Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Android 2.0: HTC potwierdza - już mamy

Android 2.0: HTC potwierdza - już mamy

Q! 26 Października 2009 22:33

0 0

HTC poinformował, że prowadzi prace nad telefonami działającymi pod kontrolą systemu Google Android 2.0. Również Motorola twierdzi, że jej najnowszy produkt - Droid - będzie pracować pod kontrolą tej wersji systemu od Google - informuje serwis GearLog.

Jak informuje HTC, system Android w wersji 2.0 znajduje się w jego posiadaniu już od pewnego czasu i obecnie trwają prace nad jego implementacją do urządzeń, które pojawią się na rynku w niedalekiej przyszłości.

Również Motorola twierdzi, że jej najnowszy telefon - Droid - będzie korzystać z tej wersji systemu. Jednak równocześnie drugi z modeli oferowany przez tę firmę - CLIQ - będzie wyposażony tylko w wersję 1.5.




Tymczasem Samsung odmówił jakiegokolwiek komentarza w tej sprawie. I chyba nie bez powodu, gdyż jeden z nowszych jego modeli - Moment - będzie pracować wciąż pod kontrolą systemu w wersji 1.5.

Obecnie nie wiadomo kiedy urządzenia znajdujące się już na rynku doczekają się aktualizacji systemu do wersji 2.0. Jednak jak spodziewa się serwis, oficjalna informacja na temat Androida 2.0 i jego ewentualnej dostępności może się pojawić jeszcze w tym tygodniu.

Źródło tekstu: GearLog, w ł     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    6.  2009-10-27 07:03:53

    Ja dostalem dzis , po tygodniu od pierwszego uruchomienia , aktualizacje G1 z 1.1 na 1.6

  • 0

    7. ~  2009-10-27 08:32:13  host: v01-03.opera-mini.net

    I co issa,podnieciłeś się?

  • 0

    8.  2009-10-27 08:37:09

    issa -tzn że pozbyłes się Galaxy?

  • 0

    9.  2009-10-27 08:55:05

    ***7, nie , to tylko informacja dla posiadaczy G1 ktorzy z rowna niecierpliwoscia czekali na aktualizacje. Mialem wczesniej 1.5 na Galaxy i niespodziewany zjazd na 1.1 po zakupie G1 , kiedy bylem pewny , ze bedzie mial juz 1.5 byla sporym zawodem. Ludzie piszacy o "dodawaniu cyferek" plota nonsensy , najpewniej nie majac nic wspolnego z Androidem. Nawet taki prosty dodatek do 1.6 jak "switcher" znany z Galaxy jest sporym udogodnieniem. ***rcicho - tak , zmienilem z ulga. Samsung jest naprawde fantastyczny , ekran olsniewajacy , 5mpx , mega elegancki , po prostu az milo na niego patrzec i uzywac , bardzo wygodne i uzyteczne klawisze nawigacyjne , tylko ta bateria! Koszmar. Wykonczyla mnie.

  • 0

    10.  2009-10-27 09:02:05

    Mysle , ze przyszlosc Androida wcale nie rysuje sie az tak rozowo jak to sie przewiduje. Nokia nie jest zainteresowana Androidem i nie dziwie sie , bo najpewniej nikt po kontakcie z tak dopracowanym systemem nie wrocilby juz chyba nigdy na v5 , Samsung oferujac swoj wlasny system operacyjny , nie bedzie mial specjalnie interesu w promowaniu Androida , reszta producenckiego planktonu nie jest w stanie wzbudzic zainteresowania Androidem. Bez wsparcia jesli nie dwoch najwiekszych producentow , to co najmniej Samsunga , z jakimis tam niszowymi HTC , SE i innymi Acerami Android daleko nie zajedzie.

  • 0

    11. ~brow  2009-10-27 09:10:32  host: nat058.insat.net.pl

    Pytanie dla posiadaczy androida , który model ma wideorozmowy ?

  • 0

    12.  2009-10-27 09:29:05

    issa: Muszę w końcu potestować Androida jak Bóg przykazał, tylko niech ktoś wypuści godny sprzęt do tego - czytaj: porządna rozdziała. Jeżeli już brać to przydałoby się też fajne QWERTY, chociaż do testów samego Androida nie jest to konieczne...aczkolwiek mile widziane. Jak Ci się widzi QWERTY w G1? Tak jak mi czy trochę lepiej?

  • 0

    13.  2009-10-27 09:35:54

    ***brow , nie wiem jak z Samsungiem Moment czy ta najnowsza Motorola , ale raczej nie ma telefonu z Androidem obslugujacego videorozmowy. ***Matteo - jest bardzo wygodna , chyba trudno miec jakiekolwiek zastrzezenia do klawiatury i G1 ogolnie , poza tym , ze wykonanie delikatnie mowiac , traci tandeta. Brzydal i bestia:)

  • 0

    14.  2009-10-27 09:55:33

    issa - G1 pod względem baterii też nie grzeszy. Magic o wiele lepiej trzyma.

  • 0

    15.  2009-10-27 10:17:54

    Ja po pierwszym zachwycie hero sprzedałem go i wróciłem do noki. Czym wiecej poznawalem androida to wnerwial mnie...

  • 0

    16. ~kokolak  2009-10-27 10:26:26  host: public-gprs127780.centertel.pl

    ***szalony chyba Twoj nick mowi wszystko. Jak mozna porownac Hero z Nokia jakakolwiek.

  • 0

    17.  2009-10-27 10:34:28

    Kokolak ano mozna :) obecnie mam e55 i zrobie nia duzo wiecej i szybciej niz z hero , nie mowiac o bateri w e55 przy takiej samej intensywnosci trzyma 2 razy dluzej. Hero owszem ma zalety ale wady takze.

  • 0

    18.  2009-10-27 12:07:21

    ***rcicho - jak dla mnie bateria w G1 jest zupelnie wystarczajaca , daje przynajmniej akceptowalny komfort uzytkowania. ***szalony - najwazniejsze , zeby kazdy byl zadowolony z uzywanego telefonu:) Seria E jest naprawde solidna , jedyny mankament to stosunkowo maly ekran nie dajacy takiego komfortu w korzystaniu z internetu w porownaniu z dotykowcami.

  • 0

    19.  2009-10-27 14:58:23

    Co do baterii Samsungow to juz wiele lat temu byl z tym problem. Wowczas tez byly juz modele, do ktorych dolaczane byly dwie baterie, jak dobrze pamietam np.: SGH-A300 czy A400. Rozmawialem z czlowiekiem pracujacym w serwisie, ktory dla wlasnej przyjemnosci testowal telefony roznych marek. Twierdzil on, ze u Samsunga to nie kwestia samej baterii tylko kwestia chipsetu i zarzadzania energia. Wtedy to byla zupelnie inna polka telefonow ale dziwne, ze po latach wciaz czyta sie o "slabych" bateriach w Samsungach.

  • 0

    20.  2009-10-27 22:33:59

    Przewineło mi się ostatnio przez ręce kilka Samsungów do tego kilku znajomych nabyło na przedlużeniu umowy i nikt nie narzeka na baterię w Samsungach. Galaxy teoretycznie ma bardzo mocną 1500mAh baterię i powinna dłużej trzymać niż w G1. Do tego oszczedny ekran AMOLED i i nie mogę zrozumieć jak to się mogło stać, że tak krótko u issy trzymał. Hmmm???

  • 0

    21.  2009-10-27 23:04:10

    Już wiem. Problem z baterią w Galaxy jest bardzo prozaiczny. Otóż futerał jaki jest dodawany do tego telefonu ma pewną wadę która powoduje to że uciska jeden z klawiszy (prawdopodobnie od aparatu) i przez to ten telefon tak szybko pożera energię. Piszą o tym na forum o Androidzie: http://forum.android.com.pl/showthread.php?t=2368&page=3 Tak więc issa chyba trochę wtopiłeś pozbywając się tak dobrego fona.

  • 0

    22. ~  2009-10-27 23:43:03  host: 86-63-81-214.sta.asta-net.com.pl

    rcicho to nie ma blokady żadnej? A może czas powyłączać nadajniki.

  • 0

    23.  2009-10-28 03:10:10

    ***rcicho, to bujda. Futeralu uzywalem bardzo rzadko, bateria zas tak czy innaczej doslownie gasla w oczach. Z tego co wiem nie byla to przypadlosc tylko mojego Galaxy. A zmiany nie zaluje naprawde.

  • 0

    24. ~TechnoWiking  2009-10-28 22:34:39  host: 78.156.201.251.bredband.tre.se

    @10, issa: nokia ma swoja mameje tzn maemo wiec nie bedzie sama sobie robic konkurencji. HTC ma juz rodzine telefonow na androidzie. Do gry wszedl samsung ktoremu wypomniales kiepska baterie (moglys cos wiecej napisac w tym temacie??) Wchodzi do gry LG, Motorola, po nowym roku SE ma wydac Racheal. Tak wiec mysle ze android ma szanse na zdobywanie coraz wiekszej grupy uzytkownikow. Nie zmienia to faktu ze Android ma swoje wady i wymaga dopracowania ale nie oszukujmy sie Apple tez dlugo dopracowywalo soft (chocby brak funckji kopiowania textu czy wysylania mms). Zeby Android sie wybil musze dopracowac market bo to wlasnie a aplikacjach ktwi sila (iphone bez app stora bylby marny). Baterie to chyba ogolna bolaczka smart phonow moj Hero trzyma od 1 dnia do 4 dni w zaleznosci od uzytkowania. No chyba ze proboje go uzyc jako GPS z navi expertem przejechalem 200km i bateria rozladowana do cna. pzdr

  • 0

    25.  2009-10-28 22:44:01

    Co do baterii w samsungu to mity. Ja od kliku lat uzywam tylko Samsungow i slabe to one byly ale 5 lat temu. Teraz samsungi trzymaja na tym samym poziomie co Nokia czy HTC, moze minimalnie gorzej niz SE

Dodaj swoją opinię