Tak, tajemniczy Android L, który intensywnie testują obecnie deweloperzy, będzie miał komercyjną nazwę 5.0 Lion. Zapewne część z Was domyślała się, że po ciasteczkowo-wafelkowej serii Androidów wariant "L" nie może się nazywać inaczej, niż właśnie Lion :-).


Co zaś chodzi o samego Nexusa 5 (2014), zaoferuje on 5,2-calowy ekran Quad HD (1440 x 2560 pikseli), czterordzeniowego Snapdragona 805 z zegarem 2,7 GHz, grafikę Adreno 420, 3 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej, aparat 12 Mpix (nagrywa filmy 4K) i przednią kamerkę 2 Mpix (filmy FullHD).

Źródło tekstu: Mobiltelefon.ru, wł     
Źródło zdjęć: Nestle

Dodaj do:

Tagi: android | android l | google | nexus 5 (2014)

w sumie: 35
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    16.  2014-09-08 22:56:24

    No i po co mi taki ekran? Jeśli dobrze rozumiem to jest lifting N5... czy może nowy model Nexa który miał robiony przez motke? A może już późno i coś przeoczyłem ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    17.  2014-09-08 23:01:39

    @12 Być może. Dla mnie to jednak lekka przesada. Ludzie na co dzień ekrany po 40-50 cali oglądają w 1080, a tu się szykuje lekko ponad 5 calowy ekran z 1440... Masakra gdzie ten świat zmierza ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    18. ~p  2014-09-08 23:01:53  host: apn-46-215-72-131.dynamic.gprs.plus.pl

    @5 no chyba nie była taka oczywista oczywistość. Jeszcze kilka dni temu widziałem newsy mówiące ze będzie lolipop.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    19.  2014-09-08 23:11:58

    @16 żaden lifting. Google zaczęło niebezpiecznie zbliżać się do nazwy Nexus 7 więc zmienili sposób nazewnictwa.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    20. ~Zakrza  2014-09-08 23:15:52  host: egh88.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @18, ja widziałem newsy, że będzie się nazywał Władimir Putin i co z tego? Wystarczy trochę logicznego myślenia, żeby wiedzieć, że jeśli dogadają się z Nestle to Lion. A to, że ktoś sobie wymyślił: "hmmm, a może tak i tak" to niczego nie zmienia.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    21. ~  2014-09-09 01:21:04  host: host-176-221-121-202.dynamic.mm.pl

    @9, po co Ci okna, skoro możesz mieć bulaje albo wizjery jak w drzwiach? Szkoda szkła na tak dużą powierzchnię, skoro przez niewielką dziurkę możesz widziesz to samo co przez dużą, przezroczystą powierzchnię?

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    22.  2014-09-09 02:28:51

    @21 głupie porównanie. Ludzie oko nie dostrzeże tej rozdzielczości przy tak małym ekranie. Jeżeli już tak bardzo lubujesz się w oknach to tak jakbyś przepłacał za szafirowe szyby, gdy plastikowe dają ten sam efekt.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    23.  2014-09-09 02:52:00

    Mogli wymyślić jakąś bardziej oryginalną nazwę, na początku dawno temu mówiło się że będzie LimePie. Co do samego nexusa mogliby jakoś ujednolicić te nazwy bo już człowiek się gubi, tu 4 tu 5, i potem nie wiadomo który jest nowszy. Chyba że mnie coś ominęło.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    24.  2014-09-09 07:30:34

    @23: nic Cię nie ominęło, po prostu google samo się zapędziło w kozi róg ze swoim nazewnictwem. Stąd też między innymi plotki o linii Silver itd. Już Nexus 7 był w 2 wersjach robiąc przez to trochę zamieszania wśród mniej zorientowanych.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    25.  2014-09-09 08:15:27

    @23 To były też informacje o tym, że Nexusa zrobi Motorola i stąd nazwa będzie Nexus X.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    26. ~HD  2014-09-09 08:38:17  host: 89-70-184-179.dynamic.chello.pl

    Muszę zobaczyć bezpośrednie porównane N3 i N4 czy faktycznie wyświetlacz kład hade ma sens bo z tego co wiem ludzkie oko i tak nie ogarnia powyzej 300ppi

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    27.  2014-09-09 09:31:40

    Wersja 6.0 będzie nosiła nazwę Android Mars :P Hehehe...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    28. ~dav  2014-09-09 09:55:41  host: host-52-81.compi.net.pl

    już nie wiedzą jak nazywać te Nexusy... Nexus 5 2014 lol. Ale swoją drogą to niezła maszynka będzie, pewnie cena w PL też niezła

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    29.  2014-09-09 10:22:41

    Pisałem to wiele razy, że co innego obraz statyczny, co innego przesuwające się elementy pulpitu itp. Wyższe ppi wpływa na polepszenie komfortu przy przewijaniu ekranu, ekstremalnie wysokie ppi powoduje, że powstaje wrażenie przesuwania prawdziwego przedmiotu. Poza tym wiele zależy od odległości, z której obserwujemy ekran. Twierdzenie, że ludzkie oko nie ogarnia więcej niż 300 ppi jest dalekie od prawdy.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    30. ~wi  2014-09-09 10:30:07  host: google-proxy-66-249-81-103.google.com

    Nexus 5 gdyż ma 5 cali podobne oznaczenie jak w nexus 7 2013 i dobrze, choć była informacja z oznaczeniem X , zobaczymy

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    31. ~nexsss  2014-09-09 10:43:14  host: 195.200.212.13

    Jak bedzie za 1500zl plus ekran IPS biore ! :) nawet gdy bedzie toto miało tak powazne wady jak brak microsd i wbudowana bateria ! toc to bedzie o polowe tansze niz Note4 :]

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    32. ~kowal  2014-09-09 11:17:09  host: 89-69-14-177.dynamic.chello.pl

    napewno nie bedzie za 1500zl... za mocen ma bebechy , zeby mogli pozowlicsoibe na taka cena mysle ze premiera bedzie 2199zl jak na moje oko.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    33. ~Andrzej  2014-09-09 12:21:08  host: host-89-191-168-254.tvteletronik.pl

    Bateria zapewne na 2 godziny w necie i dalej dup...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    34.  2014-09-09 13:10:47

    @26 to tylko głupi marketing Apple. Ja bez problemu widzę piksele w Moto G mimo PPI jak w Retinie