Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Amerykanie walczą z 911 w VoIP

Amerykanie walczą z 911 w VoIP

WitekT 26 Sierpnia 2005 11:15

0 0

Amerykańska Federalna Komisji ds. Telekomunikacji (FCC) dała operatorom telefonii VoIP czas do poniedziałku, aby przyjąć zarządzenie FCC dotyczące zapewnienia przez powyższe sieci pełnego dostępu do numeru alarmowego 911 do końca listopada bieżącego roku.

Zarządzenie zostało wydane przez FCC w maju 2005 roku, po serii nagłośnionych w prasie wypadków, kiedy to użytkownicy VoIP nie mogli dodzwonić się pod numer ratunkowy 911.
Problem technologii VoIP polega na tym, że użytkownicy wybierając numer 911 natrafiają na problem poprawnego przekierowania ich do najbliższego centrum ratownictwa. Kolejnym problemem są możliwe braki w dostawie elektryczności. Brak prądu uniemożliwia korzystanie z VoIP, przez co nie ma możliwości wykonywania jakichkolwiek połączeń.

Większość operatorów VoIP poinformowali już swoich klientów, o możliwych kłopotach z wybieraniem numeru alarmowego 911 i zapowiedziała, że zaakceptuje do poniedziałku zarządzenie FCC.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1.  2005-08-26 18:44:03

    A u nas są problemy ze 112 ze stacjonarnego. Nie mówię o tym, że nie działało, bo teraz powinno. Jednak chodzi o to, że nie działa to tak należy

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-86-28.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet