Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Analityk BZWBK przewiduje wojnę cenową

Analityk BZWBK przewiduje wojnę cenową

WitekT 12 Kwietnia 2010 15:29

0 0

Dom Maklerski BZ WBK spodziewa się początku wojny cenowej na rynku dostępu do Internetu szerokopasmowego - poinformował analityk Paweł Puchalski w dzisiejszym raporcie.

Według analityka, nowa oferta cenowa TP nadal nie jest konkurencyjna w stosunku do innych graczy, mimo to spodziewa się ich odpowiedzi. Zasygnalizowała to już Netia, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.To może - w jego opinii - oznaczać, że TP nie zrealizuje strategicznego celu, a mianowicie wzrostu w segmencie internetowym. Szerzej o nowej ofercie neostrady tp pisaliśmy w tej wiadomości.




Puchalski ocenia, że pozycja konkurencyjna dostawców telewizji kablowych zostanie bardzo silna. Jednak, jeśli TP zrealizuje planowane inwestycje, to ich monopolistyczna pozycja na wielu lokalnych rynkach zostanie przełamana.

Źródło tekstu: BZWBK, ISB, wł     

Dodaj do:
w sumie: 11
  • 1

    1.  2010-04-12 15:34:30

    Z mojego punktu widzenia to pozytywna wiadomość ;-) Byle tylko w wyniku działań wojennych nie uszkodzili infrastruktury i jakości usługi, o którą będzie ta wojna ;-)

  • 1

    2.  2010-04-12 15:52:28

    Świetna umiejętność przewidywania czegoś... co już ma miejsce :) Wystarczy przeczytać komunikat Netii ;) Zaraz za nimi czekamy na reakcję UPC... Z uwagi na ilość aktywnych Klientów TPSA ich ruch w dół musi pociągnąć za sobą cały rynek.

  • -1

    3.  2010-04-12 16:05:32

    Nic specjalnie odkrywczego, wiadomo, że jeśli jeden z operatorów (a w tym wypadku największy na rynku) wypuszcza nowa ofertę, to zwykle konkurencja odpowiada, nie trzeba wielkich analiz, żeby to wiedzieć.

  • 0

    4.  2010-04-12 16:08:52

    przewidując przewidywania przewidywane na rynku, sądzę sądząc i osądzając, myśląc i przemyśleć oferty. Oferta proponowanych ofert jest oferowana ofertowo....

  • 0

    5. ~  2010-04-12 16:11:56  host: 93-186-28-196.rdns.blackberry.net

    Najlepszych analitykow skupionych wokol instytucji prywatnych ma BRE Bank, abstrahujac od NBPu dla ktorych pracuja najlepsi

  • 1

    6.  2010-04-12 17:38:37

    NOWA PROMOCJA UPC w Pakiecie: Telewizja 75 kanałów 45zł+ Internet 25MB/s za 60zł wszystko za 105zł na 2 lata... znajdziecie cos porównywalnego??? nawet jak za rok internet bedzie po 50zł(co jest nierealne) to i tak oszczędze więcej kasy! Ci co nie maja UPC nieh zaluja

  • 0

    8.  2010-04-12 21:12:38

    Jednak teraz coraz to bardziej społeczeństwo chce być mobilne a nie uwiązane. Jak to będzie zobaczymy. Internet mobilny to bardzo fajna sprawa, teraz jest coraz to taniej za coraz to mniej. Ciekawe co przyniesie ten rok w tej kwestii na naszym rynku.

  • 0

    9. ~nick  2010-04-12 22:05:29  host: 188.33.29.8

    gorliwy17 - a po co komu telewizja? Na połowie tych 75 kanałów będzie przez najbliższy tydzień promocja - żałoba bez raklam a potem co? Oglądanie tych wszystkich kanałów jednoczzesnie z korzystaniem z neta 25MB/s?

  • 0

    10. ~  2010-04-12 23:20:05  host: ip-89-174-125-227.multimo.pl

    "Analityk". LOL. "Przewiduje". No, no. Jaki przenikliwy "analityk". Taki jak 99 proc. ludzi, co się orientują w temacie. Niech mi "analityk" przewidzi, co będzie za dwa lata.

  • 0

    11.  2010-04-12 23:27:41

    A potem np meczyk Barcy a w drugim pokoju Torrent drze mi w czasie meczu obraz płyty Blu-ray który po meczu obejrzę. Tak bynajmniej ma kuzyn jak w weekend byłem. Chciałem obejrzeć nowy odc serialu (700MB) to się nawet po ustawieniu zgrywania wysrać nie zdążyłem i już był.

  • 0

    12.  2010-04-13 07:07:39

    geniuszem to on nie jest, wojna cenowa, przecieź caly czas trwa... Omg

Dodaj swoją opinię