Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Android 2.2: pełne wsparcie dla Flasha

Android 2.2: pełne wsparcie dla Flasha

Q! 29 Kwietnia 2010 09:05

0 0

Andy Rubin - ojciec chrzestny Androida - w wywiadzie udzielonym magazynowi The New York Times stwierdził, że kolejna wersja tego systemu będzie w pełni obsługiwać środowisko Flash.

Jak do tej pory jest to pierwsza tak otwarta, oficjalna deklaracja na temat obsługi środowiska Flash przez system Android. Nastąpi to w wersji oprogramowania 2.2 o kodowej nazwie Froyo. Wcześniejsze informacje na ten temat pochodziły z niepewnych i niepotwierdzonych źródeł.




W udzielonym wywiadzie stwierdził on również, że nie wie kiedy liczba sprzedanych telefonów z systemem Android przekroczy liczbę sprzedanych iPhone’ów oraz BlackBerry, jednak na pewno kiedyś to nastąpi. Zwłaszcza, że według niego otwarte rozwiązania z reguły odnoszą sukces.

Rubin odniósł się również do zamkniętej platformy mobilnej Apple. Stwierdził on, że otwarte rozwiązania niosą ze sobą mniej tajemnic co miałoby sugerować, że takie środowisko jest bardziej przyjazne i bezpieczne dla użytkownika.

Źródło tekstu: engadget, wł     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • 1

    1. ~ddd  2010-04-29 09:10:26  host: 212.160.172.70

    I dobrze, chcociaż to HTML5 jest na wygranej pozycji, ale miło że będzie obsługiwał oba standardy

  • 1

    2. ~  2010-04-29 09:36:04  host: t19-08.opera-mini.net

    A czy np Desire dostanie aktualizacje do wersji 2.2

  • 0

    3. ~  2010-04-29 09:40:55  host: t19-08.opera-mini.net

    ??? Jak sadzicie.. Dostanie? I czy w miare szybko?

  • 1

    4.  2010-04-29 10:04:37

    Ad 2. Myślę że tak.

  • 1

    5. ~asd  2010-04-29 10:21:06  host: ipw100.internetdsl.tpnet.pl

    też mam desire ale się o to nie martwie , to topowy model więc takie dostają w pierwszej kolejności z reguły ;] czekam tylko na divixy w nim i video 720p

  • 1

    6. ~mnc  2010-04-29 10:53:50  host: i-83-67-59-150.freedom2surf.net

    a ja mysle ze najpierw pojawi sie nowe urzadzenie od htc z 2.2, potem na xda pojawia sie porty (dla wszystkich urzadzen), a na oficjalna aktualizacje przyjdzie troche poczekac, ale pojawi sie na pewno.

  • 0

    7.  2010-04-29 13:17:10

    Android jest fajny i gdybym mial wybierac to wole jego od Palma czy Apple ktore ingeruja w to co uzytkownik moze instalowac w swoim telefonie i blokowac sam sprzet. Pomimo, ze systemy te maja niezaprzecalne plusy cenie sobie autonomie. Nie jestem fanem googla, ale przynajmniej system jest otwarty i wiadomo co w nim siedzi.

  • 1

    8.  2010-04-29 14:58:02

    No akurat w Polsce Google też ingeruje w to co masz w telefonie, nie udostępniając płatnej części Marketu...

  • 0

    9.  2010-04-29 16:17:18

    No tak ale to nie jest ingerowanie az tak nachalne jak w przypadku Apple

  • 0

    10. ~code  2010-04-29 22:09:22  host: 212.160.172.70

    ta "otwartość" może jednak przesłaniac świat :) to, że system jest publicznie dostępny, nie znaczy, że jest tak samo otwarty, jak Linux. nie schlebiam systemom Appla, nie jestem zwolennikiem tego czy innego rozwiązania. jednak polecam zauważyć, że nikt z tej "otwartości" Androida nie korzysta - po pierwsze, nie ma pełnego sdk do modyfikowania systemu, po drugie - Google zabroniło w zmodyfikowanych Androidach umieszczać swoich aplikacji.

  • 0

    11. ~eMb  2010-04-30 08:02:50  host: chello089076201021.chello.pl

    Czy Desire dostanie 2.2 ? Mysle, ze HTC zapowie 2.2, pozniej przelozy pare razy premiere. Nastepnie zapowiadza, ze przejda od razu na 2.5 i minie kolejne pol roku. Gdy juz HTC wypusci nowe modele z 2.5, to premiera jeszcze zostanie przelozona pare razy i wtedy MOZE wyjdzie i na Desire. Zgadnijcie jaki mam telefon ;>

  • 0

    12. ~Dawid  2010-04-30 09:06:07  host: chello089073122086.chello.pl

    O ile od razu wypuszczą adblocka do przeglądarki androidowej to będzie ok.

Dodaj swoją opinię