Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Allegro finalnie porzuca plany MVNO

Allegro finalnie porzuca plany MVNO

WitekT 24 Listopada 2009 18:31

0 0

Temat MVNO jest dla Allegro zamknięty i firma już do niego nie wróci. W obecnej chwili nie widać szansy na start takiego projektu - mówi serwisowi rpkom.pl Patryk Tryzubiak, rzecznik Allegro.

Tryzubiak nie chciał ujawnić dlaczego tak się stało, być może wpłynęły na to rozczarowujące wyniki Gadu Air (Gadu-Gadu, podobnie jak Allegro, należy do południowoafrykańskiego koncernu Naspers). Z szacunków TELEPOLIS.PL wynika, że Gadu Air na koniec III kwartału miało kilka-kilkanaście tysięcy kart SIM.




Przypomnijmy, że trochę ponad rok temu Allegro podpisało umowę z Polkomtelem. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: rpkom.pl, wł     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    6. ~das  2009-11-24 19:30:14  host: emw47.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Skąd niby mieli by wziąć te miliony klientów jak już każdy ma komórkę a niektórzy po kilka kart sim. Może niech w Chinach spróbują ale tam też dualsimy rządzą :) pozostają w takim razie do spacyfikowania inne planety ;)

  • 0

    7. ~lee  2009-11-24 19:37:26  host: user-89-108-213-165.mobile.playmobile.pl

    7: tam to nawet i 3 simy żądzą hehe nietylko dwusimy... a co do sprawy to po kiego kolejny MVNO?? rynek nasycony na max :)

  • 0

    8. ~wans  2009-11-24 19:38:53  host: 94.254.136.112

    jeżeli GaduAir zyskało rzeczywiście tylko tyle klientów to start tego projektu rzeczywiście mijał się z celem

  • 0

    9. ~  2009-11-24 19:38:55  host: 80.238.89.138.ip.abpl.pl

    Jesli przeniesienie numeru do GaduAir trwa powyżej miesiąca tak jak u mojego kolegi, na stronie mnożą się błędy, BOK niekompetentny to nic dziwnego że zdobycie klientów idzie nienajlepiej

  • 0

    10. ~Bob  2009-11-24 20:00:27  host: public58325.xdsl.centertel.pl

    Dziękujemy Ci Allegro...

  • 0

    11. ~  2009-11-24 20:06:41  host: v07-03.opera-mini.net

    ja sie nie dziwię ze GA mimo dobrej oferty cenowej i dobrego pomysłu na telefonie mvno maja taka slaba sprzedaż. na poczatku jak wystartowali mieli poważną długą awarie co zniechęciło wiele osob. po drugie problemy z rejestracja numeru. problemy z przeniesieniem numeru, problem z obsługa klienta. w tym przypadku obsługa powinna byc fachową by pomoc jak ustawić net. jak aktywowac numer, jak ustawić różne bramki internetowe itp. a tego nie ma. nie umieją pomoc w ustawieniu bramki internetowej. stracili juz mnie jako klienta. dlaczego? kupiłem starter GA, kupiłem nr stacjonarny w gng, mam starą bramkę internetową - prosze obsługę GA,GG,GNG o pomoc w ustawieniach bramki i NIKT nie umie mi pomóc. a potem GA sie dziwi ze mają tak malo klientów? sami sie proszą o tak słabe wyniki. bo dla mnie 'darmowe' gg komórkowe to zadna zachęta. ale połączenie na jednym koncie komorki GA i telefonii stacjonarnej voip z numerem stacjonarnym to juz jest interesująca oferta. co z tego jak w praktyce to nie dziala bo nikt nie da mi ustawień do mojej bramki. co to za operator ktory ma potencjał i pomysły ale nie umieją ich w praktyce zrealizować...?

  • 0

    12. ~  2009-11-24 20:11:53  host: v07-03.opera-mini.net

    co do telefonii mvno i allegro to skoro i gg i allegro należy do tego samego właściciela to co za problem połączyć mozliwosci allegro i gg w jednej telefonii GA? po co tworzyć kolejnego wirtualnego jak mozna zrobic wszystko w jednym?

  • 0

    13. ~  2009-11-24 20:16:45  host: chello087207224188.chello.pl

    Obecnie coraz trudniej zdobyć nowych użytkowników przy takim nasyceniu a do tego zdecydowana większość nie orientuje się w innych ofertach i takie GA jest poza kręgiem młodych internautów praktycznie nieznane. GA z całkiem przyzwoitą ofertą ma max. kilkanaście tysięcy a SamiSwoi z 66gr/min. poza sieć ma około 500tyś. użytkowników, to mówi o wszystkim.

  • 0

    14. ~blablabla  2009-11-24 20:36:40  host: 188.33.222.3

    @13 SamiSwoi i 500 tysięcy klientów? Poważnie, skąd te dane?

  • 0

    15.  2009-11-24 20:44:04

    w polsce ciezko cokolwiek wprowadzic bo ludzie boja sie nowego, wiec siedza gdzie siedza i ciagle dostrzegaja pozytywy i mowia ze to najlepsza siec:) zapytajcie ludzi co maja samiswoi to wam powiedza ze lepiej nigdzie nie ma;p

  • 0

    16. ~  2009-11-24 20:54:23  host: v03-05.opera-mini.net

    do 14: 'przeraże' CIE bardziej. 36i6 pomimo od czerwca tak kiepskiej oferty wciaz maja okolo 1mln klientów. natomiast mixplus na okolo 2,7mln klientów - ale to juz inna bajka. mbank mobile pomimo swietnet obecnej oferty maja tylko co najwyżej 50tys klientów, GA kilka-kilkanaście tys. zas wrodzinie juz maja 50tys klientów chociaz puki co sprzedawali startery wrodzinie tylko na jednym zjeździe 'pielgrzymce' na spotkanie ojca rydzyka na karnej górze to wynik maja niezly choc wrodzinie maja tragiczna oferte cenowa. ale bedzie kolejny zjazd fanów ojca rydzyka i kolejnych minimum 50 tys sie sprzeda. bo w koncu na ostatnim zjeździe tylko tyle mieli starterow zrobionych i wszystkie sprzedali. takze albo reklama Wszedzie albo jakas sekta i sukces telefonii mvno murowany

  • 0

    17. ~  2009-11-24 20:58:58  host: v03-05.opera-mini.net

    hmm. Pisalem JASNEJ GÓRZE a napisało KARNEJ... - choc w przypadku zjazdu fanów rydzyka moze cos w tym jednak jest..?

  • 0

    18. ~  2009-11-24 21:41:04  host: chello087207224188.chello.pl

    @14,-to dane z podsumowania chyba I kwartału ale nie sądzę, że masowo stamtąd uciekali. Sam w to nie wierzyłem ale tak jest :D Mają bardzo lojalnych klientów, sam znam kilku i dla nich nie ma sensu zmieniac operatora, bo tutaj im wystarcza, ładują z reguły za 80zł i na 7m-cy mają spokój a jak twierdzą dla 5zł na miesiąc to im się nie chce całej procedury przenoszenia uruchamiać.

  • 0

    19.  2009-11-24 22:15:31

    nie wiedziałem że to afrykańska firma!

  • 0

    20. ~blablabla  2009-11-25 00:10:54  host: 188.33.222.3

    @ 16&18 Czas umierać. Straszne gałgaństwo...

  • 0

    21. ~  2009-11-25 09:29:44  host: v08-04.opera-mini.net

    i dobrze ze nie powstanie projekt mvno ktory nie miałby perspektyw. ja poszedłbym dalej zamykałbym projekty ktore nie są rozwijane i cenniki sa fatalne, czyli: 36i6, samiswoi. orange music, inne tt poza hot, mobil king, stare wersję simplusa i stare wersję play na karte (zostawić tylko play fresha). po takiej czystce w ofertach prepaid oczekiwałbym od tych co pozostały porządnych ofert. niech kazdy z 4 mno ma swoja jedną ale porządną oferte prepaid niz pare a takich głównianych ofert. mam tez zastrzeżenia co do chorych abonamentów centernetu i mobylandu - nakazalbym albo poprawę oferty natychmiastową albo usunięcie całkowicie tej oferty z rynku i jak nie zastąpią ją lepszą to zarówno centernet jak i mobyland stracił by prawa do częstotliwości. no i sprawdzic jak wywiazuje sie z obowiązku budowania własnych nadajnikow każda z tych 2 nowych sieci. jesli do konca roku nie wybudują to co mieli wg planu zrobic to UKE powinna odebrać im częstotliwości i rozpisać nowy przetarg. tak samo napisałbym ustawę anty naciagaczowa gdzie operator nie mógłby dac stawki większej niz 50% stawki mtr (i nie pamietam jak sie nazywa stawka na telefonie stacjonarną). innymi slowy na telefonie polskie kom stawki nie mogłyby byc wyższe niz 30gr/min brutto a na stacjonarne nie mogłybyc wyższe niz 10-12gr/min brutto. każda oferta ktora by sie do tego nie dostosowała byla by z automatu likwidowana przez uke (czyli w rodzinie od razu by pojecieli i kazdy op procz play fresh -pod warunkiem ze play fresh poprawiło by oferte tak ze te 5gr za min na stacj i do play daliby bez pakietów. bo w pakietach jakby to mieli a reszta to 29gr to tez oferta do zamknięta. jak wszyscy to wszyscy

  • 0

    22. ~  2009-11-25 10:12:49  host: 192.193.171.215

    Wyjątkowo bezczelna jest obsługa klienta allegro- szczególnie arogancka była obsługa klienta ich dawnego programu Payback

  • 0

    23.  2009-11-25 10:39:10

    rozsądna biznesowo decyzja. Dziwi mnie słaby wnik GA, co jak co, ale oni mają skuteczny kanał reklamowy. Mbank mobile to niedochodowa dla banku oferta, ale spełnia zupełnie inny, lojalnościowy cel. Myślę, że ledwie wychodzą na zero dlatego kompletie tego nie reklamują.

  • 0

    24. ~matt  2009-11-25 11:12:12  host: nat-ath-185-79.ath.bielsko.pl

    ofert jest pełno! nowych ciekawych ofert mało..czekam na więcej ze strony play...może się uda???a może heyah coś pokaże? trzeba cierpliwie czekać...:)

  • 0

    25. ~amigo  2009-11-25 22:33:40  host: 77-255-49-237.adsl.inetia.pl

    Ja zadałem ostatnio takie pytanie moim znajomym w różnym przedziale wiekowym. Dlaczego się nie przenosicie do Play i wolicie płacić tak dużo za minutę. Odpowiedź padła jedna. Ponieważ do play jest drożej i ludzie nie będą chcieli do nas dzwonić. Dziwne Ja uważam inaczej. Mam gdzieś, że inni będą płacić więcej dzwoniąc do mnie czyli do Play. Ważne, że ja mam taniej. Wczoraj w tv widziałem, że UE wprowadza ograniczenia na umowy i teraz najdłuższa umowa będzie trwała 12 miesięcy i to jest kolejny krok ku zwiększeniu konkurencji. Jeszcze tak z innej beczki. Ja oceniam, że minuta połączenia może kosztować w okolicach 8-12 gr i sms 1-2 gr oczywiście w ofertach bez telefonu. Ile będziemy szli na takie stawki to tylko zależy od Play. Czy da rade i starczy mu kapitału .... Jak pęknie mu 4 mln to już będzie łatwiej łykać klientów.

Dodaj swoją opinię