Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Ambitne plany Centernetu z MVNO na Wyspach i w Polsce

Ambitne plany Centernetu z MVNO na Wyspach i w Polsce

WitekT 19 Kwietnia 2007 09:37

0 0

Centernet, spółka należąca do NFI Midas, w listopadzie zaoferuje młodym Brytyjczykom usługi jako operator komórkowy. Potem takie usługi chce świadczyć Polakom, także tym pracującym w Wielkiej Brytanii - pisze Gazeta Prawna.

Od dwóch tygodni NFI Midas jest pośrednio właścicielem firmy posiadającej prawa do marki Extreme Mobile, która to z kolei ma umowę z brytyjskim Vodafone, dotyczącą MVNO. Centernet stara się też podpisać taką umowę z jedną z polskich sieci komórkowych. Extreme Mobile ma mieć docelowo od 1,5 mln do 2 mln klientów na Wyspach, potem firma chce przenieść ten model do Polski i, być może, do innych krajów w Europie. Plany mogą się zmienić na bardziej ambitne, jeżeli firmie uda się zdobyć polskie częstotliwości GSM1800, na które przetarg powinien rozpocząć się w połowie maja.
Centernet chce też uruchomić jeszcze jeden projekt MVNO - dla Polaków, którzy wyjechali do pracy do Wielkiej Brytanii i dla ich rodzin, gdzie połączenia między klientami i do Polski mają być tańsze niż w popularnej wśród naszych rodaków na Wyspach sieci O2 (poniżej 5 pensów, czyli 28 groszy).

Extreme Mobile rozmawia już z jednym z czołowych światowych producentów telefonów komórkowych w sprawie produkcji dla operatora telefonu, a jedną z usług, która ma podnieść atrakcyjność oferty operatora, ma być Push to Talk.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1.  2007-04-19 10:18:01

    ble ble ble nic konkretnego..

  • 0

    2. ~wojtas  2007-04-19 21:40:06  host: pc-88-150.akademiki.uni.torun.pl

    w O2 po 2p w weekendy :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-91-246.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet