Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Android 4.3 dostępny już dla urządzeń Nexus

Android 4.3 dostępny już dla urządzeń Nexus

sirmark 25 Lipca 2013 00:56

5 2

android 4 3 Android w wersji 4.3 został oficjalnie przedstawiony i udostępniony dla urządzeń z rodziny Nexus: Nexus 4, Nexus 7 i Nexus 10. Oprogramowanie ma być dostępne zdalnie poprzez OTA (ang. over-the-air).

Nowa wersja przynosi różne usprawnienia. System ma być szybszy, a grafika 2D bardziej wydajna. Zwiększenie możliwości graficznych 3D w grach zapewnić ma wprowadzone wsparcie dla biblioteki OpenGL ES 3.0.

Kolejną nowością jest wsparcie dla technologii Bluetooth Smart, która umożliwi wykorzystanie w aplikacjach zewnętrznych sensorów np. czujnika tętna. Bluetooth będzie też obsługiwać profil AVRCP 1.3, który zapewni m.in. przesyłanie metadanych o odtwarzanym utworze

android 4 3 W odsłonie 4.2 wprowadzono Multi-profile użytkownika, natomiast teraz dodano profile zamknięte, w ramach których będzie można bardziej ograniczyć dostęp do aplikacji oraz określonego kontentu. Będzie to przydatne w momencie użyczania sprzętu dzieciom.




Optymalizacji uległy usługi lokalizacyjne. O ile będzie to możliwe, obliczenia lokalizacji będą odbywać się sprzętowo, a nie w oprogramowaniu, co pozwoli oszczędzać akumulator. Dodano także dla WiFi tryb skanujący, który umożliwi skanowanie w celu zwiększenia dokładności lokalizacji, ale bez podłączenia do sieci WiFi.

Wprowadzony został także nowy zestaw DRM API. Netflix jest jednym z pierwszych partnerów, który to wykorzysta i będzie oferować strumieniowe odtwarzanie filmów w rozdzielczości 1080p.

Zmienione zostały także powiadomienia. Można przeglądać historię powiadomień, a aplikacje zewnętrznych firm mają do nich dostęp. Zaktualizowany został pakiet aplikacji - Hangouts zastąpiły Google Talk, natomiast aplikacje Drive, Chrome oraz Maps zostały przebudowane. Udostepniona została także aplikacja Google Play Games, dzięki której można odkrywać w co grają znajomi, a także śledzić ich wyniki oraz porównywać je ze swoimi.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: android

w sumie: 40
  • 0

    24.  2013-07-25 17:30:00

    @3: a co się psuje? telefon, android czy znajoma?

  • 0

    25. ~yaro  2013-07-25 18:41:29  host: adsd89.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nexus 10 ze Stanów. Też nie mam jeszcze aktualizacji.

  • 0

    26.  2013-07-25 20:29:58

    Na stronie Google macie dostępne obrazy systemów dla wszystkich Nexusów: developers.google.com/android/nexus/images#nakasi

  • 0

    27. ~nexus 4  2013-07-26 12:01:01  host: public-gprs646427.centertel.pl

    Czy ktos wie kiedy pojawi sie aktualizacja OTA , po co te artykuły skoro tej aktualozacji nie ma ..

  • 0

    28. ~galaxy  2013-07-26 15:09:48  host: public144512.cdma.centertel.pl

    Wiecie kiedy będzie aktualizacja OTA do 4.3 na nexus 7 w

  • 0

    29. ~mark-13  2013-07-26 21:21:41  host: nat113.ap-media.pl

    własnie w tej chwili mój Nexus 4 pobrał aktualizację do 4.3 (OTA) ... cały proces potrwał kilka minut i wymagał tylko podłączenia ładowarki ... :)

  • 0

    31. ~yaro  2013-07-27 09:30:10  host: bmo194.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja też już mam na Nexusie 10

  • 0

    32. ~yaro  2013-07-27 09:58:06  host: bmo194.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kicha. Po aktualizacji do 4.3 nie daje się zainstalować ani zaktualizować żadnej aplikacji ze sklepu Play. Wyskakuje błąd serwera. Też tak macie?

  • 0

    33. ~muzzy~  2013-07-27 11:21:22  host: 88-199-45-107.matcom.com.pl

    Spróbuj usunąć i ponownie dodać do konto Google. Powinno pomóc.

  • 0

    34.  2013-07-27 12:03:55

    Poprawcie newsa, Galaxy Nexus również dostał i wszystkie można sobie zainstalować z https://developers.google.com/android/nexus/images

  • 0

    35. ~mrrchmielu  2013-07-27 12:40:53  host: 78-131-206-148.tktelekom.pl

    Mój Nexus 4 od Orange ( wygląda na niebrandowany ) nie ma jeszcze OTA :-( Możecie jakoś pomóc?

  • 0

    36. ~tomunia  2013-07-27 15:58:34  host: 91.231.83.182

    Moj N4 brany z playa juz ma

  • 0

    37. ~mrrchmielu  2013-07-27 18:18:43  host: c211-154.icpnet.pl

    A czy OTA przypadkiem nie daje nam root'a?

  • 0

    38. ~muzzy~  2013-07-28 11:30:40  host: 88-199-45-107.matcom.com.pl

    @35 można spróbować tak: 1.Head over to Settings -> Apps on your Nexus device, and swipe to the All apps tab. 2. Now, you will need to find the ?Google Services Framework? system app from the list of apps installed on your device. 3. Then, proceed to tap the Force Stop option, followed by Clear Data. 4. Restart your Nexus, and after a couple of minutes head over to Settings -> About Phone -> System Updates. Now, tap the Refresh button and hope that the OTA update file is already present on the server your phone is connecting to. Jest szansa że po takiej operacji w sklepie play będzie wyskakiwał bląd serwera- ja tak miałem ale usunąłem konto Google, ponownie dodałem i pomogło, ale za to po 3 resecie mam androida 4.3.

  • 0

    39. ~muzzy~  2013-07-28 11:31:38  host: 88-199-45-107.matcom.com.pl

    Aktualizacja przez OTA nie daje roota. To zwykła operacja systemu, która nie wymaga roota.

  • 0

    40. ~mrrchmielu  2013-07-28 13:13:18  host: c211-154.icpnet.pl

    @38 @39 Thx :D Już czwarty telefon na andku ale jakoś bardziej ogarniam hardware niż software ;]

  • 0

    41. ~  2013-07-28 14:39:39  host: aggf241.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja juz mam na nexusie 7

  • 0

    42. ~jaro  2013-08-02 12:56:13  host: cpc3-sutt1-0-0-cust104.19-1.cable.virginmedia.com

    Ja mam od wczoraj na swoim N4 i nie mogę połączyć sie z domowym routerem! :( W wersji 4.2.2 nie było problemu.

  • 0

    43. ~galaxy  2013-08-03 09:45:59  host: 79.162.214.133

    Ja po aktualizacji nie mogę pobrać żadnej aplikacji ani aktualizacji z google play wyskakuje błąd Plik pakietu jest nieprawidłowy

  • 0

    44. ~ratsu  2013-08-17 12:09:06  host: ip-37-209-137-5.free.aero2.net.pl

    a ktoś może wie dlaczego w moim N7 podczas aktualizacji w pewnym momencie w trakcie aktualizacji wyskakuje blad . Aktualizacja do 4.3

Dodaj swoją opinię