Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ambitne plany MNI

Ambitne plany MNI

WitekT 25 Maja 2006 10:39

0 0

Strategia MNI, której realizacja ma być sfinansowana z emisji 100 mln akcji, zakłada poszerzenie oferty spółki o całą gamę nowych produktów. Chodzi o telefonię mobilną, telewizję internetową i cyfrową, a także nowe usługi dostępu do Internetu za pośrednictwem technologii radiowych takich, jak np. WiMAX.

Spółka zakłada przejęcia i szybkie wejście w segment telefonii komórkowej jako operator wirtualny. Negocjacje z operatorami infrastrukturalnymi są na zaawansowanym etapie, choć do podpisania umowy może dojść dopiero za kilka miesięcy. Strategia zakłada też poszerzenie grupy kapitałowej MNI poprzez przejęcia kolejnych podmiotów z branży telekomunikacyjnej i medialnej.
W celu sfinansowania strategii rozwoju MNI zamierza podwyższyć kapitał zakładowy o 100 mln zł poprzez emisję 100 mln akcji po cenie emisyjnej 1 zł, z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy.

MNI liczy, że pierwsze efekty jej nowej strategii, która ma być sfinansowana podwyższeniem kapitału, będą widoczne już w tym roku. Skala pozytywnych efektów finansowych nowej strategii w dużej mierze zależy od tego, kiedy spółce uda się wejść na rynek telefonii komórkowej jako operator wirtualny - poinformował na środowej konferencji prasowej prezes MNI Mariusz Pilewski.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~wert  2006-05-25 11:44:09  host: 62.233.176.36

    a co to jest MNI?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-227-6-156.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.