Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ambitne plany Centertela

Ambitne plany Centertela

WitekT 5 Listopada 2004 09:38

0 0

PTK Centertel miał 4.143 mln zł przychodów w okresie I-III kw. 2004 roku wobec 3.275 mln zł rok wcześniej. Operator sieci telefonii komórkowej Idea oczekuje wzrostu przychodów w II połowie br. o co najmniej 20% (licząc rok do roku) z 2.458 mln zł w II połowie 2003 r., powiedział w czwartek dyrektor finansowy spółki Jacek Murawski.

W samym trzecim kwartale 2004 r. przychody ze sprzedaży PTK Centertel wyniosły 1.475 mln zł wobec 1.201 mln rok wcześniej.

Zysk operacyjny powiększony o amortyzację (EBITDA) wyniósł w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy tego roku 1.412 mln zł wobec 991 mln zł rok wcześniej.

Zysk netto po trzech kwartałach 2004 roku wyniósł 499 mln zł wobec 36 mln zł straty w takim samym okresie 2003 roku, a zysk operacyjny wniósł 793 mln zł wobec 457 mln zł.

Na koniec III kw. wynik (netto) jest bardzo zadowalający ponad 490 mln zł i w dalszym ciągu rośnie. Jestem pewien, że do końca roku te pozytywne tendencje zostaną utrzymane – powiedział podczas konferencji prasowej prezes PTK Centertel Sławomir Skrodzki. Dodał, iż obecnie z telefonów komórkowych korzysta 21,1 mln Polaków, co oznacza 55% penetracji rynku, a do końca roku oczekuje 58%. Powiedział także, że w tym roku PTK Centertel chce zbliżyć się do osiągnięcia 7 mln klientów. Wzrost liczby nowych klientów będzie między innymi zasługą wprowadzenia nowej oferty taryfowej Jedna Idea.
Na koniec trzeciego kwartału z usług Centertela korzystało 6,6 mln osób, co dawało udział w rynku telefonii komórkowej na poziomie 31,2%. Spodziewamy się ponad 300.000 dodatkowych użytkowników do końca roku z tej nowej oferty. [...] Chcemy zbliżyć się na koniec roku do 7 mln klientów i miło by było zakończyć rok przekroczeniem tej liczby, ale to będzie bardzo trudne do osiągnięcia – powiedział Skrodzki.

Prezes powiedział także, że do końca tego roku Idea chce wprowadzić usługę szybkiej transmisji danych EDGE, a prawdopodobnie do końca 2005 roku telefonię trzeciej generacji UMTS.

UMTS jako technologia potrzebuje jeszcze czasu, według naszej oceny pół roku do roku, żeby stać się technologią stabilną i niezawodną w działaniu. To, na czym chcemy się na razie koncentrować, to na jakości i szybkości transmisji danych, a koszt zbudowania sieci UMTS jest niewyobrażalnie duży – powiedział Skrodzki.

EDGE wprowadzimy do końca tego roku, zaś w drugiej połowie 2005, a już na pewno od 1 stycznia 2006 chcemy zaoferować klientom UMTS – dodał.

Obecni trzej operatorzy telefonii drugiej generacji są zobowiązani do wprowadzenia usług telefonii G3 najpóźniej od początku 2006 roku.

Źródło tekstu: isb, bankier.pl     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-42-146.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy używasz smartfonu z rysikiem (takim, jak np. w Galaxy Note)?

Galaxy Note 9 na renderach

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet