Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ambitne plany Microsoftu

Ambitne plany Microsoftu

LuiN 14 Maja 2008 09:11

0 0

Telefony wyposażone w systemy operacyjne Microsoftu to wciąż bardzo niewielka część rynku. Amerykański koncern nie poddaje się i właśnie przedstawił swoje dość ambitne plany w tej dziedzinie.



Według Microsoftu do 2012 roku telefony zaopatrzone w mobilne wersje Windowsa będą stanowiły 40% rynku telefonów z systemami operacyjnymi. W 2007 roku sprzedano 118 mln sztuk tego typu telefonów, z czego tylko 13% posiadało Windows Mobile na pokładzie.




Pierwsze miejsce od lat mają smartfony z Symbian OS (67 %), na drugim miejscu są systemy Microsoftu, a tuż za nimi z 10% udziałem pojawiają się rozwiązania BlackBerry. W roku fiskalnym 2007 Microsoft sprzedał 11 mln licencji swojego systemu, według zapowiedzi w roku fiskalnym 2008 kończącym się 30. czerwca liczba ta wzrośnie do 20 mln.

Czarnym koniem Microsoftu jest koncern HTC produkujący najwięcej telefonów z systemami Windows Mobile. Obecnie wielkie nadzieje wiązane są z urządzeniem HTC Touch Diamond, o bardzo wyśrubowanej specyfikacji. W tym roku do sprzedaży trafi także pierwszy windowsowy produkt Sony Ericsson-a - XPERIA X1.

W swoich kalkulacjach Microsoft nie wziął pod uwagę konkurenta nieobecnego jeszcze na rynku - otwartej, linuksowej platformy Android, która w okolicach wakacji powinna wywołać spore zamieszanie. Stale zwiększa się udział młodego gracza jakim jest Apple, planujący premierę nowego telefonu już w czerwcu.

Źródło tekstu: Symbian Freak, wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1.  2008-05-14 09:23:21

    Jestem ciekawy jak będzie funkcjonować Android.

  • 0

    2. ~Lesio  2008-05-14 09:33:29  host: mtx13.cn.com.pl

    http://pl.youtube.com/watch?v=1FJHYqE0RDg tutaj masz demo jego mozliwosci

  • 0

    3.  2008-05-14 09:45:23

    1*** zapewne tak, jak i to cale google, ze bedzie naszpikowane reklamami i skrotami do aplikacji online googla...

  • 0

    4.  2008-05-14 09:47:31

    Czarny koń Microsoftu - HTC

  • 0

    5. ~issa  2008-05-14 09:49:28  host: inet20908nb-3.eranet.pl

    Zaraz przeczytamy komentarz jakiegoś geniusza któremu doskwiera stały dyskomfort psychiczny na temat rynkowych udziałów Symbiana na poziomie "jedzcie g* , miliony much nie mogą się mylić". Potem poprą swoje logiczne wywody kilkoma wyzwiskami na wcale nie szmatławo - brukowym poziomie i zarzucą użytkownikom Symbiana , że są nieobiektywni i nie wiedzą co dobre. Tak ostatnio "młode wilki" ubarwiają każdy news.

  • 0

    6.  2008-05-14 10:11:55

    Android się bardzo ciekawie zapowiada i coś czuję ze jesli będę kiedyś kupował telefon z systemem operacyjnym to własnie będzie on. Oparty na jądrze Linuxa, szybki stabilny i dużo darmowego softu. Myślę, ze będzie swietną propozycją ale dopiero jak trochę okrzepnie.

  • 0

    7.  2008-05-14 11:28:21

    Windows nic nie zdziała jeśli nadal będzie tak wolnego funkcjonował

  • 0

    8. ~him  2008-05-14 11:57:49  host: acnf110.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @5 ewentualnie jakis pyskacz zmiesza z gow... wszystko co ma WM na pokladzie bo sobie popstrykal chwile na jednym urzadzeniu samsunga i mu sie nie spodobalo

  • 0

    9. ~  2008-05-14 13:59:50  host: p10-15.opera-mini.net

    Him - ja przynajmniej mowie z wlasnego doswiadczenia. Po drugie nie wydaje mi sie , zebym dyskutowal w stylu o ktorym pisalem wczesniej , bo mam nieco wiecej do powiedzenia. Jesli jestes takim wnikliwym czytelnikiem to wroc do newsow na podstawie ktorych wyrazasz taka opinie - "pierd*lisz" - to nie sa moje slowa , a moich oponentow. "troche"-a po ilu mialem sie poznac na WinMobile? 100 latach? Wreszcie na koniec - zawsze jesli ktos czuje sie dotkiety tym co mowie , potrafie zakonczyc rozmowe z honorem slowem "przepraszam". Niektorzy tego nie potrafia. / issa

  • 0

    10.  2008-05-14 14:41:26

    WM nie ma szans na rynku, przynajmniej w moich oczach i biorąc pod uwagę doświadczenia całego świata z Microsoftem i jego pier*** monopolem i całym Bill Gatesem. A zresztą ten windows na pc jest zamulony i zawirusowany(zastanówcie się czyja to sprawka)szkoda tylko że nie znam obslugi Linuxa :/. Nie chce takiego obrotu sprawy w urządzeniach mobilnych dlatego wybieram symbian ewentualnie BlackBerry czy Androida, nigdy w życiu Windows Mobile.

  • 0

    11.  2008-05-14 15:51:23

    @10 Jak uzytkownik dupa to, i windows zamulony i z wirusami... Patrz mam 3 kompy na kazdym xp, i zaden mi nie muli.. nawet ten najslabszy.

  • 0

    12. ~him  2008-05-14 17:21:15  host: acni194.neoplus.adsl.tpnet.pl

    **issa liznales nieco WM na smarcie, pocketa nie widziales. Nie mowie tego zlosliwe, ale po prostu go**o w tym temacie wiesz. Co gorsza pomimo tego usilnie probujesz wywolac flame`a. Nie wiem o co ci chodzi ale zachowujesz sie jakbys mial jakis dyskomfort psychiczny na punkcie Windows Mobile.

  • 0

    13.  2008-05-14 17:36:16

    #11: bo pewnie tego najsłabszego używasz jako kalkulatorka? ;-)

  • 0

    14. ~issa  2008-05-14 17:41:43  host: inet20908nh-0.eranet.pl

    ***him - powiedzmy sobie tak - daj boże tak świadomych użytkowników telefonów jak ja. Jeśli Ty wiesz lepiej niż ja , że "liznąłem" , to nie będę Cię wyprowadzał z błędu. Już wcześniej PLANET i inni uzytkownicy wyjaśnili mi "różność" WinMobile. W czym to zmienia fakt , że począwszy od kompletnej abstrakcji jaką jest "Marchevka" , poprzez niestabilność systemu , po niedające się zainstalowac aplikacje dedykowane rzekomo pod ten system , że WinMobile 5.0 jest klęską i to jak wynika z wyników sprzedaży nie tylko w moim odczuciu? Może kiedyś kupię sobie tego "pocketa" , na pewno zdam Ci relację z czegoś więcej niż tylko jakość połączenia głosowego.

  • 0

    15.  2008-05-14 19:16:24

    #11 to ja nie wiem co ty z tym kompem robisz, albo wydajesz grubą forsę na programy i windowsy albo siedzisz i rozkminiasz przez wiele godzin co tu zrobić aby chodził dobrze, lub też urzytkujesz pc tak jak trafnie to sformuował #13 r :). Ja poprostu chce żeby ten komp dobrze chodził przy lekko zapchanym dysku z standardowym legalnym:) oprogramowaniem. Lecz mi się to nie udaje bo pół roku po formacie to chodzi tak jak kiedyś pc z Pentium o częstotliwości 300 MHz:)(a mam 2.6 GHz). Podobny problem mają wszystkie znane mi osoby, a więc jeżeli ja jestem dupa to dupami jest też 95% innych urzytkowników pc z Microsoft Windows. Możesz czuć się wyjątkowy i masz moje gratulacje . Ps. Sorki że nie na temat.

  • 0

    16.  2008-05-15 15:42:43

    WM to nie to samo, co seria systemow na PC-to zupelnie inny software!!! WM,Symbian,BB etc najbardziej sie sprawdzaja na rynku korporacyjnym i tam najwiecej sie tego sprzedaje. Symbian nie jest ani gorszy, ani lepszy niz WM-tak jak XP nie jest gorszy od Linuksa-to po prostu INNA STRATEGIA!!! WM i Symbian maja juz dlugoletnia praktyke i pomimo wielu prob wprowadzenia czegos na linuksach(a bylo juz multum prob przez wiele firm) nadal utrzymuja sie na rynku. Systemy te po prostu sa juz stabilne, maja mnostwo softu. Symbian swoja popularnosc zawdziecza tylko i wylacznie Nokii i jej popularnosci. Osobiscie uzywam WM5 i nie nazekam. Fakt-mam wolny procek, przez co u mnie sie lekko zacina ten system, ale widywalem Symbiana na o wiele lepszym i szybszym sprzecie i mulil jeszcze gorzej.

  • 0

    17. ~klmk  2008-06-08 19:10:02  host: bch49.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja osobiście wierzę i zawsze wierzyłem w Linuxa. Czemu? Bo ma otwarty kod! Dzięki czemu błędy są szybko poprawiane, a jakość systemu pnie się coraz wyżej. Wg prawa Linusa: "Przy dostatecznie dużej liczbie patrzących oczu żaden bug nie jest groźny". I to mnie w 100% przekonuje.

Dodaj swoją opinię