Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Analitycy o braku strategii PTC

Analitycy o braku strategii PTC

WitekT 18 Października 2005 11:08

0 0

PTC jest, według analityków, na najlepszej drodze do utraty pozycji lidera. Operator traci rynek, bo nie ma spójnej strategii.

PTC nadal ma najwięcej abonentów, ale jest prawdopodobne, że niedługo to się zmieni. W pierwszym półroczu 2005 PTC Ery przyłączył dwukrotnie mniej nowych klientów niż Centertel. W połowie roku PTC miała nieco ponad 9,2 mln klientów, co oznacza, że w ciągu sześciu miesięcy operator przyłączył niespełna 600 tys. nowych użytkowników - komentuje Michał Marczak, analityki DI BRE.
To prawie dokładnie tyle, ile wynosiła wówczas przewaga PTC nad Centertelem, co oznacza, że gdyby obaj operatorzy powtórzyli wyniki z pierwszego półrocza, Centertel wyszedłby na prowadzenie już z końcem roku. Analitycy dają jednak PTC więcej czasu. Michał Marczak mówi o 2-3 kwartałach, a Krzysztof Kaczmarczyk z DB Securities - o jesieni 2006 r.

Eksperci są zgodni, że spółce brakuje spójnej, wyrazistej strategii. Jednomyślnie wiążą ten stan rzeczy z nieuporządkowanym statusem właścicielskim operatora i związaną z tym niepewną sytuacją we władzach PTC. Spółka jest na najlepszej drodze do utraty pozycji lidera. Centertel rośnie w siłę tak dynamicznie nie dlatego, że ma szczególnie błyskotliwą strategię, lecz dlatego, że w ogóle jakąś ma. Jeśli PTC wkrótce nie wypracuje własnej i nie zacznie precyzyjnie trafiać z ofertą do wybranych grup klientów, może przegrać ten wyścig - ocenia Krzysztof Kaczmarczyk.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~Longman  2005-10-18 11:19:28  host: dbf153.neoplus.adsl.tpnet.pl

  "Centertel rośnie w siłę tak dynamicznie nie dlatego, że ma szczególnie błyskotliwą strategię, lecz dlatego, że w ogóle jakąś ma" - to chyba fun roku, zaraz obok pani Koszmar z Centertela: "nasza siec jest dla tych ktorzy lubia placic duzo".

 • 0

  2. ~Hotman  2005-10-18 13:17:29  host: ogorek.akron.wroc.pl

  Ale mega ROTFL! Normalnie nie mam pytan! Moze i era miala slabe pierwsze polrocze ale drugie to przeciez promocja urodzinowa! Era zdobywa teraz mase nowych klientów a centertel? Wszyscy uciekają z tonącej platformy orendż. Nieźle mnie rozbawił ten artykuł :D :D :D.

 • 0

  3. ~@polo  2005-10-18 13:34:43  host: dzb127.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Poczekajmy na wyniki... Koniec roku się zbliża, może któryś z zarządów je poda.

 • 0

  4.  2005-10-18 16:58:24

  nie potwierdzam w/w analiz. To chyba post sponsorowany przez stary zarzad...paranoja poprostu.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-217-80.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy skorzystasz z HBO GO jako samodzielnej usługi?

HBO GO w końcu będzie samodzielną usługą

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet