Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Android 2.3 Gingerbread już jest

Android 2.3 Gingerbread już jest

Ringu 7 Grudnia 2010 08:46

0 0

Google oficjalnie ogłosiło premierę systemu Android w wersji 2.3 Gingerbread.

W najnowszej wersji systemu dopracowano interfejs użytkownika. Od teraz można zmieniać kolory menu, przycisków i innych elementów UI. Zmieniono całkowicie klawiaturę ekranową - ma ona teraz nowe przyciski. Klawiatura obsługuje całkowicie funkcję multi-touch, co pozwoli na dużo szybsze wprowadzanie tekstu. Ponadto usprawniono system podpowiedzi ze słownika. Ulepszono także funkcje kopiowania i wklejania.




W Androidzie 2.3 wprowadzono dodatkowe narzędzia, które służą do zarządzania energią. Stworzono nowy menadżer aplikacji i procesów. Wbudowano specjalny moduł, umożliwiający korzystanie bezpośrednio z usług VoIP. Rozszerzono także możliwości systemowej aplikacji do robienia zdjęć.

Źródło tekstu: android.com     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1. ~qwd  2010-12-07 08:53:42  host: 91.213.162.139

    ogłosiło premierę... ale na jaki dzień?

  • 0

    2. ~K  2010-12-07 08:59:17  host: 81-210-123-94.ip.netia.com.pl

    @1- dokładnie, na kiedy?

  • 0

    3. ~  2010-12-07 09:03:29  host: pc163.ds3-s.us.edu.pl

    premiera jest, ale tylko sdk

  • -1

    4. ~rm  2010-12-07 09:06:56  host: 87-207-167-38.dynamic.chello.pl

    Kiedy usłyszymy, że zamykacie telepolis? Ciągle problemy z bazą. W taki sposób nie ma sensu tego ciągnąć ...

  • 0

    5. ~  2010-12-07 09:37:43  host: z08-06.opera-mini.net

    Ile trzymie bateria na tym systemie?

  • 0

    6.  2010-12-07 09:45:27

    Skoro jest już Nexus S to i jest android 2.3 :)

  • 0

    7. ~ktos  2010-12-07 10:02:31  host: 94-40-196-11.tktelekom.pl

    Zapomnieliscie iz w 2.3 pojawiła sie obsługa nowych klawiszy sprzetowych a mianowcie L1,L2,R1,R2,Start,Select .... chyba jasne dlaczego

  • 0

    8.  2010-12-07 10:29:46

    A kiedy będzie dostępny pod urządzenia HTC, Samsung? (Dla SE będzie na pewno w przyszłym roku ;-)

  • -2

    9. ~zenek  2010-12-07 10:33:52  host: 89-77-242-97.dynamic.chello.pl

    Dodali w końcu alt-ctrl-del ?

  • 0

    10. ~aaa  2010-12-07 10:42:58  host: 212.160.172.70

    hainasz nie mylisz sie - SE dopiero co zrobiło updata do 2.1, nad 2.2 dopiero mysla, a info wlasnie dali ze na 2.3 to 3ci kwartał 2011 najwczesniej - znajac zycie to wszyscy juz sie na 3.0 przesiada a oni dopiero 2.3 ogarną. Troche to smiesznie wyglada jak taka niby "potega" jak SE wolniej updaty dla swojego flagowego modelu jakim jest X10 aktualizacje wolniej robi niz np. LG dla jak by nie patrzec low-endowego i praktycznie 5x tanszego GT540

  • 0

    11. ~Darczan  2010-12-07 10:55:46  host: kgb.owner.pl

    Wszystko fajnie, ale ja poproszę chociaż Froyo na mojego i5800 ;)

  • 0

    12. ~ebserwis  2010-12-07 11:46:54  host: 83-238-151-85.ip.netia.com.pl

    super sprawa, ale proszę dajcie Froyo na Galaxy S. Prawie wszystkie kraje mają o Polaczki niech czekają. Zgroza

  • 0

    13. ~ktos  2010-12-07 11:57:15  host: 94-40-196-11.tktelekom.pl

    SE jednak daje wiecej zmian w systemie to i upgrade jest pozniej. A drogi kolego GT540 Androida 2.1 dostal w listopadzie dla niektorych operatorow. Wiec gdzie tu niby szybciej niz SE ? Zas Froyo Swift nie dostanie wcale

  • 0

    14. ~Mike  2010-12-07 13:08:43  host: 87-205-138-21.adsl.inetia.pl

    @ 12 A kto kupuje telefony z polskiej dystrybucji, droższe i gorsze?! Od czego mamy portale aukcyjne i wersje z poważnych rynków - Dubaj, UK, Irlandia?

  • 0

    15.  2010-12-07 17:20:44

    A kto tam będzie czekał na oficjalne trwające miesiącami aktualizacje do danego modelu? Jak w przeciągu 1-2 miesięcy pojawi się nieoficjalna aktualizacja na telefony. 13. Froyo już jest w końcowej fazie gotowe na Swifta ;)

  • 0

    16. ~  2011-04-21 18:50:33  host: abvo204.neoplus.adsl.tpnet.pl

    kto kupuje telefony z polskiej dystrybucji? wszyscy uzytkownicy ktozy potrzebuja telefonu do uzywania a nie do kombinowania z innymi softami, zagraniczna gwarancja, obcojezycznymi menu czy wgrywaniem innych softow. czyli jakies 99,9% posiadaczy telefonow? hahaha irlandia frajer

Dodaj swoją opinię