Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Amerykanie chowają w szufladach telefony za 34 mld dolarów

Amerykanie chowają w szufladach telefony za 34 mld dolarów

WitekT 18 Lutego 2013 14:15

2 0

Ponad połowa Amerykanów ma w domu co najmniej dwa nieużywane już telefony komórkowe. Ich rynkowa wartość to około 34 mld dolarów - wyliczyła firma SellCell.com, zajmująca się skupem i odnawianiem telefonów, cytowana przez Parkiet.

Za około jedną czwartą tej kwoty odpowiadają niepotrzebne iPhone'y. Niemal 20% ankietowanych przez SellCell.com Amerykanów wyznało, że po prostu są zbyt leniwi, aby sprzedać stare aparaty. Mniej więcej tyle samo nie chciało się z nimi rozstać z obawy o bezpieczeństwo swoich danych osobistych. Jeszcze inni po prostu nie zdają sobie sprawy, że na starym telefonie można zarobić. W efekcie, zaledwie 20% Amerykanów komórki odsprzedaje lub oddaje do recyklingu.




Ile masz nieużywanych telefonów w domu?

Żadnego
10.69%
1
12.40%
2
25.00%
3-5
36.09%
5-10
9.58%
Więcej niż 10
6.25%

Wszystkich głosujących: 992



Źródło tekstu: Parkiet     

Dodaj do:

Tagi: sellcell.com

w sumie: 14
  • 0

    1. ~  2013-02-18 14:33:13  host: ip-94-42-46-103.multimo.pl

    a u nas opchneliby jeszce jako nówki ;D Amerykanie uczcie się od Polaków! :D

  • 0

    2. ~  2013-02-18 14:40:17  host: ip-93-154-211-166.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    Normalne u Amerykanów - poziom życia tak wysoki, że nie trzeba sprzedawać starego sprzętu, ale poziom umysłowy na poziomie polskiego dziesięciolatka.

  • 1

    3.  2013-02-18 15:04:10

    Panie Redaktorze - jestem trochę zaskoczony Pana zdziwieniem. Ja mam w szufladzie chyba 3 stare telefony. Ich wartość rynkowa wynosi może i 50 zł (wszystkich razem), ale kiedy zepsuje się nasz nowy drogi smartfon to otwiera sie szufladę i po 5 minutach ma się telefon rezerwowy. Prywatnie wolę mieć luksus telefonu rezerwowego (już nie raz się przydawał) niż dostać 50 zł w komisie za telefon.

  • 0

    4.  2013-02-18 15:13:32

    Quetzal: a gdzie ja wyraziłem zdziwienie? :-)

  • 0

    5.  2013-02-18 15:29:50

    To niech oddadzą jak sprzedać czasu nie mają... Są na świecie ludzie, którym się przydadzą ;-)

  • 1

    6.  2013-02-18 15:40:28

    WitekT: Zwroty "niepotrzebne iPhone'y", czy "Jeszcze inni po prostu nie zdają sobie sprawy, że na starym telefonie można zarobić " uznałem za zdziwienie - tak jakby sprzedaż starego aparatu była czymś zalecanym, a jego przechowywanie czymś dziwnym. Jeśli źle zrozumiałem wpis to przepraszam.

  • -1

    7. ~Pzek  2013-02-18 16:58:38  host: acts71.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @Qetzal Kazdy swoją miarą mierzy. Może Ty masz shit warty 50 zł w szufladzie, ale wierz mi, są ludzie, ktorzy mają w nieuzywanych telefonach tysiące zl. U mnie leźą 2x iPhone 4s, krórych mie mialem jeszcze czasu wystawic na np. Alledrogo po przedluzeniu umow a to jest spokojnie z3tys. zl. Tyle, że ja je sprzedam, ale jest kupa ludzi,którzy nie zastanawiają się, ze moga to zrobic. Znam osoby, ktore co roku wymieniaja telefon na nowy, a stare wrzucaja do szuflady i leza...

  • 1

    8.  2013-02-18 17:14:24

    Pzek, mam w szufladzie "shit warty 50 zł", bo zanim kupiłem smartfona używałem najprostszych telefonów. Jakbym miał starego Iphona w szufladzie to bym go także nie sprzedał (nawet byłbym zadowolony bo po przyzwyczajeniu się do ekranu pojemnościowego ciężko używać starego Samsunga J700). Lubie mieć zapasowy sprzęt, dotyczy to zarówno telefonu, jak i napędu DVD czy karty grafiki. Jak coś sie popsuje to ten "shit warty 50" staje się b. przydatny.

  • 1

    9.  2013-02-18 18:16:18

    Wiadomo, że jak miałem jakiś lepszy telefon to go sprzedałem, ale takie mało warte a sprawne telefony mam schowane na wszelki wypadek.

  • 0

    10.  2013-02-18 22:26:36

    *Quetzal Źródło: Parkiet

  • 0

    11. ~Plum1973  2013-02-19 10:28:59  host: 212.2.126.232

    Moim zdaniem wartom mieć starszy używany telefon w odwodzie, np.na wycieczkę w plenerze,rower, grzybobranie, kajaki, narty, żaglówka itp.np. prace remontowe w mieszkaniu czy ogrodnicze na działce.w takich wypadkach moze nas złapać na zewnątrz burza. Dodatkowo starsze telefony łatwiej obsługuje się na mrozie czy wilgotnymi dłońmi. Przeważnie maja tez dłuższą baterie która lepiej sprawdza się w polu.

  • 0

    12.  2013-02-19 11:27:13

    Mój kolega kupuje co 2 lata nowe telefony a ciągle używa E72 ;-) Ostatnio E6 wziął z tego co pamiętam - nie mógł szybko się na niego przestawić, więc leży... W tym roku może go przekonam, zę nie warto brać telefonów - bo i tak nie ani nie używa ani nie sprzedaje. To nic dziwnego. Poza tym leżą u niego nieużywane już telefony, których też się ne pozbywa. Tak ma i już ;-) Ja osobiście pozbyłem się starych telefonów - naprawiłem, powymieniałem uszkodzone czy zniszczone obudowy i teściowi dałem. Na pewno używa dwóch, innych się pewnie pozbył - może sprzedał, może dał jakiemuś kumplowi... To mnie już nie obchodzi ;-) Jako "zapasowy" wolę kupić zwykłą Nokię C2-00 (dwusimowa, świetny telefon) - bo nowa ;-)

  • 0

    13. ~Słoneczny  2013-02-19 12:14:30  host: 89-78-26-69.dynamic.chello.pl

    Ja też mam z dwa stare ale jare telefony. Zaniosłem je do komisu, to mi dawali za nie 30 zł. Za takie pieniądze, to niech lepiej leżą u mnie w szufladzie i się kurzą. Raz na pół roku się podładuje baterię, i w razie czego będzie jako zapasowy.

  • 0

    14. ~jaax44  2013-02-19 13:39:04  host: acbi45.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja kiedys zalatwilem dwa telefony jednego dnia (dwa razy mi tak sie przytrafilo), dla tego musze miec dwa aparaty awaryjnie w szufladzie.

Dodaj swoją opinię