Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Altek Leo - 14 Mpix w telefonie

Altek Leo - 14 Mpix w telefonie

LuiN 28 Maja 2010 18:16

0 0

Do tej pory telefony marki Altek kojarzone były ze ślepą walką na megapiksele. Model Leo oferuje jednak znacznie więcej niż megapiksele - Android OS, filmy jakości HD i zoom optyczny.

aitek leo aitek leo

14-megapikselowa matryca zastosowana w aparacie fotograficznym wykonana została w technologii CCD. Do tego dostajemy 3-krotny zoom optyczny (jasność obiektywu to 1:3.1-5.6), ksenonową lampę błyskową i diodową lampę doświetlającą nagrania wideo. Te ostatnie rejestrowane są w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli.




Tym razem producent postanowił swój multimegapikselowy telefon uczynić smartfonem - mamy więc system Google Android, dotykowy ekran, łączność WiFi i HSDPA.

Oficjalna prezentacja urządzenia nastąpi podczas czerwcowych targów CommunicAsia 2010. Wtedy też powinna być podana cena urządzenia i dodatkowe informacje na temat jego dostępności.

Źródło tekstu: Altek Corporation, wł     

Dodaj do:
w sumie: 42
  • 0

    23.  2010-05-28 21:34:05

    22.Tajwan

  • 0

    24. ~  2010-05-28 21:58:03  host: f96-045.opera-mini.net

    Do 18.tak ,,sie pisze,, na 3calowym ,,macaku,,!.wiem,jaki bedzie moj nastepny terminal.3maj sie!

  • 0

    25. ~  2010-05-28 22:21:46  host: f96-053.opera-mini.net

    jak was czytam to mnie krew zalewa... Nokia ma lepszy aparat, nie bo sony nie bo samsung... Jak na boga mozna oceniac jakosc zdjec na podstawie caloksztaltu firmy? Sama nokia ma kilka tysiecy modeli telefonow i kazdy z nich robi inne zdjecia! To samo tyczy sie SE. Jeden robi dobre drugi zle. A to ze wy mieliscie akurat taki model ktory robil zle nie znaczy ze cala firma jest zla i wszystkie robia zle zdjecia. I niech mi nikt nie wyskakuje ze testowal najlepsze fototelefony bo takich niema, jak ktos potrafi to nawet myphonem zrobi piekne zdjecie, a wy dalej bedziecie pstrykac autoportrety na nasza klase. I droga redakcjo wielki minus dla was za to ze tez nie macie profesjonalnego podejscia i tez oceniacie jakas marke po zdjeciach z jednego modelu i nie uswiadamiacie innym o tym ze to debilne podejscie

  • 0

    26.  2010-05-28 22:43:49

    Ciekawostka ten telefono-aparat. Teraz tylko poczekamy na pełną specyfikację techniczną i okaże się, co to za cudo:) Tylko fakt... Poczytać o tym fajnie, ale kupić to raczej nie.

  • 0

    27.  2010-05-28 22:46:40

    Za te pieniądze to miesiąc baluje i jeden dzień dłużej;P

  • 0

    28. ~  2010-05-28 22:48:11  host: t22-09.opera-mini.net

    @25 A mnie krew zalewa (retorycznie przesadzam, juz zobojetnialem :-) gdy slysze takich kolegow jak Ty. Jak sie chce ludziom sprzedawac chale to co sie im mowi? Ze nie maja prawa oceniac bo to nie wypada czy nieprofesjonalne itp. itd. A tak wogole to nie ma przeciez produktow, modeli, marek lepszych czy gorszych... Taki wygodny indyferentyzm :-)

  • 0

    29.  2010-05-28 23:02:55

    Nie wiem, czy dobrze zrozumiałeś komentarz, ale nie mnie to oceniać. Komentujmy ten wspaniały telefon z nóżką do postawienia z tyłu (tak mi się wydaje, może to być też mikroskop lub wziernik, ale byłaby wzmianka o tym w artykule). Rozmarzyłem się; jeśli to mikroskop, to ma niezłe makro :)

  • 0

    30.  2010-05-29 00:40:44

    Cena pewnie będzie straszna, a telefon dostępny na rynkach dalekowschodnich.

  • 0

    31. ~axa  2010-05-29 07:31:45  host: korp14.avistamedia.pl

    @25 "Sama nokia ma kilka tysiecy modeli telefonow" a możesz mi wymienić chociaż 3000 spośród nich? A co do tego telefonu to wyglada moze i ciekawie, ale zapewne z jakościa bedzie juz gorzej

  • 0

    32.  2010-05-29 10:01:29

    ilosc pixeli nie gwarantuje jakosci. Wg mnie np zdjecia z sams g600 5mp wychodza gorzej niz z se P990i 2mp. Ta 14mp pewnie bedzie swoje ważyc. ale sprawia wrażenie dobrze zrobionego. Ciekawe jaka baterie zastosowali.

  • 0

    33. ~  2010-05-29 12:51:29  host: korp14.avistamedia.pl

    mozna i wlozyc 100 mpx w telefon tylko po co? megapiksele polepszaja rozdzielczosc ma to znaczenie w przypadku duzych powiekszen np 254x381 mm przy 300 dpi niestety na jakosc zdjecia oprocz rozdzielczosci najwieksze znaczenie ma jasnosc obiektywu wiec przykro mi ale z tego zdjec nie bedzie jesli ktos mysli o "profesjonalnej cyfrowce", jesli ktos lubi ze mu sie "wydluza" to powiekszy swoje ego uszczuplajac swoj portfel, pan beel wymyslil telefon ktory sluzy do dzwonienia a niepce i inni stworzyli aparat i materialy swiatloczule do robienia fotografii, a wspolczesni marketingowcy pewno i polacza to z glebogryzarka zeby tylko sprzedac. telefon jest do dzwonienia, aparat foto do robienia zdjec, a dwa w jednym byl dobry sampon - dla łosi

  • 0

    34.  2010-05-29 13:47:55

    33. Po co mam nosić dwie trzy rzeczy osobno, jak wszystko mam w jednym urządzeniu. Aparat, GPS, Wi-Fi, Mapy, Mp3, pendrive :)

  • 0

    35. ~JAREKT  2010-05-29 17:04:50  host: 178-37-15-197.adsl.inetia.pl

    A mi sie wydaje, ze mozna to zrobic. Wziac malutki aparacik foto (np. genialnego Casio Exlim) i polaczyc to ze smartfonem. Elektronika bylaby ta sama wiec efekt powinien byc mniejszy niz oba urzadzenia razem polaczone. Ja bym kupil takie cudo gdyby jeszcze upchneli klawiature sprzetowa :)

  • 0

    36. ~  2010-05-29 22:15:22  host: ip-89-174-126-214.multimo.pl

    W telefonie wystarczy 3.2 mpx z af i dobra optyka :)

  • 0

    37. ~nokia 6310i cudeńko  2010-05-30 01:10:36  host: 77-255-248-118.adsl.inetia.pl

    a)zgadzam się z tą opinią: ponawet s.pixon orzechowy brąz czyta jako lila roż/.wredni producencí wiedzą,że media markt żyje z idiotów! b) popieram JARKAT - coś takiedo...Exilima EX-V8: zoom7xOPTYCZNY, f/6.3-44.1mm, 1:3.4-5.3 +TELEFON z dzisiejszym oprogramowaniem = marzenie.

  • 0

    38. ~nokia 6310i cudeńko  2010-05-30 01:14:47  host: 77-255-248-118.adsl.inetia.pl

    ale jak widać po niektórych wzmiankacg prasowych i napalonych komentatorach - media markt ma przyszłość jak pOręcz ...megapixeldo megapiksela i zbierze się miarka... together we can do more (money);-) nieeeeee dlaaa iiiiidioootóF

  • 0

    39. ~  2010-05-30 04:17:21  host: 088156127244.stk.vectranet.pl

    producenci idą na ilość a nie na jakość bo przeciętny konsument [czytaj - ofiara systemu] patrzy tylko na ilość, czyli na ilość mpix i zoom [na cyfrowy również] - to ludzki błąd. Oczywiście ilość mpix niby nie ma znaczenia ale osobiście uważam, że 8 mpx to podstawa, bo często ejst tak, że ze zdjęcia chcemy wykadrować jakiś fragment i w takim wypadku 2mpix nie spełnia zadania..a na komórki nie narzekajcie bo komórka nie jest do zdjęć :P od czego macie lustrzanki?

  • 0

    40. ~octopus  2010-05-30 10:41:38  host: 82-210-131-229.home.aster.pl

    Posiadając 5 mpix byłem zadowolony . Mam 8 i poziom mojego zadowolenia nie wzrasta. Na cholere mi więcej ?

  • 0

    41.  2010-05-30 10:54:56

    40. I tu się zgodzę ;) Mam te 5Mpix z autofocusem, macro, lampą, zoomem i mi starczy do zdjęć rodzinnych i swoich. Nie jestem fotografem czy osobą która podróżuje po świecie i klika foty. Więc nie potrzebuje takich cudów technologicznych, biorąc pod uwagę że cena tych modeli z tego segmentu często przekracza 1000zł. Nie zabraniam nikomu kupować takich rzeczy, jak macie szmalu że z pod poduszki wylatuje, no to proszę bardzo czemu nie. Ale jak człowiek żyje z dnia na dzień by utrzymać rodzinę, to niestety ale nie może sobie pozwolić na takie zabawki cudów techniki. Dodam że jeśli ktoś nie wie przy zakupie takich cacków na co ma patrzyć, to niech patrzy by był zoom optyczny a nie cyfrowy który tylko pogarsza jakość, żeby była dobra jasność obiektywu i chyba tyle, jeszcze ISO mogło by być jak już kupujesz.

  • 0

    42. ~pisul  2010-05-30 11:24:24  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Dobre miejsce zeby poraz kolejny pochwalic sie swoimi zdjeciami z komorki - http://www.esato.com/phonephotos/index.php?uid=155184

Dodaj swoją opinię