Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Allegro wymienia się ruchem z lokalnymi sieciami w Poznaniu

Allegro wymienia się ruchem z lokalnymi sieciami w Poznaniu

WitekT 20 Grudnia 2007 09:32

0 0

Operator największego polskiego serwisu aukcji internetowych Allegro.pl - poznańska firma QXL Poland jest kolejnym uczestnikiem porozumienia poznańskich firm internetowych działających w porozumieniu Poznan Internet eXchange.

Fakt uruchomienia połączenia do PIX-a przez tak dużego dostawcę treści internetowych jest dla nas powodem do radości; mam również nadzieję, że stanie się zachętą dla innych dostawców dostępu i treści internetowych - mówi Piotr Szałamacha, dyrektor techniczny w firmie Horyzont TI, która jest koordynatorem i pomysłodawcą projektu PIX. Uruchomione połączenie ma przepływność 1 Gb/s i może zostać łatwo rozbudowane do poziomu 10 Gb/s.

Obecnie trwają prace zmierzające do uruchomienia dostępu do Poznańskiego Węzła Wymiany Ruchu IP przez kolejnych dostawców internetowych.
Poznański Punkt Wymiany Ruchu Internetowego (ang. Poznan Internet Exchange - w skrócie PIX) jest zainicjowanym przez firmy Horyzont Technologie Internetowe oraz Beyond.pl porozumieniem firm działających w Poznaniu i jego okolicach, zajmujących się dostarczaniem treści i dostępu do Internetu.

Celem porozumienia jest stworzenie możliwości darmowej i szybkiej wymiany ruchu internetowego pomiędzy sieciami IP wszystkich jego uczestników.

Porozumienie ma charakter otwarty na wszystkich dostawców treści i dostępu do Internetu bez klasyfikacji ruchu na ruch komercyjny i edukacyjny.

Źródło tekstu: PIX     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1.  2007-12-20 10:02:22

  Nazwa PIX kojarzyła mi się z jakimś firewallem.

 • 0

  2. ~j  2007-12-20 14:20:56  host: 87-205-175-153.adsl.inetia.pl

  I co z tego wynika? Internet dla końcowego użytkownika będzie przez to lepszy , tańszy, szybszy? Jeśli nie to po co mi to wiedzieć?

 • 0

  3. ~ktos  2007-12-20 18:23:36  host: dynamic-62-87-129-41.ssp.dialog.net.pl

  @j tak dla koncowego uzytkownia bedzie lepszy i szybszy :) tanszy napewno dla operatora :) bo bedzie generowal mniejszy ruch na laczy ktore ma wykupione do innego dostawcy/dostawcow :)

 • 0

  4. ~nick  2007-12-23 01:40:50  host: axc236.neoplus.adsl.tpnet.pl

  2. ~j - wynika z tego to że telepies nie zarobi, i dobrze mu tak.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-196-35.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (13)

Archiwum Ankiet