Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Android 4.0 pokonał granicę 10%

Android 4.0 pokonał granicę 10%

LuiN 3 Lipca 2012 09:54

0 0

androidJuż 10,9% użytkowników smartfonów z Androidem korzysta z najnowszej wersji tego systemu, oznaczonej jako 4.0 Ice Cream Sandwich. Najwięcej, bo 64% urządzeń pracuje pod kontrolą Androida 2.3 Gingerbread.

Wciąż popularnością cieszy się też Froyo (2.2) z 17,3% udziału w rynku Androida. Kolejny na liście jest 2.1 Eclair z 4,7%, a wyłącznie tabletowy Honeycomb ma zaledwie 2,4%. Donut (1.6) i Cupcake (1.5) obecne są już jedynie śladowo - odpowiednio 0,5 i 0,2%.




Warto w tym miejscy nadmienić, że baza użytkowników Androida 4.0 podskoczyła w jeden tylko miesiąc o 3,8 punktu procentowego - w głównej mierze z racji popularności Galaxy S III i smartfonów z linii One X. Smuci natomiast fakt, że obiecywane szybkie aktualizacje wcale takie szybkie nie są i zdecydowana większość użytkowników Androida ma do dyspozycji jedynie 19-miesięcznego Gingerbreada i 26-miesięcznego Froyo.

Źródło tekstu: developer.android.com, wł     

Dodaj do:
w sumie: 29
  • 0

    10. ~Mucus  2012-07-03 10:36:37  host: 82.132.248.217

    Wow!

  • -5

    11.  2012-07-03 10:37:57

    Hahaha jak to wszystko czytam to sie nie dziwie ze Apple ma takie super wyniki. Naprawde :)

  • 0

    12.  2012-07-03 10:58:44

    No nie koniecznie trzeba mieć SGS III ;)Wystarczy Nexus S. A tu 10% z 4.0 a zaczynają wypuszczać 4.1

  • 0

    13.  2012-07-03 11:02:03

    Ciekaw jestem czy wliczają takich co mają wgrane customROMy na starszych, niewspieranych urządzeniach. Ja na swoim SGS mam wgranego 4.0.4 i ładnie śmiga ;)

  • 0

    14. ~  2012-07-03 11:15:35  host: host84-38-85-11.tvkdiana.pl

    A ja mam xperię neo V od Orange i mimo iż producent od jakiegoś czasu udostępnił 4 to Orange ma problem z dorzuceniem swoich śmieci do softu i wypuszczeniem nowszego oprogramowania. Podobnie kolega który ma ten sam telefon w T-mobile nie dostał jeszcze aktualizacji. A więc nie tylko producenci ale także operatorzy opóźniają wypuszczanie aktualizacji.

  • 0

    15. ~specnaz3miasto  2012-07-03 11:23:31  host: 235.85-237-176.tkchopin.pl

    a u mnie w wp7 nie musze martwić się że operator coś nagrzebie bo... aktualizacja idzie od microsoftu do kazdego i tyle :) wp8 nie bedzie ale zanim wp8 sie rozkreci to akurat zdaze zmienic telefon, tak czy tak maksymalnie uzytkuje telefon 2 lata

  • 0

    16. ~dd  2012-07-03 11:36:07  host: fw1.lhsystems.pl

    t mobile ma od kilku tygodni dostepne 4.0.4 dla neo v...

  • 0

    17.  2012-07-03 12:00:32

    @11 a dwa wcześniejsze posty były sensowne... Ciekawostka: iOS jest mniej popularny od Androida nawet na rynku Amerykańskim.

  • 0

    18. ~BartekGib  2012-07-03 12:40:55  host: 031011207006.warszawa.vectranet.pl

    NIESTETY - to tylko NĘDZNY Android :) Polacy są nad wyraz bogaci skoro lubują się w telefonach, które już po 3 miesiącach mają nieaktualny system a na nowy trzeba czekać ponad rok po wypuszczeniu go ...

  • 0

    19. ~dred  2012-07-03 13:16:19  host: public-gprs210903.centertel.pl

    @18 co ry pierd..isz za brednie?Smarta z andkiem mozesz miec za 400 zeta i nie kazdemu jest potrzebny ics.moja kobita ma andka 2.1 w motce flipout i do smsow,rozmow,okazjonalnego netu jest styka.ja mam zte blade za 300 zl( z zakupow grupowych nowka sztuka kosztujaca wtedy 700zl) z andkiem 2.2 i do smsow,rozmow i tetheringu wystarcza.do netu mam transformera z andkiem 4.0.3.Parowy wydajace 2600 na applowska zabawke z 3,5" cala wyswietlaczem,na ktorym korzystanie z neta jest wielce uciazliwe( moj smart ma 3,5" ,wiec wiem co mowie ) ,to sa dopiero frajerzy.

  • 0

    20. ~nindustrialny  2012-07-03 13:20:39  host: 89-79-119-185.dynamic.chello.pl

    A ja i tak czekam na 808 pure view. Nie wiem coz takiego wyjatkowego jest w tym androidzie?! Kobieta ma na LG Gt540 jakiegos tak jak wy to mowicie andka i nie widze w tym nic nadzwyczajnego.

  • -1

    21.  2012-07-03 13:23:24

    @19 pewnie jeszcze jezdzisz starym wypierdzianym lanosem po tesciu lub Uno, a parowy ustawiaja sie w kolejkach po bmw i meski - debile przeplacaja jak jezdzi sie dokladnie tak samo jak Twoja padaka. Rece opadaja i nie tylko stary...

  • 0

    22.  2012-07-03 14:25:24

    @21 Mam coś dla ciebie: http://dziecko.wieszjak.pl/edukacja-dziecka/szybka-nauka/208697, Jak-nauczyc-sie-czytac-ze-zrozumieniem.html

  • 0

    23.  2012-07-03 14:27:42

    @20 bo to nie jest nic nadzwyczajnego, to tylko system na telefon. Ot miły dodatek. Ale niektórzy przeżywają ekstaze kiedy o nim słyszą i wychwalają go gdzie się da (taki applefan) albo wpadają w święty gniew kiedy ktoś napisze o ich ukochanym systemie kilka słów krytyki (też taki applefan).

  • 0

    24.  2012-07-03 14:31:40

    @15 przykro mi ale się mylisz. Np. aktualizacja do Lumi 710 jest dostępna tylko dla Orange i T-mobile. A Plus już czekać musi.

  • 0

    25. ~specnaz3miasto  2012-07-03 14:39:46  host: 235.85-237-176.tkchopin.pl

    @24 nie myle sie, wystarczy podlaczyc tel do kompa, zune sie odpali, wlaczyc wyszukiwanie aktualizacji i po 3 sek wylaczyc wifi, to ejst sposob zeby nie byc "w kolejce" po nowa wersje systemu, uwierz mi wiem bo wyprobowalem, mam htc titana z play ktory niby mial czekac a jakos wczoraj o 14 odebralem telefon i w ciagu godziny zakutalizowalem przez zune 5 aktualizacji, po kolei az do najnowszej, wszystko bez problemu poszlo i co najwazniejsze, system nie jest zlamany, nie sa to jakies mody jak w androidzie tylko oficjalne aktualnienie systemu

  • 0

    26. ~specnaz3miasto  2012-07-03 14:40:36  host: 235.85-237-176.tkchopin.pl

    aa i jak znajdzie aktualizacje (szuka przy wylaczonym wifi poprzez telefon) nalezy wlaczyc wifi i aktualizowac :) to tak w skrocie, banalnie proste

  • 0

    27.  2012-07-03 15:25:54

    @25 na stronie Noki dokładnie jest napisane które dostały aktualizację i tym się kieruję.

  • 0

    29. ~  2012-07-03 17:06:40  host: z46-09.opera-mini.net

    @27 Maniiiek ty to masz tutal klubik wzajemnej adoracji hahahah

  • 0

    30.  2012-07-04 18:56:57

    @28 miłego dnia życzę;)

Dodaj swoją opinię