Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Android 2.3.3 dla XPERII Play i Arc [wideo]

Android 2.3.3 dla XPERII Play i Arc [wideo]

LuiN 27 Maja 2011 08:42

0 0

Sony Ericsson rozpoczął udostępnianie aktualizacji oprogramowania dla smartfonów XPERIA Play i XPERIA Arc. Oprócz istotnych łatek poprawiających działanie systemu, użytkownicy otrzymują nowe narzędzie do obsługi Facebooka - Facebook Inside Xperia.



Nowa wersja Androida, oznaczona jako 2.3.3, w dalszym ciągu należy do rodziny Gingerbread. Po aktualizacji liczyć możemy na dłuższą pracę na baterii, większą stabilność oprogramowania i łączności WiFi, a także bardziej czuły niż do tej pory panel dotykowy.

W przypadku XPERII Arc poprawiła się też jakość nagrań wideo o w maksymalnej rozdzielczości (HD). Nowa wersja oprogramowania udostępniana jest w formie aktualizacji bezpośrednio w menu telefonu, ale będzie też możliwość uaktualnienia oprogramowania za pośrednictwem komputera.




Wraz z nowym oprogramowaniem dostajemy też Facebook Inside Xperia - ciekawy klient serwisu społecznościowego Facebook, silnie zintegrowany z interfejsem telefonu:



Źródło tekstu: Sony Ericsson, wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    9. ~issa  2011-05-27 10:00:57  host: user-31-175-247-191.play-internet.pl

    Luin - proszę o zapytanie Rzecznika Play, nie prosiłem o pytanie wszystkich Rzeczników przy każdej aktualizacji. Zadajcie mu pytanie dlaczego wprowadzał z rozmysłem klientów w błąd mówiąc o braku takiej wersji oprogramowania, rzekomo spowodowanym wyższym priorytetm innych, większych sieci. Dlaczego blokują oprogramowanie przez Kies skoro jak widac jest ono dostępne w Samsungu, ba , jakim prawem brandują w ogóle oprogramowanie, który nie jest ich własnością. Ta jedna odpowiedź da też jakiś ogląd na politykę innych "polskich" sieci w tej kwestii.

  • 0

    10.  2011-05-27 10:03:03

    iskra21 - jakiś czas temu pisaliśmy o Gingerbreadzie dla HTC Desire w brytyjskiej sieci Three. Oprogramowanie miało ukazać się na przełomie kwietnia i maja. Póki co nie widziałem niczego oficjalnego dla reszty Europy (były tylko informacje o aktualizacjach dla Desire HD i Desire Z), za to XDA-Developers pełne jest rozmaitych wariacji na temat Gingerbreada dla HTC Desire. Nie wiem czy warto czekać na oficjalny ROM - po wgraniu Gingerbreada do Desire HD zyskałem praktycznie zupełnie nowy telefon - różnica w wydajności i stabilności jest kolosalna, a do tego lepiej trzyma bateria.

  • 0

    11. ~issa  2011-05-27 10:04:41  host: user-31-175-247-191.play-internet.pl

    "brandują w ogóle oprogramowanie dla telefonu, który nie jest ich własnością"*

  • 0

    12.  2011-05-27 10:24:50

    do tej pory pisano o aktualizacji 2.3.4, jak to jest na końcu? ta aktualizacja dotyczy tylko Facebooka ?? co do SE, jednak oni powoli idą do przodu, już gra Minecraft też jest dostępna na Xperii Play :)

  • 0

    13.  2011-05-27 10:40:37

    11, issa - oprogramowanie branduje dla operatora sam producent. Zaraz coś naskrobię do Marcina Gruszki.

  • 0

    14.  2011-05-27 10:52:00

    12, maciekpol - zdecydowanie dali 2.3.3. Mało tego, SE obiecuje aktualizację również dla X10-tek.

  • 0

    15. ~  2011-05-27 11:07:18  host: z31-13.opera-mini.net

    Luin, bardzo, bardzo grzecznie dziekuje. Jesli jeszcze raz moge uscislic pytania: 1. Dlaczego Rzecznik wprowadzal w blad czytelnikow blogu Play w kwestii pytan dotyczacych braku oprogramowania dla telefonu Samsung Galaxy S I? 2. Dlaczego Play blokowal i blokuje dostep do wersji 2.2 dla S I, skoro oprogramowanie to jest dostepne dla serwisowanych telefonow? Pisze z rozmyslem "blokuje", bo sam Rzecznik uzywa slowa "zkecptacja" oprogramowania ze strony Play. 3. Dlaczego Play nie zakladajac simlockow branduje telefony swoich klientow robiac sobie tym samym darmowa reklame? Po zawarciu umowy jest to wylacznie moja wlasnosc z pelnym prawem do oddania, sprzedania itp. Potem sie okazuje, ze telefon oprocz zajawek, dedykowanych tapet, ma nawet brandowane aplikacje jak Endomondo "Powered by Play" czy Onet-Play.

  • 0

    16. ~  2011-05-27 11:13:23  host: z31-13.opera-mini.net

    Jeszcze ewentualnie jedno pytanie ktore mogloby byc ciekawe. Dlaczego Play lamie posrednio z pelna swiadomoscia zasady dystrybucji aplikacji w Android Market i dodaje do marketu dedykowana aplikacje Play, ktora po uruchomieniu aktualizuje sie umozliwiajac sprzedaz tresci multimedialnych z pominieciem Android Marketu co jest regulaminowo zabronione. Raz jeszcze bardzo dziekuje. Na marginesie dodam, ze SGS II z Plusa nie ma najmniejszych, absolutnie zadnych sladow brandowania, ciekawe jak w kontekscie postepowania Plusa udzieli odpowiedzi Rzecznik. Raz jeszcze z gory bardzo dziekuje, bo tak wplywowa w internecie postac jak Redakcje Telepolis, Rzecznik na pewno nie zlekcewazy./issa

  • 0

    17.  2011-05-27 11:14:45

    Tak wiem, że aktualizacja najpierw tylko dla niebrandowanych telefonów będzie dostępna a tylko chyba w Poniedziałek na inne. Chyba, jeszcze na Arc-a w ogóle nie jest dostępna. Albo źle wiem?! 12, maciekpol: Poprawiono również- czas pracy baterii, ogólną stabilność oprogramowania, czułość dotyku + jak pisano w artykułu stabilność Wi-Fi i nagrywanie w jakości HD

  • 0

    18. ~Wojtek  2011-05-27 11:38:42  host: sub216-206.elpos.net

    Czy jest możliwość aktualizacji przez Kiesa Android 2.3.3 dla telefonu Samsung S5830 Galaxy Ace? Czy w ogóle jest dostępny?

  • 0

    19.  2011-05-27 11:48:52

    @12 Niech nie obiecują, tylko wypuszczają póki jeszcze swojej nie sprzedałem :P .

  • 0

    20. ~Dema  2011-05-27 12:47:49  host: hsa122.internetdsl.tpnet.pl

    Cekawe kiedy (czy w ogole) bdzie na X8..czy oleja tych co maja ten telefon bo najtanszy

  • 0

    21.  2011-05-27 13:07:07

    Po podłączeniu XPERII Play do komputera (niebrandowana), telefon prawidłowo zaktualizował się do 2.3.3 - menu jest znacznie szybsze i rzeczywiście czuje się zmiany na lepsze gdy chodzi o reakcję ekranu na dotyk. Poza tym usunięty został problem konfiguracji konta MS Exchange bez podawania nazwy domeny. Blokował on mi możliwość skonfigurowania Xperii Arc, jak i Play (jeszcze przed aktualizacją). Teraz wszystko poszło gładko. PS. poprzez menu telefonu pojawiał się komunikat o braku nowszej wersji oprogramowania, dopiero po podpięciu do komputera nagle znalazła się aktualizacja.

  • 0

    22. ~Wojtek  2011-05-27 13:14:07  host: sub216-206.elpos.net

    Proszę Pana LuiNa a czy Ace z sieci Era jest brandowany?

  • 0

    23.  2011-05-27 13:34:40

    Pozwolę sobie jeszcze dodać, że aktualizacja dla X10 będzie dostępna w między 3-4 kwartałem tego roku, więc Panowie: Cierpliwość !

  • 0

    24. ~  2011-05-27 13:41:56  host: ibp66.internetdsl.tpnet.pl

    Do X10, ale nie mini?

  • 0

    25. ~htciak  2011-05-27 14:24:16  host: 78.133.244.110

    Wersja Androida 2.3.4 jest dziurawa. więcej tu: tnij.com/a234

  • 0

    26. ~htciak  2011-05-27 14:24:56  host: 78.133.244.110

    mialo być: Wersja Androida 2.3.3 jest dziurawa. więcej tu: tnij.com/a234

  • 0

    27. ~jerry  2011-05-27 17:10:09  host: aeke165.neoplus.adsl.tpnet.pl

    też chcę automatyczną synchronizację urodzin znajomych z facebooka w moim telefonie. :|

  • 0

    28. ~Guest  2011-06-02 15:36:12  host: poczta.wroclaw.wsa.gov.pl

    Czytam te wpisy i mnie morzi. Ludzie po co wam te smartfony. To się kupuje po to, żeby zrobić telefon dopasowany maksyalnie do swoich potrzeb. W sieci są tysiące nakładek, dodatków, tematów i "gotowanych" softó, żeby mieć to co się podoba użtkownikowi. Jesli się z tego nie korzysta, to jaki ma sens wywalanie kasy na smartfona. A później tacy ludzie krytykują, a to WinMo, a to symbiana. Krytykują bo moda taka, ale dlaczego to sami nie wiedzą.

Dodaj swoją opinię