Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ambitne plany Ericssona w Polsce

Ambitne plany Ericssona w Polsce

WitekT 26 Stycznia 2005 13:04

0 0

Ericsson chce być dostawcą dla wszystkich operatorów mobilnych w Polsce w 2005 roku - tak zadeklarował prezes polskiego oddziału firmy, Lars E. Svensson.

Ericsson w Polsce odnotował w roku 2004 kilkudziesięcioprocentowy wzrost sprzedaży w powiększaniu udziałów w rynku budowy infrastruktury sieci komórkowych i stałych.

Grudzień 2004 zamknął plany firmy w Polsce na rok 2004 podpisaniem dwóch strategicznych umów. Ericsson podpisał umowę ramową z firmą Polkomtel na budowę infrastruktury GSM, EDGE i UMTS. To znamienny krok w rozwoju naszej działalności w Polsce. Nie jest to pierwszy kontrakt z firmą Polkomtel, aczkolwiek najdonioślejszy i obejmujący szerokie spektrum usług - powiedział Lars E. Svensson.

W roku ubiegłym Ericsson dostarczył i uruchomił także rozwiązanie EDGE dla firmy PTC, gdzie jest od 1996 roku dostawcą technologii GSM.
W roku 2005 spodziewane są kolejne przetargi na budowę sieci 3G w Polsce. Możliwe jest powiększenie grona operatorów w Polsce. Ericsson legitymujący się niemal pięćdziesięcioprocentowym udziałem w światowym rozwoju WCDMA na świecie będzie w tych przetargach uczestniczył.

Rozwój aplikacji opartych na technologiach UMTS będzie ważnym elementem strategicznych ofert dla operatorów kształtujących rynek zastosowania 3G wśród klientów końcowych. 3G nad Wisłą jeszcze nie wystartowało. Prócz budowy sieci rdzeniowej w Polsce konieczne jest także wprowadzenie aplikacji 3G - dodaje Lars E. Svensson.

Ericsson jest dostawcą sieci IP dla niemal wszystkich klientów telefonii stacjonarnej w Polsce (TP, Energis, Netia).

Nowe możliwości rozwoju telefonii stacjonarnej opartej o rozwiązania Public Ethernet otwierają się wśród jednostek samorządowych. Przykładem nowego, strategicznego rozwoju telefonii stacjonarnej jest podpisanie listu intencyjnego w grudniu 2004 roku z miastem Tychy na dostarczenie usługi Triple Play do 38 tysięcy domostw.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-145-103-69.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet