Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Amerykański senat rezygnuje z BlackBerry

Amerykański senat rezygnuje z BlackBerry

orson_dzi 5 Lipca 2016 14:00

9 1

Senat Stanów Zjednoczonych nie będzie już korzystać ze smartfonów BlackBerry. Zamiast tego pracownicy dostaną do wyboru iPhone'a SE lub Samsunga Galaxy S6.



BlackBerry długo broniło się przez naporem innych urządzeń w amerykańskich agencjach rządowych. Senat chwalił sobie Jeżynki za długi czas działania na pojedynczym ładowaniu, obsługę poczty elektronicznej i fizyczną klawiaturę.




Senat USA postanowił jednak odejść od smartfonów BlackBerry, motywując to m.in. zakończeniem produkcji urządzeń z BB OS 10. Senatorzy mogą teraz skorzystać z migracji na Samsunga Galaxy S6 lub Apple iPhone SE w wersji 16 GB. Osoby, które będą chciały zostać przy smartfonach BlackBerry, a jest ich 610, będą jednak dalej otrzymywać wsparcie dla swoich urządzeń.

Pośród wszystkich smartfonów BlackBerry w amerykańskim senacie najpopularniejszy jest BlackBerry Classic (275 sztuk) i BlackBerry Z30 (160).

Źródło tekstu: bomble; wł     

Dodaj do:

Tagi: usa | blackberry

w sumie: 17
  • -7

    1.  2016-07-05 14:06:08

    Ehh, a nie mówiłem. BB = RIP.

  • 4

    2. ~pabloki  2016-07-05 14:24:01  host: user-5-173-11-98.play-internet.pl

    to jakaś próba demonstracji . Barack ma samsunga- ale nie dzwoni, senat amerykański iphony. czyżby porozumienie i zmiana układu sił na dominację azji na świecie.

  • 2

    3.  2016-07-05 14:26:17

    Największą głupotą BB jest wycofanie się ze wsparcia BB OS. Sorry ale BB z androidem to kolejny androidofon których jest masa na rynku i nawet BB nie jest w stanie skutecznie uszczelnić systemu Google. Szkoda, kiedyś BB to była świetna marka.

  • 1

    4. ~klimass  2016-07-05 14:26:50  host: 212.160.172.85

    16GB? bez przesady...

  • 1

    5. ~pabloki  2016-07-05 14:28:31  host: user-5-173-11-98.play-internet.pl

    andrut docelowym systemem na rynku z marginalnym udziłem ios by zachować niby wybór . w rzeczywistości wyboru brak. niedługo skończą z windows phonem.

  • -5

    6.  2016-07-05 14:36:06

    @5 ale przecież nie było prawnego zabraniania kupowania BB lub Nokii z Symbianem. Dlaczego więc powyższych systemów już nie ma i firm również?

  • 0

    7.  2016-07-05 14:48:03

    Czemu nie chcą BB PRIV?

  • 1

    8. ~  2016-07-05 14:48:53  host: 212.160.172.84

    @6 ponieważ tłum jest głupi w tłumie i wybiera masówki...

  • 2

    9. ~6  2016-07-05 14:58:03  host: n30-06-01.opera-mini.net

    6 dlaczego tak sie dziwisz??????? Przeciez Ciebie tez nie bedzie!!!!!!!!

  • 2

    10.  2016-07-05 15:40:42

    @Jaro070, pewnie senat USA boi się, że BB upadnie i dlatego nie chcą BB Priv. Poza tym w dzisiejszych czasach prywatność można osiągnąć w iOS czy Androidzie przechodząc na rozmowę przez komunikator Signal (nie wiem, czy Signal ma odpowiedni certyfikat rzadu USA, może ma lub go dostanie) lub inne rozwiązanie szyfrujące, które oczywiście musi dostać certyfikat rządu USA (w przypadku oferowanych senatorom telefonów iPhone lub Galaxy S6 w grę wchodzi jedynie rozwiązanie softwerowe). Zwłaszcza iPhone tani nie jest, ale ma długie wsparcie, czyli dostęp do aktualizacji systemu. Nie wiem, jak długie wsparcie będzie miał Galaxy S6, ale w Androidzie bywa różnie i ja osobiście bardziej ufałbym, że długie wsparcie zapewni Nexus (najnowszy i poprzedni)

  • 1

    11.  2016-07-05 15:54:20

    @applefan_, nie zapomnij jeszcze o Firefox OS i forkach Androida bez usług Google takich jak: Fire OS firmy Amazon z własnym sklepem Amazon Appstore. Te systemy nie zyskały popularnosci wśród developerów (przykładowo m.in. PayPal i Instagram wycofuje wsparcie dla telefonów Amazon Firephone i tabletów Amazon Fire, czyli nie ma zamiaru tworzyć aplikacji w wersji dla sklepu Amazon). Po prostu jeśli system nie zdobędzie popularności wśród developerów obumiera i egzystuje na obrzeżach rynku. To właśnie spotkało Windows Phone i najnowszy Windows Mobile 10 oraz BlackBerry OS.

  • 0

    12.  2016-07-05 17:40:23

    6, bo są fanboje jak ty.

  • 1

    13. ~  2016-07-05 18:27:29  host: m77-219-108-159.cust.tele2.hr

    Applefan, nie podniecaj się tym całym Apple. Nigdy nie osiągną w oprogramowaniu tego co MS a w sprzęcie tyle co osiągnęła Nokia. Jeszcze jakiś czas będą klepac co rok te swoje nowości coraz większe, coraz szybsze, aż w końcu ugotuja się jak ta przysłowiowa żaba. Apple nie oferuje już nic nowego. Producenci z Azji zjedzą ich bez popijania.

  • -1

    14.  2016-07-06 08:27:27

    @11 ale przecież ja to wiem i piszę o tym od lat. Przy okazji premiery Firefox OS, Amazon OS, WM, BB10 itd itd - za każdym razem pisałem, ze to trupy w momencie prezentacji, bo było logicznym, że developerzy nie będą na to pisać za wiele nie mając bazy klientów takich jaką mają na iOS lub Androida. Zupełnie nie rozumiem tych co mnie wtedy atakowali wypierając logiczne myślenie. Jeszcze jak słyszę co jakiś czas o jakimś Sailfish OS czy dowolnym innym wynalazku, byłych pracowników Nokii czy dowolnego innego producenta, do których co poniektórzy tu wzdychają chyba tylko z sentymentu to flaki mi się przewracają. To wszystko zginie marnie. Rynek mobilny jest już pozamykany. Pozycje obstawione. Trzeba szukać kolejnej rewolucji która przyciągnie miliardy klientów - tak, miliony to już o wiele za mało żeby osiągnąć sukces i zarobić.

  • -2

    15.  2016-07-06 08:28:50

    @13 zapomniałeś jak zwykle o jednym aspekcie - 250 mld USD na koncie Apple - za to można dużo kupić i zrobić. Nie było jeszcze w historii firmy z takimi zasobami.

  • 1

    16. ~  2016-07-06 11:49:48  host: m193-15-39-156.cust.tele2.hr

    Applefan, Cesarstwo Rzymskie przewinęło, przeminie i kicz i tandeta iPhone tym bardziej.

  • 0

    17. ~Punk  2016-07-06 22:49:55  host: apn-37-7-57-158.dynamic.gprs.plus.pl

    Szkoda że BB nie wypuściło kumatego telefonu z dużą baterią i myślę że spokojnie by osiągnęli sukces.
    Poza tym sporo osób preferuje jednak małe i kompaktowe telefony, a patrząc na trend jaki serwują nam producenci to każda nowa słuchawka jest coraz większa, za chwile nie będzie żadnego wyboru.

Dodaj swoją opinię