Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Amerykańscy operatorzy blokują darmowe udostępnianie sieci z Androidów

Amerykańscy operatorzy blokują darmowe udostępnianie sieci z Androidów

Q! 4 Maja 2011 18:37

0 0

Trzech amerykańskich operatorów rozpoczęło blokowanie aplikacji dla Androidów, które umożliwiają bezpłatne udostępnianie sieci z poziomu menu telefonu. W zamian za ich odblokowanie żądają, oczywiście, dodatkowej opłaty.

W sieci pojawia się coraz więcej informacji, że AT&T, T-Mobile US oraz Verizon blokują w Android Markecie aplikacje, które umożliwiają udostępnienie sieci z poziomu telefonu (ang. tethering). Blokowane mają być zarówno aplikacje bezpłatne, jak i płatne.

AT&T miało pójść jeszcze dalej w swoich zapędach i zablokować w swoich telefonach możliwość instalacji aplikacji spoza Android Marketu. W zamian za ich odblokowanie operatorzy żądają dodatkowej opłaty, która mieści się w przedziale od 15 do 20 dolarów.




Jeśli jednak komuś uda się zainstalować odpowiednią aplikację, to jak donoszą niektóre źródła - może się liczyć z otrzymaniem maila od operatora wzywającego do zaniechania omawianych działań. W tym kontekście pojawiła się nazwa AT&T.

Jak wynika z najnowszych informacji, jak do tej pory jedynie sieć Sprint nie zdecydowała się na blokadę aplikacji umożliwiających swoim użytkownikom korzystanie z tetheringu. Czy wytrwa ona w swojej decyzji? Czas pokaże.

Źródło tekstu: GSM Arena     

Dodaj do:
w sumie: 11
  • -2

    1. ~ala  2011-05-04 19:07:40  host: public-gprs40613.centertel.pl

    dziwne te produkty Apple... milion *... a to jak trzymać, używać... paranoja...

  • 3

    2.  2011-05-04 19:22:27

    1, a co ma Apple do tego?

  • 2

    3. ~mati  2011-05-04 20:47:43  host: ete254.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To już jest przesada, telefon nawet ten za 1zł jest moją własnością, i będę z nim robił co mi się podoba. To nie nbox na wynajem...

  • 0

    4.  2011-05-04 20:55:51

    telefon tak, ale czy sposób korzystania z usługi również?

  • 0

    5.  2011-05-04 21:49:04

    ~mati - telefo możesz po zakupie podłożyć pod walec drogowy - nikt Cinie zabroni ;-) Ale sieć i usługi operatora nie należą do Ciebie...

  • -1

    6.  2011-05-04 22:30:42

    Biorąc pod uwagę, że większość androidowych telefonów (jeśli nie wszystkie) jest zrootowana (w sensie jest metoda, a nie wszyscy właściciele zrootowali), to nie powinien być wielki problem dla udostępniających

  • 0

    7. ~qaz  2011-05-04 23:27:49  host: 89-73-115-93.dynamic.chello.pl

    @3 samochód jest moją własnością i będę z z nim robił co chce. To nie samochód na wynajem

  • 0

    8.  2011-05-04 23:39:23

    Czyzby az tak amerykanie korzystali z internetu przez komorke jak maja szybkie sieci kablowe...

  • 1

    9.  2011-05-05 00:10:13

    Chodzi o udostępnianie po WiFi? Bo nigdzie w wiadomości to nie jest wyjaśnione. Pada za to uczone słówko tethering.

  • 0

    10. ~  2011-05-05 01:01:18  host: v05-15.opera-mini.net

    I tak mają zdalny dostęp do waszych telefonów. Sami się na to godzicie używając ich soft.

  • -1

    11.  2011-05-05 06:39:03

    Ciekawe kiedy ten debilny i komunistyczny przepis przyjdzie do Europy i później do nas, chociaż może równie szybko, bo głupota normalnie wszędzie idzie szybko...

Dodaj swoją opinię