Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Android 4 oficjalnie na x86

Android 4 oficjalnie na x86

WitekT 1 Grudnia 2011 21:04

0 0

Android 4.0, czyli Ice Cream Sandwich, który na rynek oficjalnie wszedł wraz z Samsungiem Galaxy Nexus, pojawił się też jako otwarty kod nie tylko dla platformy opartej o procesory ARM, ale także x86.

Kod dla procesorów x86 został właśnie udostępniony przez Google z zastrzeżeniem, że nie jest to jeszcze wersja stabilna. Na procesorach od AMD kod powinien chodzić już w miarę sprawnie, na tych od Intela są jeszcze problemy z portami Ethernet, WiFi, dźwiękiem i akceleracją grafiki.




Google liczy, że opublikowanie Androida 4 w wersji dla procesorów x86 przyspieszy zaadaptowanie systemu na inne niż telefony urządzenia, w tym tablety.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 1

    2.  2011-12-01 21:19:14

    Hehe, masz rację - już poprawione, dzięki! :-)

  • 1

    3. ~  2011-12-01 21:21:06  host: evu131.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Witek, jak to powiedzieć... w dalszym ciągu jest do bani - zaadaptowanie, nie zaadoptowanie :)

  • 0

    5. ~  2011-12-01 21:24:06  host: evu131.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Luz, zabawnie wyszło... myślałem, że się zapienisz i użyjesz wreszcie całkiem innego słowa ;)

  • 1

    7.  2011-12-01 21:26:02

    5: ja tam jestem pełen luz - raz, że podszedłeś życzliwie, dwa, że z żartem. Ja takie coś bardzo lubię. :-) Niemiło jest tylko, jak ktoś traktuje mnie z góry albo zaczyna wycieczki osobiste. A ja normalny jestem i nie gryzę. ;-)

  • 0

    8. ~  2011-12-01 21:27:09  host: host-89-229-128-78.chelm.mm.pl

    Haha, tam było: adopcję?! :D A co do Google to widać "iście" na łatwiznę. Dobre: wziąć se Linuksa, przerobić na swoją modłę, by działał kulawo na wszystkich fonach, a potem otworzyć i niech Linuksiarze poprawiają. Dobre, dobre! Może w końcu ktoś to zoptymalizuje... Ech...

  • 0

    9. ~  2011-12-01 21:33:54  host: evu131.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Witek, z tym innym słowem miałem na myśli korektę tekstu typu "karolyf... kalofyr... grzejnik", to by mnie rozłożyło do końca :)

  • -1

    11.  2011-12-01 21:35:48

    9: stół z powyma... pomyła... blat. ;-)

  • -1

    12.  2011-12-01 21:35:56

    Bym coś napisał, ale będzie, że się czepiam pewnego Pana na P. który ma z deczka odmienne podejście :P

  • 0

    14. ~xxxx  2011-12-01 21:46:01  host: ahm253.neoplus.adsl.tpnet.pl

    http://www.android-x86.org

  • 0

    15.  2011-12-01 22:53:15

    Google nie wystarczą "anonimowe informacje i statystyki" ze smartfonów i postanowiło zaatakować kolejny typ urządzeń (;-)).

  • 0

    16. ~Tym  2011-12-02 07:34:28  host: 68.68.107.180

    Dawno takich idiotyzmów nie czytałem. "Kod dla procesorów x86 został właśnie udostępniony przez Google" LOL. Gdzie został udostępniony? Skąd mogę go pobrać? ;)Bo w oficjalnym repo AOSP nie uświadczysz takiej wersji. www.android-x86.org to niezależna grupa portująca Androida z ARM na X86, robią to od lat. Myślisz, że Google prosi o donacje na rozwój portu x86? Przeczytaj Credits, użyj mózgu zamiast przepisywać idiotyzmy z innych portali. "Google liczy, że opublikowanie Androida 4 w wersji dla procesorów x86 przyspieszy zaadaptowanie systemu na inne niż telefony urządzenia" A tu już Cię poniosło, co za brednia okrutna.

  • 0

    17. ~bolo  2011-12-02 07:38:22  host: ip-213-155-179-66.ps.net.pl

    @15 tak jakby to inne systemy nie zbierały takich informacji

  • 0

    18. ~gt  2011-12-02 09:25:57  host: 212.38.193.178

    @17: a które zbierają? Tylko konkrety poproszę, jeżeli możesz a nie ogólny bełkot.

  • 0

    19. ~gt  2011-12-02 09:26:59  host: 212.38.193.178

    Super krok ze strony google. Musiał ktoś mądry stwierdzić, że fragmentacja systemu jest zbyt mała i trzeba jeszcze trochę pofragmentować, żeby użytkownicy i programiści byli szczęśliwsi... ;D

  • 0

    20. ~Jacek  2011-12-02 10:09:47  host: 78-131-140-8.tktelekom.pl

    Wolalbym windowsa na arm ;-)

  • 0

    21. ~gt  2011-12-02 11:35:36  host: 212.38.193.178

    @20: już niedługo... :)

  • 0

    22. ~jaro070  2011-12-02 17:42:41  host: z37-04.opera-mini.net

    zadziała ten android na duronie 800MHz?

  • 0

    23. ~gt  2011-12-02 20:28:42  host: 178-73-20-226.home.aster.pl

    800MHz? Telefony muszą mieć wielordzeniowe procesory powyżej 2GHz, żeby ten wspaniały system nadawał się do użytku... ;D

  • 0

    24. ~dav  2011-12-03 23:27:45  host: 87-204-10-63.ip.netia.com.pl

    Super sprawa, chociaz uwazan ze procki ARM zostawiaja przestarzalego x86 daleko w tyle. Tylko ARM jest przyszlosciowy

  • 0

    25. ~eM  2011-12-05 12:22:24  host: cct11.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a dla HTC HD2 już jest 4.0 w wersji beta 3 :D a niebawem będzie full

Dodaj swoją opinię