Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Alternatywni zaniepokojeni brakiem prezesa UKE

Alternatywni zaniepokojeni brakiem prezesa UKE

WitekT 15 Kwietnia 2006 12:27

0 0

Alternatywni operatorzy telekomunikacyjni są bardzo zaniepokojeni brakiem prezesa UKE. Jego szefa powinien wskazać premier spośród trzech kandydatów wybranych przez KRRiT. Ta jednak nie potrafi tego zrobić od miesięcy. W efekcie urząd jest sparaliżowany.

Operatorzy skupieni w Krajowej Izbie Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji, którzy konkurują z dominującą na rynku Telekomunikacją Polską, już we wtorek poskarżyli się na opóźnienia w wyborze szefa UKE unijnej komisarz ds. społeczeństwa informacyjnego Viviane Reding. Z kolei w piątek wykupili w Rzeczpospolitej całostronicowe ogłoszenie, w którym apelują do premiera o podjęcie działań na rzecz przezwyciężenia kryzysu na rynku telekomunikacyjnym w Polsce. Operatorzy przypominają, że zgodnie z raportem Komisji Europejskiej Polska jest jednym z najbardziej opóźnionych krajów Unii w liberalizacji rynku telekomunikacyjnego.
Alternatywni operatorzy z nadzieją przyjęli Projekt strategii regulacyjnej 2006-2007, który opracowała odpowiedzialna za telekomunikację wiceminister transportu i budownictwa Anna Streżyńska. Dokument zakłada zwiększenie konkurencji i wymuszenie radykalnych obniżek cen, które są w Polsce wysokie. Spotkał się jednak z krytyką TP i triumwiratu operatorów komórkowych. Pisaliśmy o tym w tej wiadomości i tej wiadomości.

Streżyńska miała poparcie premiera Marcinkiewicza i była typowana na szefa UKE. Jednak na skutek wewnętrznych rozgrywek w PiS odpadła z konkursu. W grze pozostały niemal zupełnie nieznane nazwiska. Pisaliśmy o tym w tej wiadomości i tej wiadomości.

Źródło tekstu: gazeta.pl     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~ksad  2006-04-15 13:33:53  host: xdsl-7108.zgora.dialog.net.pl

  Oto rządy PiS. Nic dodać, nic ująć! Tyle zostało z obietnic, złudzeń i innych pierdołów! Idiota, kto uwierzył.

 • 0

  2. ~ks  2006-04-15 13:34:39  host: xdsl-7108.zgora.dialog.net.pl

  A Autorom portalu - dobrych Świąt!

 • 0

  3. ~  2006-04-16 09:31:25  host: nat-tar.aster.pl

  Pozostaje Nam pomodlić w intencji Ojca Dyrektora, żeby zwołał w najbliższych dniach posiedzenie rządu w Toruniu. Może wyda jakieś wytyczne i natchnie wątpiących. A tak poważnie, to bałagan w tym polskim burdelu jest totalny.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-128-159.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet