Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Android 2.1 - najbardziej popularny w rodzinie

Android 2.1 - najbardziej popularny w rodzinie

Q! 19 Maja 2010 22:07

0 0

Jeszcze dwa tygodnie temu Android w wersji 1.5 był najczęściej wykorzystywanym w urządzeniach z tym system na pokładzie. Jednak obecnie palmę pierwszeństwa przejęła wersja 2.1.

Android 2.1 zainstalowany jest obecnie na 37,2% urządzeń z mobilnym systemem od Google na pokładzie. Na drugim miejscu znalazła się wersja 1.5 (34,1%), na trzecim - 1.6 (28%).

Oznacza to, że zaledwie na chwilę przed prezentacją wersji 2.2 systemu, najbardziej popularna jest jego aktualnie najnowsza wersja (2.1).




Czy popularność Androida 2.1 jest sukcesem Google? Zdecydowanie nie. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że wersje z gałęzi 1.x wciąż stanowią aż 62,2% wszystkich Androidów.

Taka sytuacje jest wynikiem tego, że obecnie na rynku znajdują się cztery główne jego wersje - 1.5, 1.6, 2.0 oraz 2.1. Niewielki odsetek stanowią również wersje 1.1 (0,1%) oraz 2.0.1 (0,4%).

Prezentacja wersji 2.2 nastąpi najprawdopodobniej podczas konferencji Google I/O Developer, która odbędzie się w dniach od 19. do 20. maja w San Francisco.

Źródło tekstu: intomobile, wł     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1. ~sen  2010-05-19 22:13:25  host: nat-pr4.aster.pl

    Jak W KOŃCU zrobią aktualizację dla Hero, to na pewno podrośnie o kolejnych kilka-kilkanaście %. Pytanie - kiedy?

  • 0

    2.  2010-05-19 22:15:31

    Nowy Corby,Samsunga ma mieć 2.1

  • 0

    3.  2010-05-19 22:21:19

    Chłopaki, wiecie czy Desire ma mieć upgrade do 2.2 ?

  • 0

    4.  2010-05-19 22:35:41

    Matteo, bez nowego telefonu to wątpię.

  • 0

    5. ~  2010-05-19 23:05:47  host: t15-04.opera-mini.net

    Na razie wiadomo tylko tyle ze jako pierwszy Androida 2.2 dostanie googlowski Nexus One. rcicho

  • 0

    6. ~Jeremy  2010-05-19 23:16:31  host: do-atman-1a.connecta.pl

    @1 HTC w sieci Sprint dostał. Tak że teraz kolej na GSM'owe. Oficjalne stanowisko firmy jest takie, że czerwiec (warto zauważyć, że od stycznia wszystko co się pojawiało poza stwierdzeniem "pierwsza połowa 2010" to były tylko pogłoski). Najpierw ma być drobna łatka (sądzę że umożliwiająca OTA dla systemu wraz z SenseUI) a potem update przez OTA.

  • 0

    7. ~łe  2010-05-20 00:39:53  host: aeln24.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nokia 3210 tez do konca msc dostanie 2.1

  • 0

    8. ~kili  2010-05-20 01:27:06  host: 088156002079.olsztyn.vectranet.pl

    #7 ... -_- Byleby tylko update od HTC nie blokował możliwości roota później ;)

  • 0

    9.  2010-05-20 07:05:54

    mam HTC TyTNII z windowsem na pokładzie, czy jest możliwość instalacji androida?

  • 0

    10.  2010-05-20 07:55:27

    @9 tak, ale tylko wersje 2.5 i wyższe...

  • 0

    11. ~  2010-05-20 08:29:18  host: f96-035.opera-mini.net

    Ja mam wersję 3.2,jestem testerem.

  • 0

    12.  2010-05-20 08:38:43

    podobno od wersji 4.8, bedzie identyczny z iphone

  • 0

    13. ~bercik  2010-05-20 09:00:02  host: dynamic-78-8-115-19.ssp.dialog.net.pl

    Trochę martwi mnie to tempo wydawania kolejnych wersji Androida, dziś kupię fona z taką wersją, za pół roku wyjdzie nowa i trzeba będzie zmienić sprzęt bo pewnie nie wszystkie programy będą działać na starszej;) Ot taki zniechęcający schemat działania producentów...

  • 0

    14.  2010-05-20 09:01:33

    Ja tu czegoś nie kumam, wersję 2.2 mają dopiero prezentować więc skąd mam wziąć 2.5? Prosiłbym o linka do tego systemu

  • 0

    15.  2010-05-20 09:20:57

    @14 wyczuj ton...

  • 0

    16.  2010-05-20 09:27:36

    aha no chyba że tak

  • 0

    17.  2010-05-20 10:14:32

    Informacja dla zainteresowanych z autoryzowanego serwisu Samsunga. Wg nich, od wczoraj jest Android 2.1 dla i5700, zapraszaja po aktualizacje do siebie. Niestety, nie wiedza jak bedzie wygladala wspolpraca telefonu z PC Studio ani co z anonsowanym Kies, ktory ewentualnie mial zastapic PC Studio.

  • 0

    18.  2010-05-20 10:54:57

    @9 mikkel poczytaj tutaj http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=602 . Chyba coś wykombinowali ?

  • 0

    19. ~kochamGruszke  2010-05-20 17:14:21  host: inet20909nr-0s.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    "Taka sytuacje jest wynikiem tego, " może sytuacja ;)

  • 0

    20. ~Jeremy  2010-05-20 18:41:34  host: do-atman-1a.connecta.pl

    @13 Idea androida zakładała, że maszyny na bieżąco będą otrzymywały aktualizacje przez OTA. Jak widać idea ideą, a producenci sobie - i ponieważ większość producentów nie daje czystego androida, tylko swoje wariacje na temat (np. HTC daje androida z mocno zmieniającym go SenseUI) aktualizacji albo nie ma, albo są późno. Jakiś miesiąc temu szef projektu w Google odniósł się do tego zjawiska ("jesteśmy rozczarowani" czy jakoś tak to szło) i zapowiedział, że w przyszłości aktualizacje jądra systemu będą niezależne od nakładek i dostępne m.in. w android market. Bardzo na to liczę - oby już od Froyo, czyli v.2.2.

Dodaj swoją opinię