Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Amerykańskie agencje federalne z zakazem zakupu produktów Apple'a

Amerykańskie agencje federalne z zakazem zakupu produktów Apple'a

LuiN 9 Lipca 2012 19:50

0 0

Agencje federalne w USA nie mogą już nabywać sprzętu marki Apple. To efekt wycofania się Apple'a z obowiązkowego systemu certyfikacji.

Certyfikacja Electronic Product Environmental Assessment Tool (EPEAT) jest wymagana na mocy ustawy z 2009 roku. Jeśli federalna agencja rządowa chce zamówić jakiś sprzęt, to w myśl ustawy, musi on spełniać minimum norm ochrony środowiska.

Apple znał konsekwencje swojej decyzji i finalnie jego produkty zostały wycofane z rejestru EPEAT. W ten sposób firma odcięła sobie dostęp do dość istotnego klienta, jakim jest rząd USA.




Jak donosi iFixit, problemem dla Apple'a była kwestia trudności napraw produktów amerykańskiej firmy i recyklingu sprzętu.

Źródło tekstu: cellural-news     

Dodaj do:

Tagi: apple

w sumie: 33
  • 0

    15.  2012-07-10 08:52:15

    @14 niczego takiego nie pisalem! Pisalem o certyfikatach bezpieczenstwa RIM, ktore jest slabe bo im co jakis czas te uslugi wysiadaja i klienci nie maja dostepu np do poczty. Apple swiadomie zrezygnowalo z certyfikatow, a to wielka roznica. Dla RIM taki papierek to przedluzenie agonii lub natychmiastowe znikanie z rynku. Dla Apple taki niszowy rynek jak administracja rzadowa widac jest niepotrzebny i slusznie, po co zmieniac cala strategie dla promilowego wzrostu sprzedazy. @7 co do hegemonii to niech konkurencja pokaze wreszcie godne kontr-produkty, ktore beda w stanie przyniesc podobny zysk jak produkty Apple. Nie ma co wzdychac do sil wyzszych :)

  • 0

    17.  2012-07-10 09:06:49

    15: Zysk mnie jako klienta nie interesuje, tylko raczej użyteczność, a tej produkom Apple brakuje.

  • 0

    18. ~  2012-07-10 09:51:06  host: ehx41.neoplus.adsl.tpnet.pl

    2, szlag by to... mój iPad ma już rok, muszę kupić nowy sprzęt, bo przecież nie da się go naprawić. Nieważne, że nic się w nim nie zepsuło (nawet, gdy córka upuściła go na beton), a bateria wytrzymuje 10 godzin ciągłej pracy, jak na początku.

  • 0

    19.  2012-07-10 10:00:29

    @15 pisałeś, podobnie jak wiele innych rzeczy które z prawdą mają tyle wspólnego co pierwszy, lepszy film o zombie. @17 widzisz, jeden woli mieć funkcjonalny sprzęt, a drugi jak firma której produktów używa ma duże dochody. Pewnie applefan buduje sobie ego na telefonie. Rzadko używa argumentu o użyteczności produktów Apple a często o tym, że ta firma jest duża i dużo zarabia.

  • 1

    20. ~gość  2012-07-10 10:00:41  host: z47-11.opera-mini.net

    Teraz urzędy federalne, później pewnie inne urzędy. I wtedy uzytkownicy 3 razy się zastanowią nad kupnem. Bo skoro nie spełnia norm albo certyfikatów to jest coś nie tak.

  • 0

    21.  2012-07-10 10:06:02

    @20 a gdzie tam. Większość uzna, że te urzędy są Apple niegodne. To nie klienci. To wyznawcy. To pokazuje geniusz Apple w jednej dziedzinie: marketing.

  • -2

    22.  2012-07-10 10:07:24

    @19 odszukaj post w ktorym pisalem, ze Apple ma certyfikat urzedowy o ktorym jest mowa w niniejszym newsie. Co do uzytecznosci pisalem o tym wielokrotnie i wg mnie np iPhone jest narzedziem idealnym.

  • 0

    23.  2012-07-10 10:18:57

    @22 Mam się przebijać przez tony tych pierdół? To jakbym wrzucił szpilkę do gnoju i rozkazał ci ją przynieść. Z resztą większość twojej twórczości uleciała z wiatrem. Co do użyteczności to nic konkretnego nie piałeś poza tym, że iPhone jest cudowny albo historyjek jak Ci tydzień trzyma normalnego użytkowania (które też przed czystką pisałeś).

  • 0

    24. ~Janes  2012-07-10 10:35:14  host: user-164-126-66-33.play-internet.pl

    JustMe Samsungi Galaxy 3 też wybuchają :d

  • 1

    25.  2012-07-10 10:38:00

    @22 iPhone jest idealny powiadasz? to tak na szybko - wyślij mi pdf'a za pomocą emaila - oczywiście telefon bez JB :) wyślij mi wizytówkę poprzez SMS/bt. Wiem, że dodałeś, że jest idealny wg Ciebie, cieszy nas to, że spełnia twoje wymagania ale nie musisz każdemu tłuc tego do głowy pod każdym newsem

  • 0

    26. ~zibi  2012-07-10 11:36:05  host: proxy.netia.pl

    a połączenie bt z urządzeniami innymi niż zglinlejablko zostało dodane czy jeszcze nie ?

  • 0

    27. ~Balveda  2012-07-10 11:55:05  host: 194.165.48.90

    Applefan nadal jest słowny jak prezez Kaczyński ew. prezes Lato: miał już nic nie pisać, nie wytrzymał. I zalewa nas swoimi wypocinami. Siedemdziesiąty wpis typu gejfon kontra reszta świata. Nuuda i suchary.

  • 0

    28.  2012-07-10 12:14:45

    @24 ale w mikrofalówce. Podobnie jak jajka i koty.

  • 0

    29. ~JustMe  2012-07-10 14:21:03  host: 93-186-23-82.rdns.blackberry.net

    Applefan,daj Ty juz na LUZ!!!Dlaczego sie wycofali???Bo ich produkty nie spelniaja norm bezpieczenstwa!!!Nie pisz bzdur ze RIM ma jakis problem z obsluga poczty itd bo to nie prawda.Iphone to zabawka dla dzieci,tyle I tylko I tyle,pare tygodni temu juz pisalem o tym ze RIM pod tym wzgledem jest najlepszym rozwiazaniem na rynku.Oczywiscie nie mowie o BIS,glownie BES spelnia wszelakie normy bezpieczenstwa.A iphone?Jak jest czytamy w artykule.Biedny Applefan,kolejny cios...

  • 0

    30. ~JustMe  2012-07-10 14:24:22  host: 93-186-31-80.rdns.blackberry.net

    Applefan napisal: Dla Apple taki niszowy rynek jak administracja rzadowa widac jest niepotrzebny i slusznie. -Niszowy rynek?Ty wiesz co to prestiz???Wydaje mi sie ze nie chlopaku :D

  • 0

    31.  2012-07-10 14:29:20

    JustMe: tu nie chodzi o bezpieczenstwo danych. Tu chodzi tylko o to, ze Apple moze byc jedynie serwisowany przez personel Apple. Np nowy MacBook Pro retina jest bardzo trudny w naprawie i trudno rozbieralny. To jest zgodne z filozofia Apple od 30 lat. nie widze w tym zadnego problemu. Dlaczego sie tak ciskasz??? Wyluzuj chlopie. Co do RIM to poczytaj o zeszlorocznej i tegorocznej awarii ich uslug kiedy klienci byli od nich odcieci.

  • 0

    32. ~justMe  2012-07-10 16:21:19  host: 93-186-31-82.rdns.blackberry.net

    Co ma trudna rozbieralnosc do wymaganych certyfikatow?Kazdy chce robic tak aby tylko serwis mogl dostac sie do srodka I na tym zarobic-to inna bajka.Sam wyluzuj tymi dziecinnymi tekstami o funkcjonalnosci I niezawodnosci twojej zabawki ktorej agencje rzadowe nie maja prawa uzywac.Odpowiada ci twoja zabawka to sie ciesz I skoncz siac propagande.Odwracasz kota ogonem I tyle./Tak Rim mial awarie rok temu,sam to przerabialem,I co,swiat sie nie zawalil...Nie panikuj I nie wyciagaj starych smieci,skup sie na terazniejszosci w ktorej produkty Apple nie otrzymuja czy tez rezygnuja z prestizowych certyfikatow bo nie sa wstanie ich dostac...

  • 0

    33. ~JustMe  2012-07-10 16:49:06  host: 93-186-23-80.rdns.blackberry.net

    Applefan,moja wina-nie doczytalem do konca...co nie zmienia faktu ze Twoja postawa jest zalosna,przypuszczam ze na glowie masz juz wytatuowane logo Apple...Twoje podejscie do tematu jest zabawne I to bardzo ale tez iritujace.Masz iPhone to sie ciesz I mysl ze to cos oznacza,zyj w takim przekonaniu jesli ci tak wygodnie.Ale po co jedziesz po wszystkim co nie jest z logiem jablka???Blackberry kladzie na lopatki mozliwosci "biznesowe" iPhone,taka jest prawda.Nie wiem jak to jest z Androidem...Ale to dla mnie bez znaczenia jest.Kazdy ma to co ma I tyle,jesli juz porownywac dane modele to skupmy sie na suchych faktach.Zakochany jestes w swoim telefonie po uszy,ta milosc ogranicza cie I to bardzo powaznie.Czego by Apple nie zrobilo to wg Ciebie dobrze,nie dopuscili ich do agencji rzadowych tez dobrze...kpina.Badz obiektywny...

  • 1

    34. ~  2012-07-11 01:07:57  host: 178-36-198-116.adsl.inetia.pl

    Nie rozumiem tego zachwytu sprzętem firmy Apple i tym całym iOS zaprojektowanym dla dedykowanego sprzętu który kosztuje dwukrotnie więcej niż komputery oparte na tych samych komponentach do tego nie mają HDMI porażka...

  • 0

    35. ~Kaprys  2012-07-13 00:20:30  host: 088156029016.olsztyn.vectranet.pl

    Szybciej, szybciej. Szybciej to się kurna ogarniajcie spod świateł. Matoły z wolniejszym refleksem, niż budżetowe smartfony. Tyle.