Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Alternatywni zaniepokojeni brakiem prezesa UKE

Alternatywni zaniepokojeni brakiem prezesa UKE

WitekT 15 Kwietnia 2006 12:27

0 0
Alternatywni operatorzy telekomunikacyjni są bardzo zaniepokojeni brakiem prezesa UKE. Jego szefa powinien wskazać premier spośród trzech kandydatów wybranych przez KRRiT. Ta jednak nie potrafi tego zrobić od miesięcy. W efekcie urząd jest sparaliżowany.Operatorzy skupieni w Krajowej Izbie Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji, którzy konkurują z dominującą na rynku Telekomunikacją Polską, już we wtorek poskarżyli się na opóźnienia w wyborze szefa UKE unijnej komisarz ds. społeczeństwa informacyjnego Viviane Reding. Z kolei w piątek wykupili w Rzeczpospolitej całostronicowe ogłoszenie, w którym apelują do premiera o podjęcie działań na rzecz przezwyciężenia kryzysu na rynku telekomunikacyjnym w Polsce. Operatorzy przypominają, że zgodnie z raportem Komisji Europejskiej Polska jest jednym z najbardziej opóźnionych krajów Unii w liberalizacji rynku telekomunikacyjnego.

Alternatywni operatorzy z nadzieją przyjęli Projekt strategii regulacyjnej 2006-2007, który opracowała odpowiedzialna za telekomunikację wiceminister transportu i budownictwa Anna Streżyńska. Dokument zakłada zwiększenie konkurencji i wymuszenie radykalnych obniżek cen, które są w Polsce wysokie. Spotkał się jednak z krytyką TP i triumwiratu operatorów komórkowych. Pisaliśmy o tym w tej wiadomości i tej wiadomości.

Streżyńska miała poparcie premiera Marcinkiewicza i była typowana na szefa UKE. Jednak na skutek wewnętrznych rozgrywek w PiS odpadła z konkursu. W grze pozostały niemal zupełnie nieznane nazwiska. Pisaliśmy o tym w tej wiadomości i tej wiadomości.

Źródło tekstu: gazeta.pl     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  1. ~ksad  2006-04-15 13:33:53  host: xdsl-7108.zgora.dialog.net.pl

  Oto rządy PiS. Nic dodać, nic ująć! Tyle zostało z obietnic, złudzeń i innych pierdołów! Idiota, kto uwierzył.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  2. ~ks  2006-04-15 13:34:39  host: xdsl-7108.zgora.dialog.net.pl

  A Autorom portalu - dobrych Świąt!

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  3. ~  2006-04-16 09:31:25  host: nat-tar.aster.pl

  Pozostaje Nam pomodlić w intencji Ojca Dyrektora, żeby zwołał w najbliższych dniach posiedzenie rządu w Toruniu. Może wyda jakieś wytyczne i natchnie wątpiących. A tak poważnie, to bałagan w tym polskim burdelu jest totalny.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-145-221-246.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet