Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Allegro wprowadza dwustopniowe uwierzytelnianie

Allegro wprowadza dwustopniowe uwierzytelnianie

msnet 27 Czerwca 2017 17:00

6 2

allegro logo

Od teraz możemy wykorzystać telefon komórkowy jako dodatkowe zabezpieczenie naszego konta na największym polskim portalu aukcyjnym.

Dwuetapowe uwierzytelnianie to sposób, który w coraz większej liczbie miejsc chroni nasze konta przed nieautoryzowanym dostępem. Teraz taką funkcjonalność daje nam największy polski portal aukcyjny, czyli Allegro. Aby aktywować nowy sposób uwierzytelniania, należy po zalogowaniu się do serwisu przejść do sekcji MOJE KONTO, a następnie wybrać Bezpieczeństwo i Dwustopniowe logowanie. Po ponownym zalogowaniu wciskamy przycisk Włącz i podajemy numer telefonu, na który mają przychodzić autoryzacyjne kody SMS. W następnym kroku podajemy kod, który otrzymaliśmy i gotowe.

allegro podwojne logowanie




Serwis Allegro pomyślał także o tych, którzy logują się na swoje konta z aplikacji zewnętrznych, które mogą nie wspierać podwójnej weryfikacji. Z myślą o nich powstał generator haseł do aplikacji. Otrzymane tu hasło jest jednorazowe, to znaczy możemy go użyć tylko w jednej aplikacji.

Wprowadzenie dodatkowego zabezpieczenia to nie tylko zabieg techniczny zwiększający bezpieczeństwo klientów platformy - powiedział Piotr Szybiak, CTO Allegro. Po raz kolejny zmieniamy się w sposób przynoszący korzyści nie tylko klientom. Skorzystają też sprzedawcy, bo wzrost poczucia bezpieczeństwa na Allegro spowoduje, że Polacy chętniej będą kupować na naszej platformie. Wyznaczamy też standard w polskim handlu elektronicznym, wprowadzając tę metodę dla wszystkich chętnych. Nasze konto zakupowe jest tak samo cenne jak konto bankowe czy inne zawierające dane wrażliwe, dlatego warto je chronić w możliwie najlepszy sposób.

Allegro chce wprowadzić w przyszłości inne, niż SMS, sposoby potwierdzania tożsamości na smartfonie, na przykład generowanie kodu w aplikacji. Planowane jest też stworzenie procedur awaryjnych na wypadek utraty smartfonu.

Źródło tekstu: Allegro, wł     

Dodaj do:

Tagi: allegro

w sumie: 26
  • 0

    8. ~gosc  2017-06-27 18:47:06  host: user-188-33-98-166.play-internet.pl

    nic nowego, do tej pory to niezarejestrowany użytkownik otrzymywał kod SMSem na tel . komórkowy i dopiero po jego wpisaniu mógł dokonać transakcji

  • -4

    9. ~pabloki  2017-06-27 19:02:48  host: apn-77-114-96-86.dynamic.gprs.plus.pl

    dwustopniowe to za mało. słyszałem że wlo zhakował całą europę i uderza w ju es and ej.

  • 3

    10. ~miki  2017-06-27 19:04:36  host: public-gprs361630.centertel.pl

    A tak naprawdę, to po jaką cholerę to dwustopniowe uwierzytelnianie po ostatnich zmianach??? - przecież teraz ten serwis jest już coraz bardziej bez sensu. Takie zabiegi mają sens jeżeli istnieje ryzyko, że ktoś się włamie na moje konto i np.: nakupuje sobie czegokolwiek "dla jaj". Teraz można robić to przecież praktycznie bezkarnie - kupujesz, to co tylko sobie zechcesz (na przykład właśnie "dla jaj") a ew. negatywne komentarze olewasz - i tak znikną po jakimś czasie. Takie zmiany to oni mogli sobie wprowadzać jak działało jeszcze normalne Allegro - teraz jest to zwykły sklep internetowy - i do tego drogi sklep internetowy.

  • -1

    11.  2017-06-27 19:07:29

    9 - opłaca się. 300 dolców od komputera...
    Taki cienias jak Ty tego nie potrafi nawet ;-)

  • 0

    12. ~Piotrek  2017-06-27 19:17:08  host: apn-31-2-87-255.dynamic.gprs.plus.pl

    Nie właczam tego bo znając poziom techniczny Allegro to nie będę mógłs ię zalogować do serwisu bo hasło SMS nie przyjdzie .... Bawcie się sami Allegro póki nie będzie przymusowe nie skorzystam

  • 1

    13. ~Partyzant  2017-06-27 19:50:09  host: apn-46-215-213-0.dynamic.gprs.plus.pl

    Allegro było dobre pare lat temu.....Teraz to porażka.

  • 0

    14.  2017-06-27 19:59:35

    @13 - tak jest, teraz to nawet nie mogę wycentrować tekstu, bo edytor wizualny na to nie pozwala!

  • 0

    15. ~nn  2017-06-27 20:20:25  host: host-85-202-155-164.sta.tvknaszapraca.pl

    @10: teraz jak nakupujesz dla jaj to nawet komentarza nie dostaniesz. Komentarze są tylko dla sprzedających.
    @13: Allegro jest dobre do tej pory, jeśli chodzi o ceny produktów. Tyle, że to jedna z nielicznych zalet. Wadą jest cały system i kierunek jaki obrało allegro, oczywiście w imię zysków własnych. Źle to zacznie być od lutego 2018, gdzie wszystkie oferty na Allegro będą wyglądały niemal identycznie - skończy się wstawianie kodu html i zostanie tylko wewnętrzny edytor aukcji. Już teraz jest chory wymysł z białym tłem dla zdjęcia miniaturki. Za kilka miesięcy rozszerzy się on na całą resztę.

  • -1

    16. ~Calm7  2017-06-27 20:52:47  host: n20-02-05.opera-mini.net

    Pieprzone Allegro , wprowadzają zmiany dla samych zmian by coś się działo a zero w tym pomysłu i praktycznosci, jakieś imbecyle chyba kierują tym Allegro .

  • 0

    17.  2017-06-27 21:20:59

    nie wiem nawet kiedy ostatnio kupowalem cos na allegro. troche juz przereklamowany

  • 0

    18.  2017-06-27 22:06:35

    Jak potrzebuję coś kupić to najpierw szukam w sklepach internetowych, dopiero w ostateczności jak nie znajdę do szukam na allegro.

  • 0

    19. ~  2017-06-27 22:50:07  host: dwr87.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kiedyś allegro była fajne. Dzisiaj usunęli mi 20 pozytywnych komentarzy, które uzbierałem przez lata. Dzisiaj nie mam nic, Teraz bedą się bali coś ode mnie sprzedać. A najbardziej wkurza mnie teraz ten SPAM na email od allegro.

  • -1

    20. ~amigo  2017-06-27 23:28:32  host: host-89-230-35-134.dynamic.mm.pl

    Baju baju bez allegro sprzedaż internetowa nie istnieje. Powodzenia w rozkręceniu sprzedaży internetowej po za allegro hehe

  • 0

    21. ~.  2017-06-27 23:46:08  host: a24-06-11.opera-mini.net

    W Allegro powinna być możliwość płacenia przez PayPal.

  • 0

    22. ~  2017-06-28 06:57:29  host: host-176-221-122-172.dynamic.mm.pl

    Allegro nie ruszyło z wprowadzaniem? Nie rusza mnie to.

  • 0

    23.  2017-06-28 08:40:22

    Kiedyś Allegro to było znakomite miejsce i na sprzedaż i na zakupy. Dziś to zwykły sklep internetowy. Mojej siostrze która ma tam prowadzi tam swoją sprzedaż dowalili 15% prowizję w ogóle wcześniej o tym nie informując. Do tego opłaty za wystawienie aukcji. Rezygnuje z Allegro i przenosi się w inne miejsce. Kiedyś co miesiąc kupowałem/sprzedawałem tam po kilkanaście rzeczy a od 4 miesiecy nic.

  • 1

    24. ~nn  2017-06-28 08:51:41  host: host-85-202-155-164.sta.tvknaszapraca.pl

    @23: nie żebym bronił Allegro, ale nie "dowalają" nic bez zapowiedzi. To, że Twoja siostra nie czyta na bieżąco informacji o nowych opłatach, regulaminach etc. to już raczej jej problem. A gdzie się przeniesie z Allegro? Prawdziwej alternatywy na polskim rynku brak. W połączeniu z ogromną konkurencją (dzisiaj prowadzenie działalności gosp. jest stosunkowo proste) powoduje to, że sprzedawanie na Allegro jest coraz trudniejsze. Zwłaszcza, iż sama grupa Allegro wzięła się za sprzedawanie i zarabianie na tym. Na każdym kroku promuje własne aukcje. I nie ważne przy tym, że poziom ich obsługi jest słabiutki (widać to po komentarzach), bo ludzie i tak od nich kupują.

  • 0

    25.  2017-06-28 09:58:02

    Kiedys na allgero siedziałam całymi dniami, teraz raz na ruski rok coś kupię.

  • 0

    26. ~Tomcio  2017-06-28 16:09:28  host: 178.43.97.8.ipv4.supernova.orange.pl

    Od strony kupującego nie widzę problemu. Jak dla mnie portal nie gorszy od ebaya. Choć ostatnio zacząłem kupować ciuchy z hongkongu, mają niezłą bawełne i kosztują najwięcej połowe tego co w eu...z elektroniką się trochę sparzyłem.

  • 0

    27.  2017-06-29 09:18:44

    korzystałam z allegro od początku czyli od 2000r, Przez pierwsze lata to był bardzo dobry serwis aukcyjny, potem od ok 2010 coraz bardziej zaczeli go modyfikowac i schrzaniać. Kiedyś bardzo często tam kupowałam i sprzedawałam a teraz od kiku lat wchodze tam sporadycznie aby sprawdzic cene produktu a jesli chce tam coś kupic to robie to poza aukcją

Dodaj swoją opinię