Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ambitne plany Huawei

Ambitne plany Huawei

orson_dzi 6 Czerwca 2016 12:58

5 0

Prezes Huawei zapowiedział, że jego firma chce być liderem na rynku smartfonów w ciągu najbliższych pięciu lat.



Od pięciu lat Huawei systematycznie, z roku na rok, zwiększa swój udział w rynku smartfonów. Na konferencji prasowej w Hong Kongu, prezes firmy Richard Yu zapowiedział, że w ciągu kolejnych pięciu lat Huawei chce być liderem rynku.




Po I kwartale 2016 roku Huawei było trzecim producentem smartfonów na świecie, ale jedynym z pierwszej trójki, który zanotował w tym czasie wzrost sprzedaży.

Zobacz: Rynek smartfonów po 1Q2016 wg Gartnera

Jak poinformował prezes Huawei, największy udział we wzroście sprzedaży mają modele z najwyższej półki, przede wszystkim Huawei P9. Oprócz tego zapowiedział, że współpracy z firmą fotgraficzną Leica będzie w najbliższych latach kontynuowana.

Źródło tekstu: The Wall Street Journal      

Dodaj do:

Tagi: huawei

w sumie: 25
  • 0

    6.  2016-06-06 15:21:16

    Dość długo używałem P8 GRA-L09-świetny telefon,świetnie wykonany,bardzo dobra jakość połączeń,świetnie trzymał zasięg nawet w najgłębszym lesie,świetne parametry,czas pracy na baterii też optymalny.Od wczoraj używam P9-jest jeszcze lepszy...

  • 0

    7. ~ll  2016-06-06 16:06:16  host: w3cache2.cyfrowypolsat.pl

    "współpracy z firmą fotgraficzną Leica "

  • 0

    8.  2016-06-06 17:24:37

    Nie będzie jeśli ich flagowce będą kosztować tyle co samsunga s7. To się nazywa pazerność!

  • 0

    9.  2016-06-06 18:38:55

    @5 Red_PL
    Pomijając politykę, trzeba przyznać, że telefony Huawei są po prostu dobre. Cena do jakości moim zdaniem najlepsze na rynku w tej chwili. Huawei P8 Lite był hitem sprzedaży nie tylko w Polsce i podejrzewam, że z P9 Lite będzie podobnie. Znajdźcie Samsunga, HTC czy LG o podobnych parametrach w tej cenie co P9 Lite.

  • 0

    10. ~mago  2016-06-06 18:47:45  host: aaiv239.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No nie wiem póki co ani p7 p8 i p9 rynku nie podbiło . Gdyż każde z tych urządzeń w moim odczuciu było gorsze od konkurencji . Co z tego że tańsze skoro w normalnych krajach nikt nie rozczula się nad 100ma dolarami . Każdy fan kupi jabłko , samsung, fan htc kupi htc , lg itp . Huawei niczego extra nie pokazał a raczej produkty przypominają kopie innych marek .

  • 0

    11.  2016-06-06 19:01:37

    @10
    To masz chyba jakieś błędne info. Sprawdź sobie ile P8 Lite sprzedał Huawei w 2015 roku na świecie. Odnośnie kopiowania innych marek to ja mam wrażenie, że wszyscy to robią i próbują się na siłę do Apple porównywać. Huawei robi po prostu nie głupie telefony w dobrej cenie. Wiem, że to chińszczyzna ale czy czasem dzisiaj niemal wszystko nie jest chińskie ?

  • 0

    12. ~turururu  2016-06-06 19:18:25  host: hth77.internetdsl.tpnet.pl

    Osobiście przesiadłem się z Samsunga na Huaweia i nigdy nie wrócę do Samsunga. Chyba, ze mi dadzą go za darmo, ale to i tak sprzedam. od pół rocznego użytkowania P8 nie zaciął mi sie ani razu. Przy Samsungu nie mogę tego powiedzieć, ponieważ od nowości się zacinał. Nieważne, ze chińskie, ważne, ze dobre jakościowo i w dobrej cenie :)

  • 0

    13. ~jacek  2016-06-06 19:56:42  host: 85.219.163.130

    to chyba miales samsunga j1 bo moje s6 edge dziala jak strzala i zadne p8,9 czy 20 nie dorówna

  • 0

    15. ~turururu  2016-06-06 20:19:07  host: hth77.internetdsl.tpnet.pl

    Mniejsza o model, ale z reguły nowe telefony nie mają prawa się zacinać, bo w nich nie ma 'syfu'' którego my robimy w telefonie, różne aplikacje, smsy, zdjęcia, muzyka, filmy. Było wręcz przeciwnie. Różnica między Twoja S6, a moim P8 jest niewielka jeżeli chodzi o parametry, a cenowo jest duża. Nie każdy potrzebuje telefonu, za prawie 3 tysiące. A tak poza tym, to w czym jest lepsza S6 niż P8 ? ;)

  • 0

    16. ~Gdh  2016-06-06 22:43:23  host: user-94-254-178-167.play-internet.pl

    Jesli huawei z honorem beda olewac swoich klientow (beznadziejny serwis i wsparcie) to moga zapomniec o wzroscie sprzedazy... Na razie robia wszystko aby ponownie noe kupic ich produktow

  • 0

    17. ~  2016-06-06 22:47:51  host: public-gprs367732.centertel.pl

    Zdecydowanie wolę xiaomi

  • 0

    18. ~jacek  2016-06-06 23:02:11  host: host-89-228-79-24.olsztyn.mm.pl

    Jakość ekranu, szybkość pamięci, lepszy aparat, karta graficzna zjada na śniadanie ta z p8, aplikacje na wyłączność, szybkość aktualizacji, i tak bym mógł do jutra

  • 0

    19. ~tomunia  2016-06-07 00:22:21  host: 5e02b97c.bb.sky.com

    @6: napisz proszę jak jest z czasem ostrzenia zdjęć? Zdarzają się sytuacje że trzeba czekać kilka sekund aż aparat złapie ostrość i dopiero robi zdjęcie?

  • 0

    20. ~Greg zorba  2016-06-07 01:49:22  host: 188.146.5.191.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @Gdh. Serwis huawei gwarancyjny jest na najwyzszym poziomie bo Ci sami technicy naprawiaja samsunga, polecam serwis Wawa ul. Andersa 33

  • 0

    21.  2016-06-07 07:11:16

    Przy obecnym "zlewczym" podejściu Huawei do update'u modelu P8 do wersji 6.0 (najpierw zabrali się za P8 Lite, z kolei dla P8 wypuścili jako oficjalny bubel w wersji beta), to nie wróżę dobrze tej firmie.

  • 0

    22. ~yanek  2016-06-07 07:24:53  host: 78.8.191.118

    @18

    Szybkość aktualizacji ? hahah chyba spadłem z krzesła :D :D Samsung i szybkość aktualizacji ? Ty tak serio ? :D O i jeszcze aplikacje na wyłączność - te są po prostu świetne :D

  • 0

    23.  2016-06-07 08:29:24

    @19 mój, przynajmniej narazie, łapie ostrość praktycznie momentalnie.

  • 0

    24. ~Diablo  2016-06-07 09:24:08  host: user-94-254-129-75.play-internet.pl

    Hyuawei to *** i nie ma co tego porównywac do s6,s6 edge czy s6 edge plus

  • 0

    25.  2016-06-07 09:25:44

    @24, Diablo - toś się popisał przed milionami słuchaczy. Swoją kupkę zostaw w WC, a tutaj proszę pisać zgodnie z zasadami netykiety.

  • 0

    26. ~Gaston  2016-06-07 10:58:23  host: public-gprs352699.centertel.pl

    Huawei ma możliwości, ale moim zdaniem sami niedługo wyleją na siebie kubeł zimnej wody i ich wysiłek pójdzie na marne. Ok trzeba im oddać, że jakościowo telefony na ocenę przynajmniej "BDB" są normą, podzespoły przynajmniej przyzwoite, bardzo dobre trzymanie zasięgu, niezłe ekrany.
    Niestety wchodzą teraz wady: przeciętne baterie i CENY jeszcze raz CENY. Z marki konkurującej cenami, powoli zapada na syndrom "Szajsunga-Apple'a", czyli nieracjonalne windowanie cen, niestety nie zawsze z możliwościami...

Dodaj swoją opinię