Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Analitycy prognozują wyniki TP

Analitycy prognozują wyniki TP

WitekT 24 Października 2005 18:20

0 0

Przychody Telekomunikacji Polskiej w III kwartale mogą rok do roku minimalnie spaść - wynika z prognoz analityków. Jednak ich zdaniem dzięki ograniczeniu kosztów nadal wysokie powinny być marże grupy TP.

Średnia prognoz ośmiu biur maklerskich ankietowanych przez PAP wskazuje, że grupa Telekomunikacji Polskiej osiągnie w III kwartale 2005 roku 503,8 mln zł zysku netto, 988 mln zł zysku operacyjnego oraz 4,663 mld zł przychodów (czyli o 0,3% mniej niż rok wcześniej). W III kwartale ubiegłego roku grupa TP miała 596 mln zł zysku netto oraz 838 mln zł zysku operacyjnego przy 4,678 mld zł przychodów.

Wyniki TP SA i wszystkich telekomów w regionie będą relatywnie dobre. Należy to wiązać nie z poprawą po stronie przychodów (bo przychody pozostają największą niepewnością i będzie kłopot z tym żeby wzrosły), ale z tego względu, że rentowność całego biznesu telekomunikacyjnego bardzo się podniosła - powiedział Krzysztof Kaczmarczyk, analityk Deutsche Bank Securities.

Widzimy efekt zwolnień, który zostanie już w pełni odzwierciedlony w wynikach i widzimy cięcie kosztów we wszystkich obszarach, ograniczenie usług zewnętrznych, subsydiowania aparatów w telefonii komórkowej. Myślę, że to będzie trwało w III kwartale i że cała druga połowa roku będzie dobra - powiedział analityk.
Spodziewam się przychodów w wysokości 4,645 mld zł, dalszego spadku przychodów w telefonii stacjonarnej (spadek 5,6% rok do roku) i silnego wzrostu w telefonii komórkowej (wzrost przychodów rok do roku o 12,9%) - powiedziała Anna Bossong z CA IB Securities.

Przychody z ADSL oraz transmisji danych powinny nadal wyraźnie rosnąć. Spodziewam się 1,031 mln użytkowników szerokopasmowego dostępu do Internetu na koniec III kwartału, ale przychody na jednego użytkownika będą spadały w związku z redukcjami cen w ciągu ostatniego roku - dodała.

Według analityków Merrill Lynch sytuacja Telekomunikacji Polskiej jest jednak, dzięki wysokim marżom operacyjnym, lepsza niż innych operatorów z regionu. Pozycja Telekomunikacji Polskiej jest nieco lepsza niż operatorów narodowych na Węgrzech i w Czechach. Spadek przychodów z telefonii komórkowej powinien wynieść zaledwie 3,5%, podczas gdy wzrost przychodów z telefonii komórkowej może wynieść 16,5% - napisali w prognozie do wyników za III kwartał analitycy Merrill Lynch.

Telekomunikacja Polska opublikuje wyniki finansowe trzeciego kwartału w środę 26 października.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1.  2005-10-24 23:08:41

    powiedzialem "pa pa" tps-e (ile z tym bylo walki) jesli sie kiedy kolwiek podlacze do stacjionarnego to predzej do netii niz do tego perfidnego monopolisty

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-105-205.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet