Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Amerykański rynek broadbandu

Amerykański rynek broadbandu

WitekT 28 Grudnia 2004 13:14

0 0

Najnowsze dane przedstawione przez amerykańskiego regulatora rynku telekomunikacyjnego - FCC - mówią o wzroście liczby abonentów szerokopasmowego dostępu do Internetu w USA o 38% w ciągu roku.

Pomimo takiej dynamiki wzrostu rynek amerykański nie jest jednak na czele rankingu prowadzonego przez ITU - zajmuje dopiero 13 miejsce.
Największy wzrost zanotował dostęp poprzez technologię DSL - aż o 49% do 11,4 mln linii, czyli o 3,7 mln w ciągu roku. Sieci kablowe zyskały kolejnych 4,9 mln klientów osiągając 18,6 mln, co stanowi wzrost o 36%.

FCC poinformowało także, że 32 mln klientów wybrało innego operatora telekomunikacyjnego niż dominującego na danym terenie. Stanowi to wzrost o 19% w stosunku rok do roku.

Źródło tekstu: Telegeography, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet