Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Allegro wymienia się ruchem z lokalnymi sieciami w Poznaniu

Allegro wymienia się ruchem z lokalnymi sieciami w Poznaniu

WitekT 20 Grudnia 2007 09:32

0 0

Operator największego polskiego serwisu aukcji internetowych Allegro.pl - poznańska firma QXL Poland jest kolejnym uczestnikiem porozumienia poznańskich firm internetowych działających w porozumieniu Poznan Internet eXchange.

Fakt uruchomienia połączenia do PIX-a przez tak dużego dostawcę treści internetowych jest dla nas powodem do radości; mam również nadzieję, że stanie się zachętą dla innych dostawców dostępu i treści internetowych - mówi Piotr Szałamacha, dyrektor techniczny w firmie Horyzont TI, która jest koordynatorem i pomysłodawcą projektu PIX. Uruchomione połączenie ma przepływność 1 Gb/s i może zostać łatwo rozbudowane do poziomu 10 Gb/s.

Obecnie trwają prace zmierzające do uruchomienia dostępu do Poznańskiego Węzła Wymiany Ruchu IP przez kolejnych dostawców internetowych.
Poznański Punkt Wymiany Ruchu Internetowego (ang. Poznan Internet Exchange - w skrócie PIX) jest zainicjowanym przez firmy Horyzont Technologie Internetowe oraz Beyond.pl porozumieniem firm działających w Poznaniu i jego okolicach, zajmujących się dostarczaniem treści i dostępu do Internetu.

Celem porozumienia jest stworzenie możliwości darmowej i szybkiej wymiany ruchu internetowego pomiędzy sieciami IP wszystkich jego uczestników.

Porozumienie ma charakter otwarty na wszystkich dostawców treści i dostępu do Internetu bez klasyfikacji ruchu na ruch komercyjny i edukacyjny.

Źródło tekstu: PIX     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1.  2007-12-20 10:02:22

  Nazwa PIX kojarzyła mi się z jakimś firewallem.

 • 0

  2. ~j  2007-12-20 14:20:56  host: 87-205-175-153.adsl.inetia.pl

  I co z tego wynika? Internet dla końcowego użytkownika będzie przez to lepszy , tańszy, szybszy? Jeśli nie to po co mi to wiedzieć?

 • 0

  3. ~ktos  2007-12-20 18:23:36  host: dynamic-62-87-129-41.ssp.dialog.net.pl

  @j tak dla koncowego uzytkownia bedzie lepszy i szybszy :) tanszy napewno dla operatora :) bo bedzie generowal mniejszy ruch na laczy ktore ma wykupione do innego dostawcy/dostawcow :)

 • 0

  4. ~nick  2007-12-23 01:40:50  host: axc236.neoplus.adsl.tpnet.pl

  2. ~j - wynika z tego to że telepies nie zarobi, i dobrze mu tak.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-107-22-2-109.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy rozważasz zmianę systemu przy najbliższej wymianie głównego telefonu?

Android cieszy się większą lojalnością swoich użytkowników niż iOS

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet