Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Android 2.2 na Era G1

Android 2.2 na Era G1

WitekT 13 Lipca 2010 10:34

0 0

htc t mobile g1Pierwszy telefon z Androidem - HTC Dream, znany także jako T-Mobile (Era) G1 - doczekał się najnowszej wersji systemu, czyli 2.2. (Froyo). Dodajmy - nieoficjalnej wersji, bo oficjalna zakończyła się na 1.6.

Wersja 2.2 została stworzona przez słynną grupę programistów skupioną wokół forum XDA-developers. Choć jest to nieoficjalna wersja, na dodatek Release Candidate 1, to wszystko wydaje się działać poprawnie i całkiem szybko.




Załadowanie wersji 2.2 do HTC Dream, tak jak i innych, nieoficjalnych wersji, wymaga dostępu do roota oraz załadowania Hard SPL, co - choć nie jest trudne - to może doprowadzić do "uśmiercenia" urządzenia przy odrobinie nieuwagi.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1. ~  2010-07-13 10:40:22  host: aelu150.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jak już masz wgrane hard spl to telefon jesteś w stanie wtedy uratować po błędnym wgrywaniu...

  • 0

    2.  2010-07-13 11:09:30

    Jak dla mnie nieoficjalne softy są ciekawostką. Dają dostęp do nowych opcji wiele miesięcy przed premierą, ale jeśli chodzi o stabilność i niezawodność to bywa z tym różnie. Aczkolwiek wolałbym aby wypowiedział się na ten temat rcicho bo wiem że takowe używał. ;)

  • 0

    3. ~samolot  2010-07-13 11:10:58  host: anubis.lot.pl

    wg mnie głupotą jest to że dają oficjalnie aktualizacji do nowych wersji, tym bardziej że jest to jednak telefon w miarę nowy. To jest odstraszanie potencjalnych klientów. Nie kupię telefonu bo za rok mnie oleją i nie dadzą mi nowego i lepiej działającego systemu - powie klient. Tym bardziej że to system otwarty i darmowy więc nie powinni takich problemów robić...

  • 0

    4. ~  2010-07-13 12:41:22  host: t23-08.opera-mini.net

    Z Androidem jest to samo jak ze zwykłym komputerem, jeśli masz telefon za słaby do danego systemu to nie dostajesz aktualizacji. g1 to wolny był na 1.6, pewnie na 2.2 mułi jak trzeba, na pewno nie chodzi stabilnie, bo ten system został napisany pod szybsze procesory i pod większą ilość pamięci ROM.

  • 0

    5.  2010-07-13 12:42:26

    4: powiem Ci, że ja sobie go zainstalowałem i - moim zdaniem - chodzi szybciej niż inne, wcześniejsze nieoficjalne softy. 2.2 na tym samym sprzęcie jest znaaacznieee szybsze od 2.1.

  • 0

    6. ~Magic  2010-07-13 12:58:16  host: plus-96-192.polkomtel.com.pl

    Ciekawe kiedy będzie to samo z Magiciem... Oficjalny czy nie, byle był.

  • 0

    7. ~user androida  2010-07-13 12:58:53  host: 78.133.255.57

    Nowe, nieoficjalne wersje Androida, chodzą zdecydowanie szybciej niż 1.6 oficjalnie wspierane na G1. To nie tak, jak z Windowsem, że każdy kolejny wymaga wymiany sprzętu na 3x szybszy.

  • 0

    8. ~T  2010-07-13 13:01:43  host: chello089077022048.chello.pl

    Przeciez juz jest pod Magica... Ten artykul jest troche niekompletny. Cyanogen to nie tylko G1, a sporo innych. Ostatnio nawet Nexus One. Tak czy siak, v6 RC1 juz jest od paru dni, na rozne telefony. Co do stabilnosci, to nie wiem jak z 2.2, ale 2.1 chodzil w wersji testowej stabilniej niz 1.6 koncowy. Mowie o Cyanogen mod. Jesli idzie o predkosc, to bez porownania jest 2.1 a 1.6, na tym samym STARYM sprzecie, z mala iloscia ram, wiec argument powyzej upada. Ludzie pisza, ze 2.2 to kolejny krok na przod. Ja poczekam na wersje finalna.

  • 0

    9. ~  2010-07-13 14:03:20  host: p09-02.opera-mini.net

    Ten 2.2 na g1 jest np bez flash 10 wiec za duzo pozytku niema z niego

  • 0

    10.  2010-07-13 15:07:17

    @6 Ja już mam na Magicu 2.2. Na wspomnianym forum jest dużo ROMów z Androidem 2.2.

  • 0

    11. ~  2010-07-13 15:14:33  host: t12-02.opera-mini.net

    Na i5700 tez juz pojawiaja sie wersje Androida 2.2. Ciekawe,czy wyjdzie oficjalna. Z tego co wiem to 2.2 ma wlasnie mniejsze wymagania niz np 2.1! IMHO glowna zaleta 2.2 jest mozliwosc instalowania aplikacji na zew.karcie pamieci. /Taczian

  • 0

    12. ~  2010-07-13 16:04:12  host: t14-09.opera-mini.net

    To są w zasadzie pierwsze testowe wersje nieoficjalnych ROM,ow takich jak chocby CyanogenMod czy inne. Sa to ROMy gdzie nie wszystko jeszcze działa ale z czasem bedzie coraz lepiej. I5700 Spica z tego co wiem to oficjalnego 2.2 nie dostanie, podobnie zreszta jak i G1 czy Magic z polskiego Orange. rcicho

  • 0

    13. ~  2010-07-13 16:14:25  host: t14-09.opera-mini.net

    Niektore ROMy na 2.1 sa bardzo dobre i bardzo dopracowane. Na wiekszosc jest CyanogenMod czyli goły Android z pewnymi dodatkami ale bez Sense Ul. Osobiscie uzywam Smoki 0.7 oparte na Androidzie 2.1 z Sense. Na moim Magicu chodzi znakomicie. rcicho

  • 0

    14. ~drixter  2010-07-13 23:32:27  host: r1-wlan-gw.e-utp.net

    Ktoś próbował na HTC Hero?

Dodaj swoją opinię