Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości And the winner is... Lumia 530

And the winner is... Lumia 530

orson_dzi 24 Lipca 2014 16:25

11 4

Nie opadł jeszcze kurz oficjalnej premiery Lumii 530, a Nokia już prezentuje pierwszą reklamę swojego smartfonu. Krótki spot ma na celu pokazanie, w czym Nokia jest lepsza od produktów konkurencji.



Nokia Lumia 530, to typowy przedstawiciel niższej półki smartfonów. Ma 4-calowy ekran LCD o rozdzielczości FWVGA (480 x 854 pikseli), czterordzeniowy chipset Qualcomm Snapdragon 200 (1,2 GHz), 512 MB pamięci RAM, 4 GB pamięci wewnętrznej, czytnik kart microSD (do 128 GB), łączność HSPA+ z pobieraniem do 21 Mb/s, Bluetooth 4.0, Wi-Fi b/g/n, aparat fotograficzny 5 Mpix (bez lampy i funkcji autofocus) oraz akumulator o pojemności 1430 mAh oferujący do 22 dni czuwania lub 13 godzin rozmów w sieci 3G.




Nokia ma nadzieję, że Lumia 530 powtórzy sukces Lumii 520, która znalazła już 12 mln nabywców na całym świecie. Jeśli wierzyć reklamie, nic nie stoi na przeszkodzie. Tym bardziej, że według niej 530-tka zostawia w tyle swoich bezpośrednich konkurentów pracujących pod kontrolą różnych systemów. Wśród "poległych" znalazły się między innymi Motorola Moto E, HTC Desire 210, LG L5 II, Alcatel OT Fire i ZTE Blade Q Maxi, znany u nas szerzej jako Orange Reyo.

Zobacz: inne filmy z kategorii Reklamy

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:

Tagi: nokia | nokia lumia 530 | windows phone

w sumie: 32
  • 0

    13.  2014-07-24 17:41:51

    Ten telefon ma zachęcić do przejścia z tradycyjnej klawiatury na funkcjonalność smartfona. Jako pierwszy smartfon jest całkiem ok i ma sensowną cenę. Porównywanie go z wyższą póĺką, nie ma sensu. Większość i tak będzie zachwycona 4calowym dotykowym ekranem.

  • 1

    14.  2014-07-24 17:44:17

    "The power to handle the heaviest apps and games" - słucham? Przeczy samo sobie, bo takich na WP nie ma, a jeśli już coś jest to i tak wymaga 1 GB RAMu, którego ten telefon nie ma. Poza tym np wspomniany, "oryginalny" Office jest gorszy od "podróby" na Androida. MS niczym mnie tutaj nie przekonał. Jedyne plusy to sprawne działanie, dobra przeglądarka i darmowa nawigacja - a wszystko to JAK NA LOW-ENDA.

  • 0

    15. ~tata  2014-07-24 17:44:46  host: apn-95-40-38-35.dynamic.gprs.plus.pl

    Teraz rozumiem dlaczego zrobili na androidzie gniota nokie x

  • 3

    16.  2014-07-24 17:45:16

    Szkoda że nie zaczęli wykluczania od posiadania lampy błyskowej ;)

  • 0

    17. ~WojTeqq  2014-07-24 17:55:23  host: public-gprs420354.centertel.pl

    @14 Pierwsze co mi przyszło na myśl to Asphalt 8 - po instalacji ok. 2gb miejsca - na L520 działa bardzo dobrze.

    Widzę, że nie miałeś do czynienia z Office na WP8/8.1. Przykładowo na androidzie nie można zapisać pliku w pamięci telefonu - a jak to wspomniałeś, na 'oryginalnym' można.

  • 0

    18.  2014-07-24 18:08:08

    17: Tak się składa, że miałem, bo miałem telefon z tym systemem i narzekałem m.in. na Office'a właśnie. Sprawa Androida: i na wbudowanym OfficeSuite 7 i na doinstalowanych Dokumentach Google mogę.

  • 0

    19.  2014-07-24 19:35:12

    Aha... lepsza od Moto E. Tu mi kaktus rośnie.

  • 0

    20.  2014-07-24 19:37:46

    czemu wykluczyłi androida 4,2, chodzi o sam znaczek a te 15GB to smiech na sali, bezwartościowe miejsce, jedynie obsługa SDXC 128GB jest godne pochwały

  • 1

    21.  2014-07-24 19:38:52

    @20 może i godna pochwały, ale takie karty są droższe od w/w Lumii.

  • 0

    22. ~BogumilKowalczyk  2014-07-24 19:43:03  host: 5.174.109.197

    Jakby mial 1 GB Ram,aparat z lampą i autofocusem i byl minimalnie drozszy to może.....

  • -4

    23. ~Jary  2014-07-24 20:34:17  host: 5.134.65.213

    22: a po co ci 1GBRAM w WP? To nie android. 1GB da ci tylko możliwość odpalenia całej gamy gier i programów, ale w porównaniu do 512MB to będzie mały ułamek. 512MB spokojnie wystarcza na płynne działanie WP. Wiem, bo użytkuję Lumie od 2 lat.

  • 1

    24.  2014-07-24 20:53:57

    Mam telefon z WP, chodził dobrze do aktualizacji do 8.1, widać że chyba mu ramu brakuje, bo wydajność spadła, widać to w grach, choć w normalnym memu też to widać teraz się dłużej zastanawiaja. Już to kiedyś pisałem, zrobienie takiej rzeczy jak dioda led to nie majątek, a by trochę uatrakcyjniło ten telefon. Według mnie niech lepiej ten telefon porównają z LG L40 czy L70. L5 II jest na starym wolniejszym systemie.

  • 2

    25.  2014-07-24 21:29:13

    @23 bardzo odczuwalny ułamek.

  • 0

    26. ~  2014-07-24 22:08:12  host: 81-219-202-55.adsl.inetia.pl

    Tak patrząc na zmiany w tej Nokii 530 poważnie zastanawiam się, czy 520 nie jest lepsza... Tak, w 530 poprawiono np. procesor, ale kosztem np. autofocusa w aparacie itd. Myślę, że to wbrew pozorom trudne pytanie.

  • 0

    27.  2014-07-24 22:33:19

    @26 procek lepszy podobno, ale GPU gorsze.

  • 0

    28.  2014-07-25 01:39:48

    530 to model nizszy od 520 nie następca (jako lepszy)

  • 0

    29. ~tata  2014-07-25 07:08:38  host: apn-95-40-42-20.dynamic.gprs.plus.pl

    Nokia 530 ma byc prosta i tania jak barszcz,dostepna nawet w Mozmbiku i Peru.

  • 0

    30. ~dav  2014-07-25 09:07:28  host: host-52-81.compi.net.pl

    and the looser is: Micro$oft Lumia... :)

  • 0

    31. ~arnid  2014-07-25 20:48:04  host: acrr2.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tak szczerze to nie wróże mu sukcesu. Bez af, lampy z kafelkami. Nic ciekawego.

  • 0

    32. ~Karolina  2014-07-27 10:49:53  host: 05459cf9.skybroadband.com

    Nie Nokia zaprezentowala, tylko Microsoft zaprezentowal. Nokia sama w sobie juz nie istnieje.

Dodaj swoją opinię