Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości AloAlo - nowy system VoIP od VoxNet

AloAlo - nowy system VoIP od VoxNet

sirmark 9 Stycznia 2009 10:21

0 0

VoxNet, operator telefonii VoIP, wprowadził usługę AloAlo, dzięki której osoby nawet bez dostępu do Internetu będą mogły korzystać z tańszych połączeń internetowych.

Każda osoba która zarejestruje się w serwisie www.aloalo.pl i zrobi przedpłatę uzyskuje możliwość tanich połączeń ze stacjonarnego telefonu bez żadnych abonamentów i formalności.

Wykonywać połączenia można na dwa sposoby. Korzystając z Internetu w panelu użytkownika ww. serwisu wpisuje się numer, z którego się dzwoni oraz numer, z którym ma nastąpić połączenie. System sam oddzwoni, łącząc od razu z wybranym numerem. Wybierane numery można zapisać w książce kontaktów.




Druga możliwość to ze swojego zdefiniowanego w systemie numeru należy połączyć się z numerem 0 800 000 555, odłożyć słuchawkę i poczekać, aż system oddzwoni. Po odebraniu podaje się numer docelowy. Jeśli się wygeneruje wcześniej w panelu specjalny PIN to będzie można także dzwonić dowolnego telefonu stacjonarnego, podając przed numerem docelowym PIN autoryzacyjny.

Połączenia stacjonarne do większości krajów Europy, USA i Kanady kosztują 9 gr. za minutę. Połączenia na polskie komórki to 39 groszy.

Źródło tekstu: VoxNet, wł     

Dodaj do:
w sumie: 63
  • 0

    44. ~  2009-01-14 10:30:48  host: dynamic-87-105-191-171.ssp.dialog.net.pl

    41: piszac o bezsensie mialem na mysli to ze z kazdej normalnej taryfy w tym prepaidowej (to oczywiscie nie obejmuje np. simplusa z 72gr/min - dno) dzwoni sie na stacjonarne po Polsce za max 20gr do tego taktowane sekundowo, dzwonoienie przez aloalo z kom na stacj to 39 groszy z taktowaniem minutowaym nie ma sensu, tu sie zgodzimy?:)

  • 0

    45.  2009-01-14 11:15:43

    42,43: jeżeli różnica pomiędzy ceną połączeń realizowanych przez nr dostępowy stacjonarny a 0800 jest niewielka to IMHO zawsze lepiej mieć 0800 nieważne czy ze stacjonarki czy z komórki. Inna sprawa, że z 0800-tkami z komórek bywa w praktyce ciężko a dopłaty za "darmowość" mogą być spore. Jakoś z rok temu robiłem testy 0800 dla zdrapek "telecośtam" z komórek i bodajże tylko 2 nr były osiągalne z Orange, z Plusa i Ery nic :-(. W stacjonarnych takt 1/1 bez setup fee (taki jak w komórkach) też się zdarza, więc nie przesadzaj, że nie da się. Z drugiej strony nie w każdej taryfie komórkowej masz możliwość wykonywania tanich połączeń na stacjonarne (mogą być potrzebne np. różne bzdety-pakiety itp.) więc wdzwanianie z komórki przez stacjonarny też może trochę kosztować. Dalej, jak rozumiem, stawiasz tezę, że stawki międzynarodowe z Polski dokądkolwiek są nieistotne, bo i tak to zagranica dzwoni do Polski? No jeśli tak, to dlaczego takie AloAlo, telezdrapki czy 07081 istnieją, skoro i tak nikt z tego nie korzysta ;-)? A tak poważniej, w sytuacji gdy emigracja używa głównie komórek, natomiast na miejscu w .pl mamy sporo stacjonarnych, to znowu ze względu na wielkie różnice między FTR a MTR (występujące w całej Europie), większość ruchu siłą będzie szła w kierunku EU mobile->PL fix. Tanio na komórki to możesz mieć do Wuja Sama, bo tam odbierający płaci (co prawda obecnie to chyba z miliona darmowych minut za parę baksów, no ale zawsze :-)).

  • 0

    46.  2009-01-14 11:26:33

    44: hehe, no to pojechałeś z tą normalnością bo wychodzi na to, że "wsiowa" taryfa Sami Swoi z 24 gr/min na stacjonarne bez żadnych warunków jest prawie normalna, a "cool-wypas-miastowy" Simplus to porażka :-). Poważniej, jasne, że zgoda - callback na komórkę używany do połączeń krajowych jest kompletnie bez sensu (no chyba, że ktoś miałby potrzebę podzwonić sobie z simdaty, orange free czy podobnego wynalazku).

  • 0

    47. ~  2009-01-14 12:59:22  host: dynamic-87-105-191-171.ssp.dialog.net.pl

    wlasnie sparwdzilem dzwonienie z pakietu tzw darmowych minut, okazuje sie ze jesli mam na swoim kocie np 3 numery, to kazde polaczenie dowolnych dwoch powoduje, ze sa to rozmowy darmowe w ramach pakietu, tak samo jest z dzwonieniem na numery, ktore sa zdefiniowane na innym konci uzytkownika aloalo, co wazne ten uzytkownik nawet nie musi zasilic wczesniej konta, a dzwonienie do niego jest darmowe w ramach pakietu, to oznacza dokladnie tyle, ze prawdziwy koszt za minute przy doladowaniach za 50 pln to 6,8grosza/minute, tpsa na pochybel:)

  • 0

    48. ~:))  2009-01-14 16:01:08  host: chello084010144209.chello.pl

    sorry - ale czy 0800 nie są już dostępne z komórek? Tego typu, lub podobnych usług jest bardzo wiele - trzeba tylko poszukać. Pisałem o FRING - dla tych z wifi - bo wtedy wychodzi zero złotych... Jak ktoś ma dobry telefon, to powinien się tym zainteresować - ja akurat niestety nie mam.

  • 0

    49. ~  2009-01-15 07:36:51  host: dynamic-87-105-191-171.ssp.dialog.net.pl

    48: ja mam, ale i tak nie korzystam i nie tylko dlatego ze ucho sie tak szybko grzeje od sluchawki komorkowej, ale tez jakosc jest inna, a aloalo jest przede wszystkim dla babc i mam tylko trzeba im to zalozyc i zasilic przez internet, kazdy kochajacy wnuk powinien tak zrobic:)

  • 0

    50. ~:))  2009-01-15 13:59:15  host: chello084010144209.chello.pl

    ja korzystam z VOIP ale integracja właśnie z komórką by mnie zainteresowała (jak we Fring), tym bardziej że Fring łączy także komunikatory - a rozmawiać nalezy z rozsądkiem i umiarem :)))

  • 0

    51. ~lolo  2009-01-15 19:18:33  host: chello089076112201.chello.pl

    ALOALO to zaden nowy voip istnieje równolegle z alekontakt.pl od ponad roku!!!

  • 0

    52. ~  2009-01-15 20:46:51  host: nat-01-033.rtk.net.pl

    sprawdziłem to ale kontakt. Jedynie oferta która proponuje dzwonienie przez 0800 to telegrosik który ma cennik przez 0800: 19gr na polskie stacjonarne i 79gr na polskie komórki - naliczanie co 15 sekund. Wiec marnie to wygląda. Jedynie jak ktoś dłużej rozmawia to jest promocja 10 + 20 gdzie po 10tej min następne 20 jest gratis. Mimo wszystko na krótkie rozmowy aloalo jest lepszą opcją.. A na długie rozmowy są różnego typu betamaxy czy telefonie komórkowe z wybranymi nielimitowanymi numerami np...

  • 0

    53. ~dudi  2009-01-15 21:30:45  host: host-81-190-232-72.wroclaw.mm.pl

    załadowałem konto za 5zł, i co ? działa tylko jeśli łączę się przez komp.Wszystko czytelne, jest tam biling, całkiem funkcjonalne. Dzwoniąc ze stacjonarnego na 0800... jest cały czas zajęty sygnał. Odkładam słuchawkę i tel. do mnie nie oddzwania :-( Dzwoniłem na infolinię i miła Pani powiedziała że serwis sie tym zajmie. Poczekam... Na razie nie wiem jeszcze jak wygenerować PIN, bo jest opcja że moge dzwonić z budki telefonicznej. Poszukam ...

  • 0

    54. ~  2009-01-16 07:30:31  host: dynamic-62-87-146-90.ssp.dialog.net.pl

    u mnie zadziałało na dwoch nuemrach z 2 roznych stref numeracyjnych, prawda jest tez, ze jak na jednym z nich probowala polaczyc sie moja mama, to na 2 proby 2 razy nikt do niej nie oddzwonil:) moze to tylko pech:)daj sprobowac komus innemu, to przelamie zla passe, z aparatem powinno byc all ok skoro przez net mozesz laczyc, ale bez o800 ta usluga zupelnie traci urok

  • 0

    55. ~  2009-01-16 07:36:50  host: dynamic-62-87-146-90.ssp.dialog.net.pl

    co do generowania pinu, po zalogowaniu wchodzisz na zakladke konto (w prawym dolnym rogu) klikasz raz na wyslij PIN i zaraz masz na mailu ten numer), zawsze mozesz dopisac numer budki do swojego konta, nikt we wrocu sie nie pokapuje, ze z niej mozna dzwonic przez 0800 na Twoj koszt:)

  • 0

    56. ~  2009-01-17 13:33:18  host: host-81-190-232-72.wroclaw.mm.pl

    54 i 55 - dzieki za porady :-) poczekam kilka dni na to co wyczarują informatycy z AloAlo. Zgłaszałem juz to 2 razy, że telefon nie oddzwania.

  • 0

    57. ~dudi  2009-01-20 11:05:25  host: host-81-190-232-72.wroclaw.mm.pl

    no ok, mam już PIN. Co teraz zrobic by dzwonic z tel. stacjonarnego / budki ?

  • 0

    58. ~hmm  2009-01-21 19:51:32  host: nat-01-033.rtk.net.pl

    potwierdzam problem. U mnie także on wystąpił. 17 stcznia napisałeś że 2 razy Im to zgłaszałeś że informatycy powinni się tym zająć i naprawić... Dziś jest 21wszy styczeń i nr 0800 000 555 nadal nie oddzwania. Coś długo naprawiają tą ustrkę... NIestety:(

  • 0

    59. ~dudi  2009-01-26 13:40:02  host: host-81-190-232-72.wroclaw.mm.pl

    informatycy niby naprawili jak mi powiedziała miła pani z infolinii AloAlo... ale nadal niedziała :-( zgłosiłem wiec problem w TPSA, powiedzieli że naprawią ... naprawili i co ? i nadal nie działa ... każda ze stron mówi że wszystko działa i że problem leży po drugiej stronie... czyli nie mam możliwości skorzystania z AloAlo. Ciekawostka taka że jeśli dzwonie przez komp. to nie jedna osoba mówiła mi że słyszy się podwójnie, jakby studnia lub echo ... czyli także jakoś nie jest za ciekawa :-/ Dobrze że zainwestowałem w to tylko 5 zł :-)

  • 0

    60. ~  2009-02-02 13:46:55  host: nat-01-033.rtk.net.pl

    a dziś już nawet nie ma strony aloalo.pl Chyba firma ta już wogóle nie działa. Najpierw nr 0800 000 555 a teraz już ze strony sie wycofali całkiem

  • 0

    61. ~Mario  2009-02-27 12:09:33  host: 87-205-251-96.adsl.inetia.pl

    Działa aloalo z play?

  • 0

    62. ~  2010-01-03 19:21:20  host: dynamic-87-105-100-140.ssp.dialog.net.pl

    Ta stronka jest masakryczne. Nie dosyć, ze jakość połączeń pozostawia wiele do życzenia to jeszcze fatk ustanowienia połączenia graniczy z cudem.

  • 0

    63. ~sklep meblowy  2015-11-23 14:26:03  host: ip-91.197.91.116.edial.pl

    Podsumowując firma VoxNEt to porażka, infolinia bardzo droga a do tego konsultanci zatajają bardzo ważne informacje jak np ta że połączenia z komórek na infolinię będą płatne i to nie mało

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-79-128.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~h3x0n | 2017-10-17 08:09:37

Szkoda bo chciałem go kupić :/, ale gdzie


~Edward Chetny | 2017-10-17 05:57:32

Kolejna jednorazówka?


~ | 2017-10-17 05:26:00

Chiński złom i tyle


~~ | 2017-10-17 02:40:24

@11 Według mnie, raczej nie ma


~Gliwice | 2017-10-17 00:52:57

@msnet Czepiasz się zwyczajowo jak to w telepolis wypada:-/Kątówka to pewnie nie szlifierka, fleksa czy nawet ściernica bo to jest zespół...

Ankieta

Najlepszy dostępny na rynku smartfon to:

10 najlepszych smartfonów (październik 2017)

 

Zobacz wynik | Opinie (10)

Archiwum Ankiet