Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Alternatywny Internet

Alternatywny Internet

WitekT 7 Lipca 2005 12:25

0 0

Tureckie Stowarzyszenie Informatyczne we współpracy z holenderską firmą Unified Identity Technology planuje stworzyć nową sieć komputerową. Byłaby ona alternatywą wobec zdominowanego przez USA – jak twierdzą Turcy – Internetu.
Inicjatywa Turków jest w dużej mierze odpowiedzią na zaanonsowane niedawno przez Stany Zjednoczone utrzymanie kontroli nad systemem DNS. Umożliwia on przydzielanie adresom IP domen, a więc w znacznej mierze pozwala kontrolować rozwój globalnej sieci. Odpowiedzią ma być tworzona przez federację niezależnych operatorów The Public-Root infrastruktura oparta o 13 serwerów głównych (tzw. root-serwerów) zlokalizowanych w 10 krajach świata. Są to Anglia, Australia, Holandia, Indie, Kanada, Rosja, Singapur, Szwecja, Turcja oraz USA. W promocji nowej sieci – o ile zostanie ona uruchomiona - wykorzystywany będzie łatwy do zapamiętania system zapisu adresów, które mają składać się z samych nazw, pozbawionych sufiksów takich jak ".com" itp. Przewidywane jest też wykorzystanie znaków diakrytycznych nieobecnych w języku angielskim.

Źródło tekstu: The Inquirer, 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-165-158.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet