Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Allegro będzie MVNO w sieci Polkomtela

Allegro będzie MVNO w sieci Polkomtela

WitekT 21 Października 2008 12:39

0 0

QXL Poland, właściciel serwisu Allegro.pl i Polkomtel podpisały umowę o współpracy, której efektem będzie rozpoczęcie działalności mobilnego operatora telefonii komórkowej (MVNO).

Telefonia komórkowa to kolejna usługa, jaką chcemy zaproponować naszym użytkownikom. Pomysł ten jest kontynuacją przyjętej strategii dostarczania użytkownikom Allegro szerokiego wachlarza usług w ramach serwisów Grupy Allegro.pl. Przykładem może być tu Allekarta kredytowa, system płatności internetowych Platnosci.pl czy program lojalnościowy Payback - mówi Maciej Oppeln-Bronikowski, dyrektor ds. korporacyjnych spółki QXL Poland, właściciela serwisu Allegro.pl.

Polkomtel S.A. jest pionierem współpracy w zakresie udostępniania sieci na zasadach hurtowych operatorom wirtualnym na polskim rynku. Podpisanie umowy z kolejnym operatorem wirtualnym to krok harmonijnie wpisujący się w strategię spółki. Cieszę się, że możemy powitać Allegro.pl w gronie naszych partnerów i jestem przekonany, że nawiązana współpraca przyniesie obopólne korzyści - powiedział Jarosław Bauc, prezes Polkomtela.




Wyróżnikiem oferty nowego operatora komórkowego będzie dostarczanie usług jedynie użytkownikom platformy handlowej Allegro.pl, a dystrybucja nowych usług odbywać się będzie wyłącznie poprzez serwisy Grupy Allegro.pl.

W chwili obecnej trwają prace nad przygotowaniem do uruchomienia nowego operatora komórkowego, którego start planowany jest w I połowie 2009 roku.

Źródło tekstu: Polkomtel     

Dodaj do:
w sumie: 64
  • 0

    45. ~jojo  2008-10-21 22:35:05  host: eez93.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wlo (28) - mądrego to czasem dobrze poczytać. ;-)

  • 0

    46. ~maciek  2008-10-22 00:13:09  host: chello089076139002.chello.pl

    no fajnie ale ja jednak zostane w swoim simplusie gdyż... jest najlepszy :D

  • 0

    47.  2008-10-22 08:14:35

    przemopk - musisz więcej czytać, może poznasz mnie bardziej ;-) chociaż o ile poglądy mam stałe to styl w jakim je prezentuję jest rózny w róznych okolicznościach. Tu jest jaki jest i ci, którzy dłużej uczestniczą w forum znają go dobrze. Większości przeszkadza, szczególnie tym, którzy nie lubią "walenia prosto z mostu" i kpin... ale to nie mój problem ;-)

  • 0

    48. ~nikt  2008-10-22 09:26:49  host: host-217-172-254-244.lodz.mm.pl

    ..... i telefony od 1 zł lub kup teraz :)

  • 0

    49. ~Łazem z Płemiełem  2008-10-22 10:18:55  host: user-89-108-229-161.mobile.playmobile.pl

    MVNO jak mrówków!!! Tylko nic z tego nie wynika.

  • 0

    50. ~  2008-10-22 10:36:48  host: 212.67.158.55

    jak juz widzę nagłówek kolejny MVNO to prawie na niego nie reaguję, najlepszą i najbardziej skuteczną reklamę miał/ma mobilking i to wszystko reszta to kaszanka i kwas...

  • 0

    51. ~  2008-10-22 11:24:34  host: p04-12.opera-mini.net

    do 50: z wirtualnych to liczy sie tylko ''mobilking (..) reszta to kaszanka i kwas''? po pierwsze uwielbiam kaszanke. a po drugie sa jednak i inne ciekawe oferty oprocz mobilkinga: np mBANK mobile, telepin mobile, mova, heyah czy sami swoi. pytanie co z reklamowanym 36i6? niby to plus. ale na osobnej stronie i reklamowane jako osobna marka korzystająca z sieci plus (czyli wirtualny operator?) oczywiscie wiadomo ze jak jest tyle opow to spodziewaliśmy sie ze rozmowy beda na wpół darmo lub za darmo. ze net bedzie ogólnodostępny przez komorki. ale tego nie moze dac nam wirtualny op. tu musi byc wlasna infrastruktura własny wkład i wlasna technologia. to ze tyle jest chętnych wirtualnych operatorów na prowadzenie własnej działalności telekomunikacyjnej moze w jednym pomoc. zbieże sie iluś tam potencjalnych operatorów. razem beda w stanie szybciej i za większe pieniądze łącznie zgromadzone szybciej razem działać. nie każdego stac na płacenie grubej kasy za przetarg na nowe częstotliwości. dlatego widze to tak. ok - jeden wygrywa. zbiera ekipę. zbierają kase. razem szybko kazdy szuka juz wczesniej miejsca i pozwoleń na budowę nadajników. i wtedy wspolnie moga w całej polsce wybudować nawet w ciagu 1 roku nadajniki. i sytuacja jest taka. 1 infrastrukturalny operator i z 4 do 10ciu wirtualnych korzystających z tych samych nadajników. mozna? mozna. tylko trzeba chęci i umiejętności współpracy. razem mozna wiele. potem inwestować w nowe technologie (LTE np) bo razem mozna wiecej

  • 0

    52. ~wiku  2008-10-22 14:05:09  host: nat-tar.aster.pl

    Plus i tak jest dla mnie najrosadniejszym operatorem .To on wprowadzil do swoich tary biznesowym Omnie,a nie pseudo modnego iPhona.Który i tak jak wiemy jest pelen wad.

  • 0

    53. ~Boj  2008-10-22 16:06:41  host: ch100.internetdsl.tpnet.pl

    Era jest najlepsza bynajmniej do stałych abonentów.

  • 0

    54.  2008-10-22 18:47:49

    53* oferte utrzymaniowa rzeczywiscie era ma bardzo fajna.

  • 0

    55. ~agent  2008-10-22 19:19:23  host: np-16-117.prenet.pl

    Nie wiem jak jest w innych sieciach ale ja w Orange dostałem bardzo dobra ofertę nutrzymaniową. Te wszystkie mvno przy niej wysiadają. Dla mnie Orange jest najkorzystniejszy i nie zamierzam go zmieniac na inną sieć.

  • 0

    56. ~  2008-10-22 20:08:56  host: f142-051.opera-mini.net

    to w takim razie wychodzi ze tylko plus z całej 3ki nie szanuje swoich stalych klientom i daje im co Najwyzej takie same warunki jak nowemu klientowi. by zazwyczaj nawet gorsze. jestem obecnie podwójnym klientem PLUSA. ale traktowanie stalego klienta mnie wkurza

  • 0

    57. ~  2008-10-22 20:11:10  host: f142-051.opera-mini.net

    pytanie jak PLAY traktuje swoich abonentów. daja lepsze warunki na przedłużenie umowy czy tak jak PLUS - MA ICH GŁĘBOKO GDZIES?

  • 0

    58. ~mirekb  2008-10-23 09:56:12  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    @57 zobaczymy co od marca 2009 zaczaną oferowac starym abonentom..podejrzewam ze przy checi coraz wiekszego zarobku zrobią tak:wszyscy ci ktorzy maja stare taryfy(dobre z resztą)zaproponują przejscie na NOWE taryfy(podobne do obecnych)i niezle tele za 1pln lub wiecej przy lepszych modelach lub pozostanie przy starych taryfach ale juz bez telefonu;-))alternatywa to po skonczeniu terminowej umowy przeksztalcenie na czas nieokreslony

  • 0

    59.  2008-10-23 12:58:13

    allegro na starcie ma super sieć sprzedaży poprzez własny serwis aukcyjny, a w końcu ich mvno bedzie skierowany przede wszystkim do obecnych alegrowiczów. Niewiadomą pozostaje to w jaki sposób chcą przyciągnąć ich do skorzystania z telefonii Allegro.

  • 0

    60. ~darcio  2008-10-23 19:54:13  host: nat-mi3.aster.pl

    ery i tak nie przebiją era najlepszym operatorem gsm w polsce

  • 0

    61. ~mirekb  2008-10-23 20:44:19  host: apn-77-112-153-143.gprs.plus.pl

    @60 przejedz przez centrum swietokrzyskiego i sproboj sie w godzinach szczytu gdziekolwiek dodzwonic.jak ci sie uda uwierze ci

  • 0

    62. ~  2008-10-25 16:40:11  host: 87-205-90-226.adsl.inetia.pl

    przeciazenie sieci tylko wskazuje na jej popularnosc

  • 0

    63. ~EDI  2008-10-25 21:47:34  host: inet20909nb-2.eranet.pl

    Jesli obsługa bedzie odpowiadac w ciagu 72 godzin na zapytanie klientow tak jak w tym portalu to ja dziekuje. Nie dosc ze długo to jeszcze nie na temat, wklejajac gotowe formułki.

  • 0

    64. ~  2008-10-28 20:46:56  host: user7.94.udn.pl

    mvnów jak mrówków..

Dodaj swoją opinię