Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ambitne plany MNI

Ambitne plany MNI

WitekT 25 Maja 2006 10:39

0 0

Strategia MNI, której realizacja ma być sfinansowana z emisji 100 mln akcji, zakłada poszerzenie oferty spółki o całą gamę nowych produktów. Chodzi o telefonię mobilną, telewizję internetową i cyfrową, a także nowe usługi dostępu do Internetu za pośrednictwem technologii radiowych takich, jak np. WiMAX.

Spółka zakłada przejęcia i szybkie wejście w segment telefonii komórkowej jako operator wirtualny. Negocjacje z operatorami infrastrukturalnymi są na zaawansowanym etapie, choć do podpisania umowy może dojść dopiero za kilka miesięcy. Strategia zakłada też poszerzenie grupy kapitałowej MNI poprzez przejęcia kolejnych podmiotów z branży telekomunikacyjnej i medialnej.
W celu sfinansowania strategii rozwoju MNI zamierza podwyższyć kapitał zakładowy o 100 mln zł poprzez emisję 100 mln akcji po cenie emisyjnej 1 zł, z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy.

MNI liczy, że pierwsze efekty jej nowej strategii, która ma być sfinansowana podwyższeniem kapitału, będą widoczne już w tym roku. Skala pozytywnych efektów finansowych nowej strategii w dużej mierze zależy od tego, kiedy spółce uda się wejść na rynek telefonii komórkowej jako operator wirtualny - poinformował na środowej konferencji prasowej prezes MNI Mariusz Pilewski.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~wert  2006-05-25 11:44:09  host: 62.233.176.36

    a co to jest MNI?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet